Форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації»

Кадровий голод громад та низька ініціативність населення – це дві ключові проблеми, які стримують розвиток територій та значно знижують реалізацію повноважень та ефективність використання наявних ресурсів громад. Молоді люди сіл та міст ОТГ мають значний потенціал, який може інтенсифікувати процес розвитку та сприятиме залученню нових знань та ресурсів. Молоді люди мають ідеї, але не знають, як їх утілювати в життя. Тому мета проекту «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» — спонукати молодь до ініціативної участі в житті власних громад за допомогою розвитку лідерських здібностей, проектного мислення та надання їй досвіду впливу на життя в громаді шляхом реалізації власних проектів.

Для участі в проекті було залучено команди молодих людей із шести громад області (Довбиська, Баранівська, Семенівська, Городницька, Коростишівська та  Любарська ОТГ). Молодь віком від 14 до 20 років, (по 10 осіб у кожній команді), протягом двох днів працювали з тренерами з проектного менеджменту, громадської діяльності, комунікації, івентменеджменту, таймменеджменту, лідерства та профорієнтації.

Також команди працювали практично, реалізовували здобуті знання, шукали ідеї шляхом мозкового штурму, писали проекти та розробляли плани реалізації проектів.

Крім того, спільно із Житомирською обласною станицею Пласту було організовано низку навчальних заходів для молоді у сфері національно-патріотичного виховання. Зокрема, пластуни провели майстер-клас з організації табору, проведення гутірок та ватри.

Проект «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» реалізувався в два етапи. Перший етап: одноденна сесія з практичного лідерства, проектного мислення та основ профорієнтації. Другий етап: одноденна сесія, під час якої молодь розробила власні проекти та були проведені публічні захисти.  Також був проведений аналіз проектів, обговорення ефективності роботи молоді в освітньо-проектному форматі, підбиття підсумків, обговорення на круглих столах. Навчання проходило на базі ОНЗ «Городницької ЗОСШ 1-3 ст.). Табір для ночівлі в наметах був розбитий на березі річки Случ.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Під час проведення форуму було розроблено 6 проектів із яких 2 реалізовано: Артпростір, Семенівська ОТГ, Благодійна акція, Коростишівської ОТГ. 4 проекти реалізовують:, Молодіжний центр, Городницька ОТГ, Молодіжний простір, Любарська ОТГ, Скеледром, Баранівська ОТГ, Туристичні походи, Довбиська ОТГ. Форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» спонукав молодь до ініціативної участі в житті власних громад за допомогою розвитку лідерських здібностей, проектного мислення та впливу на життя в громаді шляхом реалізації власних проектів.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Організатори форуму побачили, що молоді люди сіл та міст ОТГ мають значний потенціал. який може інтенсифікувати процес розвитку та сприятиме залученню нових знань та ресурсів. Крім того, молодь має ідеї, але не знає, як їх утілювати в життя. Тому, молодь потребує підтримки з боку органів місцевого самоврядування та держави. Організатори  отримали досвід в проведені подібних форумів. Також, під час проведення форуму,  виникло багато нових ідей які планується втілювати в життя під час проведення наступних форумів. Учасники форуму отримали багато нових знань та обмінялися досвідом. Представнки органів місцевого самоврядування визначилися з напрямками та методами роботи з молодю.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? В подальшому планується проведення подібних форумів з локацією в інших громадах області. Молодь, яка приймала участь в форумі стала більш активною на рахунок участі в розвитку громад, реалізації власних ідей та проектів.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Більше довіряти молоді, відповідально відноситись до їхніх ініциатив та пропозицій. Також залучати до подібних форумів побільше експертів з різних напрямків розвитку місцевого самоврядування.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «Нова синергія», Клименко Дмитро Віталійович, член ГО «Нова синергія», радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, [email protected], +38(096)7004085
Контактні дані організації Барам Григорій Михайлович, член правління ГО «Нова синергія», [email protected], +38(098)8176080.
Назва ініціативи Форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням