Програма «Молодіжний банк ініціатив «New Way»

Молодіжний банк – це благодійна  молодіжна  програма,  унікальний спосіб залучення молоді до прийняття рішень щодо вирішення проблем місцевої громади. Банк ідей, банк соціально значимих проектів, банк молодих та ініціативних людей, які готові допомагати іншим  людям та місцевій громаді. Беручи участь у роботі МБІ, молодь отримує досвід управління проектами, прийняття фінансових рішень, роботи в команді, зміни місцевого середовища, практичного втілення ідей та багато іншого.

Програма МБІ сприяє не тільки становленню нових громадських лідерів, а й розвитку механізмів забезпечення участі молоді в житті місцевої громади та України через:

 • навчальні програми основам державного управління, місцевого самоврядування, соціального проектування і фінансового менеджменту;
 • самореалізації молоді через втілення власних ідей;
 • написання й реалізацію громадських проектів, надання мікрогрантів найкращим проектам;
 • проведення відкритих конкурсів соціальних проектів серед молоді;
 • реалізацію соціальних проектів, направлених на поліпшення якості життя в громаді молодими людьми;
 • організацію свят, на яких відзначаються переможці проектів;
 • ознайомлення учасників проекту з успішними громадськими організаціями як України, так і світу, молодіжні обміни як в Україні так і закордоном;
 • проведення зустрічей з успішними і відомими людьми (вищими посадовцями держави та міста, депутатами Верховної та місцевих рад, дипломатичним корпусом в Україні, скульпторами, художниками, композиторами громадськими діячами, представниками бізнесу…), котрі змінили себе й змінюють світ навколо;
 • допомогу у молодіжних соціологічних опитуваннях щодо потреб молоді в громаді;
 • допомогу у проведенні публічних обговорень щодо планування молодіжної діяльності у громаді;
 • підготовку фасилітаторів серед активної молоді;
 • культурний розвиток особистості.

З молоддю працює координатор програми. Двічі на тиждень близько 30 молодих людей зустрічаються у приміщенні Фонду, де отримують систематичні знання з громадської активності, демократизації, прав людини, основ державного управління і місцевого самоврядування. Учасники програми беруть участь у цікавих тренінгах, зустрічах, отримують досвід по написанню та реалізації проектів, ідей та ін. Цьому не навчають у жодному навчальному закладі, такі знання можливо отримати лише на практиці. Тут молодь знаходить однодумців, нових друзів та підтримку у реалізації ідей…

Фонд реалізував два грантові проекти за фінансової підтримки Британської ради в Україні за програмою «Активні громадяни». Молодь проводить фандрейзингові акції по залученню коштів на власні соціально – значимі проекти, якими поповнюють окремий рахунок у організації для реалізації Молодіжних ініціатив. Є досвід проведення власних грантових конкурсів соціально-значимих ініціатив у рамках програми «Молодіжний банк ініціатив «NEW WAY»» (кошти залучені під час молодіжних фандрейзингових акцій та підтримки з місцевих джерел юридичних та фізичних осіб: 2015 р – 1 конкурс, 3 проекти; 2016 р – 2 конкурси, 9 проектів; 2017 р – 1 конкурс 4 проекти; 2018 р. 1 конкурс 4 проекти; 2019 р. – 1 конкурс 3 проекти.

Бюджет  програми по роках: 2015 рік –   2 484 грн., 2016 рік – 10 000 грн., 2017 рік – 47 084 грн., 2018 рік – 30 070 грн.

Учасники МБІ не тільки теоретично навчаються основам державного управління і місцевого самоврядування, а й отримують різнопланові практичні навики: 8 раз були у Верховній раді України,  систематично беруть участь/присутні у залі під час засідань виконкому та сесій депутатів Березанської міської ради. Юні активісти неодноразово зустрічались з громадськими діячами як України так і за кордону, гідно представляли свою практику на міжнародних і всеукраїнських форумах, конференціях та інших заходах. Мали честь зустрітись з першим космонавтом України Леонідом Каденюком, побували у багатьох музеях та виставкових залах. Відвідали офіс Американської ради де детально ознайомитись з програмами академічних обмінів Державного Департаменту США для українців. Неодноразово були учасниками молодіжних обмінів в Україні та за кордоном.

При лобіюванні власних проектів молодь звертається з листами до керівництва ОТГ з викладенням проблеми, часто посилається на власні соціологічні дослідження молодіжних потреб у громаді, а також зазначає, що готова зробити щоб вирішити її і просить допомогу у вирішенні деяких конкретних організаційних питань на що ні разу не мала відмови.

Молоді люди не одноразово побували на знімальних майданчиках у тому числі: повнометражного художнього фільму «Заборонений» (фільм про Василя Стуса) та телесеріалу «Слуга народу», де поспілкувались, сфотографувались та взяли автограф у виконавця головної ролі, кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Є бажання молоді зустрічатись, обговорювати та на практиці реалізувати власні соціально значимі проекти. Представники влади, громади, бізнесу надають різнопланову підтримку і сприяють забезпеченню участі молоді в житті громади.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? З молоддю працює координатор програми, у котрого є розуміння, що саме він, сьогодні сіє нові зерна які змінюють молодь, місто і Україну.
Надзвичайні зміни відбуваються у світогляді учасників програми. Коли активістів нашого Молодіжного банку запитали, для чого ця діяльність їм, вони відповіли: Винниченко Вікторія: «Я відчула себе значимою!», Андрусевич Карім: «Я побачив, що вже тепер можу щось велике робити сам!».
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Постійно діюча програма з 2014 року.
 2014 по 2017 рр.. програма Фонду працювала на території міста Березань Київської області.  В 2018 році ми значно поглибили і поширили діяльність програми на територію всієї новоствореної Березанської ОТГ (м. Березань, села: Лехнівка, Недра, Пилипче, Садове, Ярешки), а також, за побажаннями молоді, доєднали до програми с. Яблуневе Баришівського району.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Молодь змінює дорослий світ навколо себе! І це дуже надихає, бо одна справа повчати молодь, як вона повинна жити, а зовсім інша – підтримати їхні ідеї, допомогти їм повірити, що від кожного з них багато залежить!

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Джон Вернон Рінгланд (Ірландія) – автор, засновник та координатор міжнародної мережі «Молодіжний банк ініціатив».
Координатор роботи Молодіжного банку ініціатив «New Way» у м. Березань (Київська область) – Алла Новікова
Контактні дані організації Сайт організації: berezanfond.com.ua
facebook.com/fondberezan/
E-mail: [email protected]
Голова правління  Алла Новікова  тел 067 409 19 77
Назва ініціативи Програма «Молодіжний банк ініціатив «New Way» Благодійної організації «Фонд громади Березані»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням