У Торчині проживає близько 5 тисяч людей, з них близько 1 тис. дітей. В селищі на час реалізації ініціативу був лише один дитячий майданчик в центральному парку. Виникла ідея облаштувати дитячий майданчик на вулиці Каспрука, де проживає близько ста дітей, тому питання з облаштування дитячого майданчика було надзвичайно актуальним.
За ініціативи жителів селища Торчин, вулиці Каспрука, Гнатюка був облаштований дитячий майданчик. Особливість ініціативи в тому, що усі роботи з облаштування майданчика були виконані жителями вулиці самостійно.
За кошти місцевих жителів було закуплено деревину, з якої, силами активних жителів, були виготовлені лавки, гойдалки, пісочниці тощо. За кошти місцевих жителів було придбано фарби. Молодь та діти з мамами долучилися до розфарбовування гойдалок. Всі працювали активно та з великим задоволенням. У нас вийшов чудовий майданчик, облаштований силами жителів округу. Пізніше з місцевого бюджету було виділено 10 тис.грн. для придбання дитячої гірки. На наступний рік, задля безпеки дітей, активні жителі громади за власні кошти обгородили майданчик дерев»яними штахетами.
Найважливіше в даній ініціативі те, що майданчик облаштований самими жителями округу, активно долучалася молодь і навіть діти. Тому, у нас немає проблем з утриманням майданчика: всі бережливо ставляться до того, що зробили власними руками. Майданчик регулярно обкошується батьками, прибирають там діти. Фарбуємо щороку гуртом. На заклик щось полагодити, прибрати, покосити, пофарбувати, зазвичай, відгукуються усі батьки, діти яких граються на майданчику.
Отож, ми не чекали, коли нам щось зроблять, а зробили самі. Тепер маємо підтримку місцевої влади: щороку нам виділяють фарбу на оновлення майданчика. А головне – маємо свій майданчик, доступний усім дітям. Вдень там бавиться малеча. Увечері збирається молодь. Та ніхто не дозволяє собі нищити те, що зробили власними руками.
Таким чином, за результатами ініціативи:
- Облаштовано дитячий майданчик;
- Діти та молодь мають де проводити вільний час;
- Облаштовано місце для проведення майстер-класів для дітей;
- Згуртованість жителів округу;
- Відчуття відповідальності у дітей за збереження майданчика та його естетичного вигляду.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Люди зрозуміли, що можуть вирішувати свої проблеми самостійно, заручившись підтримкою місцевої влади. Дана ініціатива згуртувала молодих батьків. Учасники ініціативи пишаються та тішаться спільним результатом праці. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Наша ініціатива надихнула інших жителів селища, адже ми були перші, хто облаштував майданчик для своїх діток. Тепер ми постійно дбаємо про естетичний вигляд майданчика. Бо головне – не облаштувати, а зберегти. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Головне – бажання, і усе вийде! І ще – не чекайте, що вас підтримає 100% жителів, достатньо буде 3-4 однодумців, а інші підтягнуться. Пам»ятайте: ініціатива тягне за собою відповідальність. Будьте готові до цього. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Ревуцька Алла Вікторівна |
Контактні дані організації | Ревуцька Алла Вікотрівна, 0502384178, [email protected] |
Назва ініціативи | Облаштування дитячого майданчика по вулиці Каспрука смт Торчин Луцького району Волинської області |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням