Проект створення скейт парку

Велика кількість дітей та підлітків Жмеренки, що займаються катанням на роликах, скейтах, велосипедах, тощо, позбавлені відповідних умов для таких хоббі.

Сучасний світ потребує постійного розвитку усіх сфер життя та людської діяльності. Кожного дня у мільйонів людей виникає мільярд різноманітних ідей та проектів, але 98 % з них так і залишаються просто думками, лише деякі втілюються в життя. Звичайно, для реалізації будь-якого проекту одного бажання недостатньо, потрібно докласти максимум зусиль, пережити ряд невдач та промахів, разів 10 вирішувати зупинитися та все ж повертатися на старт та рухатись в іншому напрямку для досягнення кінцевого результату.

Саме таку гамму емоцій відчували ініціатори створення скейт парку у місті Жмеринка. Даний проект є дуже актуальним, адже має на меті зробити місто більш сучасним та комфортним для проживання, розвивати велоінфраструктуру, залучати молодь до нових видів спорту. Ідею озвучили троє місцевих активістів і вона одразу отримала підтримку жителів. Свій проект вони озвучили в досить  простому вигляді – як пост в мережі Facebook, і він досить швидко набрав популярність. За декілька днів прихильників створення скейт парку стало значно більше. І тоді створили  електронну петицію, яка була підписана в рекордно короткий термін. Її надзвичайно позитивно сприйняли не лише велосипедисти та роллери, а й міська влада та навіть маленькі жмеринчани. 201 голос за скейт парк було набрано за тиждень до кінця голосування. Для популяризації проекту та підтримки велоруху міста місцеві активісти з ГО «Відкрите суспільство», Жмеринського центру позашкільної роботи, за участю координатора Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» ГО «Інститут Республіка», Президента Ради європейських студентів технологій,  представника управління освіти Жмеринської міської ради організували вело-роло-скейто пікнік, який став традиційним для містян. Під час заходу велосипедисти долають достатньо велику дистанцію (20-25 км) велотранспортом, при чому маршрут кожен раз інший і включає в себе туристичні та історичні місця Жмеринки. Крім цього, для  учасників заїзду організовують цікаве дозвілля під час зупинок та пригощають солодощами. Для залучення більшої кількості громадян проводиться постійна інформаційна кампанія. В соцмережах створені групи, на сторінках ініціаторів завжди є фото та відеосвітлини, волонтери роздають листівки та розповідають містянам про важливість створення скейт майданчика.

Робота ініціаторів, волонтерів та велоактивістів не була марною, міська влада почула голос міста та з радістю пішла на зустріч. Проект скейт парку було включено в план реконструкції місцевого парку відпочинку, який буде реалізовано протягом 2019-2020 років. 

Ще одним позитивним моментом даної ідеї є подання електронної петиції про створення велодоріжок у місті. Молодь Жмеринки прагне створити та розвинути велоінфраструктуру, адаптувати транспортну систему для комфортного, а головне безпечного руху велотранспорту. Створити центр обслуговування велосипедистів та ремонту велотранспорту.

Місто Жмеринка на своєму прикладі доводить, що якщо ти маєш мету і вона принесе користь не лише тобі, то варто встати, зібрати команду та вперто  і наполегливо працювати!

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Місцева влада планувала реконструкцію парку і виникла потреба нових ідей та проектів. Дана ініціатива започаткувала велорух в місті, до якого долучаються все більше і більше учасників різних вікових категорій, на сьогодні це більше 50 учасників.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Для мене, як одного з ініціаторів, це відчуття задоволення від того, що ти приносиш користь, це приклад для моїх дітей та учнів, це цікавий досвід, це сучасне місто з розвиненою інфраструктурою, це можливість самовираження та віра в свої сили.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Наша ініціатива тільки втілюється в життя, але має велику підтримку, тому результат буде однозначно!

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Ініціативна група створення скейт парку, активісти ГО Інститут Республіка та ГО «Відкрите суспільство»
Контактні дані організації Хізяк Олеся, 0682874605, [email protected], https://www.facebook.com/skatepark.zhmerynka.7
Назва ініціативи Створення скейт парку

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням