Конкурс дитячого малюнка «Прилуки очима дітей»

Для таких невеликих міст, як Прилуки, є важливими молодіжні проекти, спрямовані на розвиток міста та на розвиток творчого потенціалу дітей і молоді. Конкурс «Прилуки очима дітей» мав на меті привернути увагу дітей і їхніх батьків до Прилук, поділитися своїм баченням не тільки нинішнього міста, а й тим, яким би вони хотіли бачити Прилуки в недалекому майбутньому.

За ініціативи 38-річного підприємця Артема Рожка в Прилуках було організовано та реалізовано масштабний творчий проект для дітей і підлітків – конкурс дитячого малюнка, в якому взяли участь учні всіх шкіл міста, дошкільних навчальних закладів та закладів позашкільної освіти.

1 квітня 2018 року в Прилуках розпочався загальноміський конкурс дитячого малюнка «Прилуки очима дітей». Ініціював його місцевий підприємець Артем Рожко. Артем Миколайович постійно підтримує молодіжні ініціативи, спрямовані на розвиток рідного міста та розвиток творчого потенціалу дітей. Тож і конкурс дитячого малюнка мав на меті привернути увагу дітей і їхніх батьків до Прилук, поділитися своїм баченням не тільки нинішнього міста, а й його майбутнього.

Попередньо про конкурс було оголошено по місцевих ЗМІ. Також були виготовлені афіші, які розклеїли по місту, а також по всіх закладах освіти та частково – закладах культури. Завдячуючи широкій рекламній кампанії, до проекту долучилися багато дітей та підлітків. Участь в конкурсі взяли школярі всіх шкіл міста, дошкільнята та вихованці позашкільних закладів освіти. Загалом на конкурс надійшло 195 робіт. Всі вони були розміщені в мережі Інтернет. На малюнках юні художники зображували свої улюблені куточки Прилук, символіку міста, а також малювали місто своєї мрії – місця та заклади, які вони хотіли б бачити в Прилуках і яких їм не вистачає сьогодні.

1 червня 2018 року були підбиті підсумки конкурсу «Прилуки очима дітей» та визначено 9 переможців – в трьох вікових категоріях в кожній з номінацій («Живопис», «Малюнок олівцем», «Оригінальна техніка»). Переможців визначало журі: художник та ілюстратор дитячих книжок Степан Вербещук, викладач художнього відділу Школи мистецтв Ірина Хауха, фотохудожник Віктор Молодий. Також шляхом Інтернет-голосування був визначений володар призу глядацьких симпатій.

5 червня 2018 року відбулося нагородження переможців та всіх учасників конкурсу. Місцем його проведення став танцювальний майданчик Центру творчості дітей та юнацтва. Там же була влаштована виставка дитячих малюнків, де були представлені всі роботи, подані на конкурс. Запрошені на захід юні автори з батьками та друзями з цікавістю розглядали виставку та з гордістю демонстрували свої роботи.

Нагородження проводив ініціатор конкурсу Артем Рожко. Всі учасники отримали від Артема Миколайовича набори для малювання, а переможці – ще й дитячі, гарно ілюстровані книги. На всіх присутніх на заході дітей чекали солодощі та цукерки. Всі витрати з організації конкурсу та придбання подарунків взяв на себе Артем Рожко. Директор ЦТДЮ із задоволенням надала дозвіл на проведення заходу на танцювальному майданчику закладу.

В урочистому нагородженні брали участь вихованці вокальних, хореографічних та театральних студій ЦТДЮ, тож захід перетворився на великий концерт і надовго запам’ятався всім присутнім.

Член журі, фотохудожник Віктор Молодий:

–  Що може бути цікавішим, ніж поглянути очима діток на свій рідний край, відчути їхні емоції й самому доторкнутися до дитинства? Скажу відверто: дуже і дуже багато було гарних, і чудових робіт, і дуже не просто було вибрати з них найкращі на нашу думку. Всі учасники конкурсу молодці. Творити добро – це прекрасно!

Ініціатор конкурсу Артем Рожко:

–   Я був вражений кількістю і якістю малюнків, які надійшли на конкурс «Прилуки очима дітей».  Приємно підтримувати дитячі прагнення до творчості, до розвитку їхніх здібностей. Переглядаючи конкурсні малюнки, вкотре переконуюся, які талановиті наші діти і яке прекрасне наше місто!

 

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Активну творчу роботу, згуртування навколо проекту. Бачення розвитку міста юним поколінням городян.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Новий досвід, підтримку молоді міста, можливість долучитися до розвитку юних талантів.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? По завершенні конкурсу були виготовлені борди та сітілайти, розміщені в різних районах міста, із зображенням робіт 10-ти переможців та зазначенням авторів.

Наразі Артем Рожко виступає з ініціативою створення в місті громадського простору, де б молодь могла реалізувати свої здібності, в тому числі займатися творчістю.

Активність дітей та молоді, з якою вони включилися в роботу, їхня любов до рідного міста дала поштовх до нових ідей: в подальших планах – проведення конкурсу серед юних художників на бренд м. Прилуки.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Шукати цікаві та потрібні громаді проекти і об’єднувати людей для їх втілення.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Артем Рожко, представник ГО «Прилуцька платформа»
Контактні дані організації Координатор – Людмила Смик, тел. 095-641-25-90; 068-681-27-57; 067-123-18-66
e-mail: [email protected]
Ініціатор проекту – Артем Рожко, е-mail: [email protected]
Сайт: http://rozhko.com.ua/
Назва ініціативи Конкурс дитячого малюнка «Прилуки очима дітей»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням