Відновлюємо етнокультуру в місті та області

Останні події в країні довели, що багато чого українського було забуто. Так і виникла ідея створити етнокалендар та проведення свят в народних традиціях в місті та області.

Розробка, друк та розповсюдження етнічних календарів, де перелічені всі старинні народні свята та прикмети і проведення етносвята «Колодія» щороку, починаючи із 2015 року, для учасників АТО та членів їх сімей та для мешканців міста. Одна із цілей діяльності організації – всебічний розвиток особистості; відродження генетичної та історичноїх пам’яті українського народу; відродження етнічної культури українців.

Успішно були реалізовані наступні проекти:

1.Щорічний видавничий проект по відродженню української етнічної культури та традицій «ЕТНО-календар» – 1000 екз. Малюнки для цього календаря написані дітьми навчально-естетичного комплекса «Художня школа». В минулому році календар був виданий за кошти нашого фонду та розповсюджений до міської, обласної влади та на конкурсах «Вишиванки», «Маленька зірка» і «Еко конференції» для школярів та студентів ВУЗів. Цього року до видання календаря долучилася міська влада; діти дитячої художньої школи малювали малюнки; наша організація розробляла макет і займаємося  розповсюдженням календарів по всім школам міста, дитячим садочкам, ВУЗам, музичним школам, органам влади, на дитячих конкурсах.

  1. Два останні роки організація та проведення міських гулянь  із імпровізованою міні-виставою в українських традиціях «Свято Колодія» (Масляна) – автор постановок – відомий український історик та етнограф Олена Щербань;

3.У 2016, 2017 роках в маштабах області проведення свята – «Зустріч побратимів, зустріч ветеранів», в рамках якого зустрічалися учасники АТО, військові та їх сім’ ( до 200 чол.), яких пригощали блинами, які готували волонтери та варениками, які надав ФОП Урсуленко,також козаки варили «весільну кашу», яку особисто  катала етнолог Щербань Олена

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Відновлення генетичної пам’яті в свідомості українців.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Задоволення від пізнання історії рідного народу. Залучення молоді до розповсюдження даної інформації.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Продовжуємо працювати в даному напрямку і плануємо нові зустрічі з етнологом Щербань Оленою по ВУЗам міста Херсона.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Мати цікаву ініціативу і її сміло втілювати у життя! Все вийде!

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Благодійна організація  «БФР «Берегиня»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Голова – Наталія Олександрівна Наливайко

[email protected]

73000, м. Херсон, вул. Торгова (21 Січня), буд. 32., офіс 1

моб.тел.+38 (050) 594-77-71, тел.факс (0552) 49-11-11

https://www.facebook.com/irina.zorya?pnref=lhc.unseen

https://www.facebook.com/groups/799239940189356/about/

Назва успішної ініціативи Відновлюємо етнокультуру в місті та області.

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням