В місті Нововолинськ був відсутній простір для молоді, яка хотіла б розвивати себе та громаду. Це в свою чергу призвело до високого рівня криміналу та розвитку залежності від шкідливих звичок у молоді. Мною та декількома друзями була втілена ідея створення молодіжного простору, який буде осередком розвитку молоді.
Реалізація проекту розпочалося з 2015 і триває й досі:
- Запуск проекту обійшовся команді в 1121 грн. Це будматеріали для ремонту в приміщенні, яке на дав благодійний фонд.
- В 2015 реалізовуємо перший проект разом з програмою Активні громадяни #віршована_алея про який розповідають на центральному телебаченню
- В 2016 реєструємо громадську організацію. Запускаємо постійно діючі клуби для молоді.
- В 2017 разом з іншими громадськими організаціями стали засновниками фестивалю «Княжий»
Команда на початках нараховувала 4 людей, які всіма силами намагалися приносити, якісні зміни в життя молоді міста. Зараз ми маємо команду з 20 людей та близько 20 волонтерів, які безоплатно займаються розвитком міста та молодіжної політики в цілому.
Партнерами протягом реалізації проектів та заходів для молоді стали, як місцеві підприємці так і місцева влада. Реалізовували проекти в партнерстві з Міністерством молоді та Спорту України, Обласним відділом освіти та культури, Львівська освітня фундація, БУР, Фонд родини Богдана Гаврилишина, міжнародними партнерами такими як:USAID, Британська рада, Корпус миру.
Маємо постійно діючі клуби за інтересами:
- Клуб розмовної англійської. Де молодь і будь хто можуть прийти і разом з Волонтером корпусу миру вивчати розмовну англійську
- Офлайн клуб «DO IT». Клуб настільних ігор. Головне правило, якого грати в ігри в режимі офлайн і залишити телефони в окремому місті і до закінчення гри не чіпати.
- Волонтерський клуб. Команда волонтерів, яка займається проведенням майстре класів та інших інклюзивних заходів для молодих людей з інвалідністю. Також відвідини малозабезпечених сімей та поїздки в сиротинці та інтернати.
Є авторами багатьох проектів таких як:
- Віршована алея – Створення алеї з рядками відомих українських та світових майстрів слова. Основною родзинкою було, що 30% всіх творів було написано мовою оригіналу (англійська, французька, польська, німецька ітд)
- Корисні знаки – виготовлення та розвішування на території міста в пішохідних зонах мотивуючих знаків. («Купи їй квіти» «Подзвони мамі» «Читай книги» «Прагни кращого» і інші) Загалом 60 шт.
- Мистецький двір та Креативний простір. Створення двох відкритих просторів для змістовного дозвілля молоді. 1 – В центральному парку замість старого занедбаного танцювального майданчика створення літнього відпочинкового простору. 2 – створення простору для відпочинку студентів у теплий час просто в дворику коледжу було створено все для їх відпочинку.
Освітні проекти з запрошеними спікерами та різними програмами. Великим нашим завданням бачимо розвиток не формальної освіти серед молоді та надання їм всіх потрібних в майбутньому і сьогоденні компетенцій. Співпрацювали з Корпусом миру, програмою Молодіжний працівник, Активні громадяни та іншими. Також самі організовуємо відкриті лекції та воркшопи з соціально важливих тем.
Є частиною команди засновників фестивалю Княжий, який в 2019 відбувся в третє і зібрав понад 10 тисяч людей. Фестиваль поєднує в собі історію та сучасність. Там можна подивитися вибори майстрів старовини, послухати гутірки з відомими українцями та насолодитися сучасною українською музикою.
Також команда має проекти спрямовані на еко свідомість, на розвиток м’яких навичок в молоді.
Посилання на наші соціальні мережі: facebook та youtube
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | Молодь міста змогла побувати на проектах в Польщі, Німеччині, Литві, Естонії, Нідерландах, Грузії, Білорусі та практично у всіх областях України. Мали змогу переймати та ділитися досвідом, а потім все це використовувати в розвитку молодіжної політики на місцях. Молодь самостійно залучає ресурси і реалізовує проекти, які розвивають місто. Команда створила 3 відкритих простори та 4 арт проекти в місті і для містян про які говорять в різних куточках України. Членів команди запрошено до групи розвитку стратегії міста. Місто має команду з 20 молодих людей, які розвивають місто і приводять сюди інвестиції на розвиток молодіжного руху. |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Досвід. Досвід дуже широкого спектру від азів комунікації до кризового менеджменту, від проектного менеджменту до співпраці з міжнародними організаціями. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Втілення роботи Молодіжного центру «Нові крила» продовжується й надалі. Наша команда волонтерів створила молодіжний простір в невеликому селі і назвали його «SELO HUB». Також були консультантами в розробці, ще двох потужних молодіжних просторів, які діють в різних громадах. Продовжуємо ділитися досвідом та розвивати мережу молодіжних центрів в Україні. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Головне мати команду. Без команди робити, щось практично не можливо і це може зламати все бажання творити зміни. Але якщо ви зараз не бачите команди в своїй громаді не біда! Озирніться навколо є практики, які успішно реалізовуються просто пишіть або телефонуйте автору вони точно допоможуть. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Молодіжний ресурсний центр «Нові крила» |
Контактні дані організації | Медина Павло, 0633918912, [email protected] |
Назва ініціативи | Молодіжний ресурсний центр «Нові крила» |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням