Театральна студія «Рампа» для молоді з інвалідністю

20 осіб з інвалідністю та члени їх родин об’єдналися у театральну студію «Рампа». Було створено кілька театральних постановок і театралізована хореографічна композиція. Колектив зміг представити свої здобутки на двох міжнародних фестивалях у Черкасах (2017) та у Львові (2017).

20 осіб з числа молоді з інвалідністю спільно з батьками змогли реалізувати творчий проект «Театральна студія «Рампа» для молоді з інвалідністю». Завдяки професійній роботі режисера, педагога-репетитора та хореографа учасники студії здобули нові навички, розвинули ораторські, танцювальні здібності. Були театралізовані уривки з відомих творів українських та зарубіжних авторів. Масштабна постановка відомого твору «Маленький принц» дозволила залучити до дійства батьків, які взяли участь у самій виставі не лише у організаційних, підготовчих етапах, але й як актори.

З допомогою міського Центру зайнятості до роботи були залучені соціальні працівники, які всіляко допомагали акторам на візках. Благодійники з міжнародної організації самаритян допомогли придбати сучасне звукопідсилювальне оснащення, яке допомогло окремим акторам створити образ і бути почутим глядачами.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?

Створення позитивного образу людини з інвалідністю і доказ того, що у будь-якому віці і стані здоров’я можна починати навчатися, відкривати нові здібності, реалізувати свої мрії. Театральна студія дала змогу практично опановувати нові види діяльності, працювати у колективі, вміти представляти себе на загал.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?

Учасники студії працюють над втілення нових задумів і проектів. Наразі іде підготовка до участі у театральному фестивалі.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах

 

  • Бути наполегливим у нових починаннях
  • Прагнути реалізувати свої здібності Заручитися підтримкою батьків та небайдужих громадян

 

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з людьми з інвалідністю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива» Ліана Деркач +(380) 67 855 44 28
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) м.Черкаси вул. О.Теліги 15/1, оф.1

Валерій Гаврілов +(380) 98 445 88 97

[email protected]

https://www.facebook.com/spilkaBMI/?ref=bookmarks

Назва успішної ініціативи Театральна студія «Рампа» для молоді з інвалідністю
Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації. Потреба у самореалізації молоді з інвалідністю та їх батьків; прагнення використовувати можливості театротерапії у колективній творчій діяльності
За який час було реалізовано ініціативу 1,5 року

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням