Встигніть розповісти про свою місцеву громадську ініціативу до 30 вересня!

Спілка «Громадські ініціативи України» запрошує вас взяти участь у щорічному конкурсі “Краща громадська ініціатива 2018” та поділитися своєю історією громадської активності!

Вже багато років Спілка збирає практики роботи громадських ініціатив на місцевому рівні,  а з 2018 року  випускає  дайджест «Історії успіху громадських ініціатив». Конкурс і дайджест є майданчиками для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення партнерств між громадою та муніципалітетом/бізнесом, а також запровадження інновацій  в роботі неурядової організації/місцевої громади/ініціативних груп.

Хто може взяти участь:

Громадські організації, ініціативні групи громадян, а також просто окремі особи, які реалізували в своїй невеликій громаді цікаву і корисну ініціативу.

Чому варто брати участь у конкурсі?

 • ви описуєте свій успіх і важливо визнавати це
 • під час заповнення аплікаційної форми ви можете згадати свої досягнення та труднощі,  визначити сильні і слабкі сторони реалізації ініціативи  та чітко окреслити свої висновки
 • ви структуруєте свій досвід, маєте можливість його обдумати,  переосмислити
 • ви допомагаєте своїм колегам в інших громадах, які мають подібні запити на зміни. Крім того, що  ви пропонуєте їм можливе готове рішення, що спрацювало в вашій громаді, ви, можливо, описуєте рішення, якого вони не розглядали взагалі
 • ви маєте можливість знайти потенційних партнерів, учасників, однодумців, експертів для своїх діючих і майбутніх ініціатив
 • ви є натхненням і мотиватором  для інших
 • коли ми ділимось ідеями – їх стає більше.  Ми надихаємо, нас надихають, ми комбінуємо та вдосконалюємо ініціативи
 • в кінці кінців гарна статуетка ще теж нікому не завадила) як і запрошення на щорічний форум “Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад”, що відбудеться в Луцьку у жовтні 2019 року

Які ініціативи ми шукаємо?

В першу чергу ми шукаємо ініціативи з невеликих міст і сіл, які зможуть стати прикладом для однодумців в інших громадах, шукаємо як ініціативи, що впроваджують щось нове, так і ті, які успішно впроваджують вже відомий досвід. Важливо, що ваша ініціатива може бути реалізована як громадською організацією так і ініціативною групою чи навіть однією людиною.

Терміни

Ваші практики ми приймаємо постійно і готові публікувати на сайті Спілки “Громадські ініціативи України”  та в нашому  дайджесті, який отримують сотні людей з громадського сектору.

Якщо ви надішлете опис ініціативи до 30 вересня, у неї буде можливість бути відзначеною під час щорічного Форуму Спілки ГІУ у жовтні 2019 року в Луцьку, ви матимете шанс отримати подарунки та бути запрошеними на сам форум поза процедурою відбору учасників/ць.

Тематики ініціатив

Ми не обмежуємо вас в тематиках і плануємо відзначити під час форуму ініціативи в таких номінаціях:

 • краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища
 • краща ініціатива у сфері волонтерства
 • краща ініціатива у сфері в сфері залучення громадян
 • краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
 • краща ініціатива у сфері місцевого розвитку
 • краща ініціатива у сфері роботи з інвалідністю
 • краща ініціатива у сфері культури
 • краща ініціатива у сфері розвитку благодійності

Критерії вибору переможців:

 • вплив реалізованої ініціативи на місцеву громаду;
 • актуальність проблеми на вирішення якої була спрямована ініціатива;
 • інноваційність та оригінальність;
 • життєздатність та можливості до самофінансування ініціативи;
 • здатність до мультиплікації ініціативи (можливість її повторення в інших громадах)

Визначення переможців:

Конкурсна комісія з визначення переможців конкурсу складатиметься з представників 25-ти громадських організацій, що входять до складу всеукраїнської спілки «Громадські ініціативи України».

Чекаємо Ваших заявок до 30 вересня 2019 року. Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму (яку можна скачати за посиланням) та відправити її на адресу  [email protected] з темою листа “Краща громадська ініціатива 2018”.

Довідково: Громадська Спілка «Громадські ініціативи України» була заснована в 2007 році як неформальне об’єднання (мережа) організацій, які бачать своїм завданням підтримку громадської активності на місцевому рівні. Сьогодні Громадська спілка “Громадські ініціативи України» представлена в 16 областях України. Кожна організація – член Спілки є центром невеликої регіональної мережі, яка включає від 7 до 20 неурядових організації локального рівня.

Протягом 2007-2016 років діяльність Мережі була спрямована на зміцнення локальних неурядових організацій (переважно через навчання їх лідерів) та мережування ініціатив в регіонах.

Останні роки Громадські ініціативи України окрім проектів пов’язаних з розвитком та підтримкою ініціатив,  займались також розвитком місцевих територіальних громад, налагодженням взаємодії між громадськими активістами та місцевою адміністрацією, сприянням в проведені реформи децентралізації.

Після 9-ти років роботи як неформальне об’єднання в 2016 році було прийнято рішення про реєстрацію Громадської спілки «Громадські ініціативи України». Головною метою діяльності спілки є створення сильного об’єднання (платформи) неурядових організацій в першу чергу на місцевому рівні, здатного впливати на формування політики за участі громадян, а також сприяти впровадженню реформ як в країні в цілому так і на рівні окремих спільнот.