Зробити співпрацю органів влади і громадських організацій стабільною і системною – про це новий проект Спілки ГІУ

Спілка “Громадські ініціативи України” розпочинає реалізацію річного  проекту «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні». Основна   мета   проекту – ініціювати в 8 пілотних громадах налагодження системної співпраці  між органами місцевого самоврядування та неурядовими організаціями. 

Реформа децентралізації є безперечно однією з найбільш успішних, що були проведені в Україні з 2014 року. Завдяки реформі та бюджетній децентралізації органи місцевого самоврядування на рівні ОТГ отримали в рази більші кошти та повноваження. 

Паралельно в громадах  існує цілий пласт активних людей, які проявляють себе у вигляді волонтерських та сусідських ініціатив.  Більшість з них існують неформально, не маючи жодного юридичного статусу та фінансують свою діяльність самостійно, або виключно за рахунок іноземних донорів.   

Часто в  ОТГ відсутнє бачення механізмів співпраці та залучення громадських організацій до вирішення місцевих проблем або ж залучення до надання послуг в громаді. 

В рамках виконання проекту Спілка “Громадські ініціативи України”  планує розробити і впровадити у вибраних  громадах місцеві програми підтримки громадянського суспільства, які будуть включати в себе різні механізми співпраці  органів місцевого самоврядування та громадських організацій та ініціативних груп. 

Проект передбачає проведення навчальних  заходів для представників громад, спільну роботу над розробленням місцевих програм підтримки громадянського суспільства в ОТГ, менторський супровід впровадження змін в громадах та серю інтеграційних заходів з обміну досвідом. 

Проект «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні»» реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного  фонду  підтримки демократії (NED)

Контактна особа від Спілки “Громадські ініціативи України”  Павло Пущенко (063)4785562, [email protected]