Ми хочемо жити, як всі!

Ми загорілися ідеєю створення на базі Маневицької районної бібліотеки  центру творчості(Арт – кафе) для інтеграції людей з інвалідіністю в соціум, для їх творчого розвитку.

В центрі проводяться освітні і виховні програми. Члени організації мають можливість взяти участь у роботі гуртків, творчих майстерень, отримати психологічну допомогу, змістовно організувати дозвілля. А головне – жити як всі!

В рамках проекту було досягнуто запланованих  результатів а саме:

Обладнано пандус, туалетну кімнату;

Виконано внутрішні оздоблювальні роботи в приміщенні;

Закуплено меблі;

Організовано інформаційну зону для людей з інвалідністю (звукові книги, багатоформатні комплексні видання, адаптовано сайт бібліотеки для роботи з ним незрячих);

Закуплено  оргтехніку для проведення заходів;

Закуплено матеріали для майстер-класів;

Відкрито центр творчості «Арт – кафе» для людей з інвалідністю на базі

 бібліотеки.

Члени ГО «Довіра» проводили моніторинг приміщення, проводились обговорення щодо бачення жителів громади творчої території.

Волонтери допомагали в проведенні майстер – класів. Представники влади надали фінансову підтримку.


Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Завдяки втіленій ініціативі громада отримала доступну територію творчості для усіх верств населення. Що дає змогу творчо розвиватися, збільшувати свої знання завдяки фонду бібліотеки не тільки здоровим людям, а й людям з порушенням зору.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Величезний досвід роботи з людьми. Збільшено знання по написанню проектів. Налагоджено співпрацю з представниками влади. Залучено людей в команду організації.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Завдяки реалізації проекту збільшилась кількість людей які змогли скористатись послугами бібліотеки. Приймаючи участь у заходах проведених в АРТ- Кафе люди з інваліднісю можуть відкривати свої творчі таланти та можливості. Продовженням ініціативи стало написання наступного проекту.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Сформувати команду з людей які мають спільну мету. Обрати проблему яку потрібно вирішувати, знайти варіанти які допоможуть у вирішенні проблеми. Та не боятись втілювати задумане в життя.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з людьми з інвалідністю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Маневицькамрайонна громадська організація інвалідів «Довіра»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Шишолік Наталія Володимирівна,

0978663522, [email protected]

Назва успішної ініціативи Ми хочемо жити, як всі!
Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації. Об’єктами проекту є найбільш вразлива група населення, яка потребує особливої уваги.  Люди які майже весь час сидять вдома потребували приміщення в яке змогли б прийти самі (якщо можуть) або з батьками,  тоді, коли їм потрібно! Місце не реабілітаційний центр, куди зазвичай відправляють людей з інвалідністю, а центр підтримки та творчості  (Арт – кафе).
За який час було реалізовано ініціативу 9 місяців

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням