Знай власні права

В межах ініціативи виготовлено правовий посібник для неповнолітніх «Знай власні права», розповсюджено його в усіх 62-х школах Миколаєва, де проведено воркшопи з старшокласниками. Кожна шкільна бібліотека обласного центру забезпечена цією брошурою.

В межах проекту виготовлено правовий посібник для неповнолітніх «Знай власні права», розповсюджено його в усіх школах Миколаєва, де організовано тренінги з старшокласниками. Кожна шкільна бібліотека обласного центру забезпечена цією брошурою.

Новелою проекту є оприлюднення тексту посібника на сторінці МОК «Правозахисник – І» /www.facebook.com/LegislatorІ-Правозахисник-І-563891547005789/ у відкритому режимі мережі FB.

Тобто, будь-хто, особливо неповнолітній у віці до 18 років, може «закачати» текст з власними правами та обов’язками у власний гаджет і завжди мати при собі посібник. Зокрема, при зустрічі з новою поліцією чи іншими правоохоронцями. Там, на сторінці «Правозахисника – І» є також посилання на інші ресурси в мережі Інтернет, де у вільному доступі знаходяться попередні 12 правових посібників, виготовлених та розповсюджених вище згаданою коаліцією.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

Довготривалих результатів реалізації проекту «знай власні права» треба ще чекати. Але 

 

 

короткотермінові вже можна побачити – під час нещодавніх святкувань Дня міста в Миколаєві не було затримано жодного неповнолітнього за скоєння кримінальних чи адміністративних правопорушень. Зникли також правопорушення неповнолітніх уболівальників під час проведення домашніх матчів футбольного клубу «Миколаїв».

Окрім того, статтю про нашу ініціативу « Довга дорога починається з маленького кроку» на найбільш популярному Інтернет – ресурсі України «Обозреватель» вже прочитало більш, як 15 тисяч осіб, а 13 користувачів поширили її: swww.obozrevatel.com/my/dovga-doroga-pochinaetsya-z-malenkogo-kroku

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Виконавці ініціативи отримали нові знання, досвід роботи з учнівською молоддю, збагатились ідеями для наступної діяльності
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Продовженням є курс лекцій з прикладного правознавства, який активісти наших громадських організацій читають в школах Миколаєва
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Вивчайте кращий досвід споріднених громадських об’єднань, реалізовуйте власні ініціативи в партнерстві з іншими громадськими організаціями та незалежними ЗМІ

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадське об’єднання з охорони громадського порядку «Каскад» (ГО «Каскад»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Чарнецький Ян, 095 7322 03 28, [email protected]
Назва успішної ініціативи Знай власні права
Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації. В порівнянні з 2015 роком кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень в Миколаївській області в 2016 році зросла на 46 %  і перевищила 10 тисяч. Половина цих порушень була вчинена в м. Миколаєві. 

Одним зі дієвих шляхів зменшення рівня правопорушень  серед неповнолітніх (особливо «вуличної злочинності») є правова просвіта. Зокрема, навчання старшокласників обсягові власних прав та обов’язків під час перебування в публічних місцях, при контактах з поліцією.

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням