Молодіжний ресурсний центр «Нові крила»

В місті Нововолинськ був відсутній простір для молоді, яка хотіла б розвивати себе та громаду. Це в свою чергу призвело до високого рівня криміналу та розвитку залежності від шкідливих звичок у молоді. Мною та декількома друзями була втілена ідея створення молодіжного простору, який буде осередком розвитку молоді.

Реалізація проекту розпочалося з 2015 і триває й досі:

  • Запуск проекту обійшовся команді в 1121 грн. Це будматеріали для ремонту в приміщенні, яке на дав благодійний фонд.
  • В 2015 реалізовуємо перший проект разом з програмою Активні громадяни #віршована_алея про який розповідають на центральному телебаченню
  • В 2016 реєструємо громадську організацію. Запускаємо постійно діючі клуби для молоді.
  • В 2017 разом з іншими громадськими організаціями стали засновниками фестивалю «Княжий»

Команда на початках нараховувала 4 людей, які всіма силами намагалися приносити, якісні зміни в життя молоді міста. Зараз ми маємо команду з 20 людей та близько 20 волонтерів, які безоплатно займаються розвитком міста та молодіжної політики в цілому.

Партнерами протягом реалізації проектів та заходів для молоді стали, як місцеві підприємці так і місцева влада. Реалізовували проекти в партнерстві з Міністерством молоді та Спорту України, Обласним відділом освіти та культури, Львівська освітня фундація, БУР, Фонд родини Богдана Гаврилишина, міжнародними партнерами такими як:USAID, Британська рада, Корпус миру.

Маємо постійно діючі клуби за інтересами:

  • Клуб розмовної англійської. Де молодь і будь хто можуть прийти і разом з Волонтером корпусу миру вивчати розмовну англійську
  • Офлайн клуб «DO IT». Клуб настільних ігор. Головне правило, якого грати в ігри в режимі офлайн і залишити телефони в окремому місті і до закінчення гри не чіпати.
  • Волонтерський клуб. Команда волонтерів, яка займається проведенням майстре класів та інших інклюзивних заходів для молодих людей з інвалідністю. Також відвідини малозабезпечених сімей та поїздки в сиротинці та інтернати.

Є авторами багатьох проектів таких як:

  • Віршована алея – Створення алеї з рядками відомих українських та світових майстрів слова. Основною родзинкою було, що 30% всіх творів було написано мовою оригіналу (англійська, французька, польська, німецька ітд)
  • Корисні знаки – виготовлення та розвішування на території міста в пішохідних зонах мотивуючих знаків. («Купи їй квіти» «Подзвони мамі» «Читай книги» «Прагни кращого» і інші) Загалом 60 шт.
  • Мистецький двір та Креативний простір. Створення двох відкритих просторів для змістовного дозвілля молоді. 1 – В центральному парку замість старого занедбаного танцювального майданчика створення літнього відпочинкового простору. 2 – створення простору для відпочинку студентів у теплий час просто в дворику коледжу було створено все для їх відпочинку.

 Освітні проекти з запрошеними спікерами та різними програмами. Великим нашим завданням бачимо розвиток не формальної освіти серед молоді та надання їм всіх потрібних в майбутньому і сьогоденні компетенцій. Співпрацювали з Корпусом миру, програмою Молодіжний працівник, Активні громадяни та іншими. Також самі організовуємо відкриті лекції та воркшопи з соціально важливих тем.

Є частиною команди засновників фестивалю Княжий, який в 2019 відбувся в третє і зібрав понад 10 тисяч людей. Фестиваль поєднує в собі історію та сучасність. Там можна подивитися вибори майстрів старовини, послухати гутірки з відомими українцями та насолодитися сучасною українською музикою.

Також команда має проекти спрямовані на еко свідомість, на розвиток м’яких навичок в молоді.

Посилання на наші соціальні мережі: facebook та youtube

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Молодь міста змогла побувати на проектах в Польщі, Німеччині, Литві, Естонії, Нідерландах, Грузії, Білорусі та практично у всіх областях України. Мали змогу переймати та ділитися досвідом, а потім все це використовувати в розвитку молодіжної політики на місцях.
Молодь самостійно залучає ресурси і реалізовує проекти, які розвивають місто.
Команда створила 3 відкритих простори та 4 арт проекти в місті і для містян про які говорять в різних куточках України.
Членів команди запрошено до групи розвитку стратегії міста.
Місто має команду з 20 молодих людей, які розвивають місто і приводять сюди інвестиції на розвиток молодіжного руху.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Досвід.
Досвід дуже широкого спектру від азів комунікації до кризового менеджменту, від проектного менеджменту до співпраці з міжнародними організаціями.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Втілення роботи Молодіжного центру «Нові крила» продовжується й надалі. Наша команда волонтерів створила молодіжний простір в невеликому селі і назвали його «SELO HUB».
Також були консультантами в розробці, ще двох потужних молодіжних просторів, які діють в різних громадах. Продовжуємо ділитися досвідом та розвивати мережу молодіжних центрів в Україні.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Головне мати команду. Без команди робити, щось практично не можливо і це може зламати все бажання творити зміни. Але якщо ви зараз не бачите команди в своїй громаді не біда! Озирніться навколо є практики, які успішно реалізовуються просто пишіть або телефонуйте автору вони точно допоможуть.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Молодіжний ресурсний центр «Нові крила»
Контактні дані організації Медина Павло, 0633918912, [email protected]
Назва ініціативи Молодіжний ресурсний центр «Нові крила»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням