Проект «Створимо казку разом» – Дитяча збірка казок «Чарівна Знам’янка»

У рамках проекту “Створимо казку разом” Знам’янським осередком ВМГО “ФРІ” було випущено першу ілюстровану дитячу збірку казок “Чарівна Знам’янка” у м.Знам’янка.

У збірку ввійшли 35 казок, написані найменшими жителями міста (6-14р) їх фото та малюнки які відображають головних героїв або якусь подію з описуваних історій.

Кожна написана казка не тільки повчає робити добрі справи, а й містить відповіді на такі запитання: “Як я уявляю наше місто в чарівному світі? Які мешканці в ньому проживали б? Які ситуації могли би в ньому траплятися і як з них знаходити вихід”.

По завершенню проекту, кожен із учасників, крім подарунків, отримав електронну версію збірки, а переможці ще й друкований екземпляр.

Кожен з нас пам’ятає ті незабутні вечори, коли готуючись до сну у теплому ліжку, ми засинали під чарівні історії, в яких могутні лицарі перемагали злих чаклунів, прекрасні принцеси чекали на свого принца, а звичайні люди відкривали в собі приховані здібності.

Історії, де існували магічні створіння, і де кожен з нас мав нагоду втілити свою мрію в реальність.

З розвитком сучасних технологій ми часто не помічаємо, як ми втрачаємо не тільки ту непомітну віру в диво, а й все менше проводимо часу у простому живому спілкуванні.

Особливо це стосується нашого підростаючого покоління, яке все більше зосереджується у соціальних мережах і все менше приділяє увагу своєму творчому розвитку.  

І саме з метою популяризації української літератури, пробудженню національної самосвідомості, формуванні у дітей уявлень про художньо-естетичну красу та зростання особистості в цілому. а також напередодні Нового року, коли здійснюються найзаповітніші мрії, Знам’янський осередок ВМГО ФРІ запросив найменших жителів нашого міста створити свою власну казкову історію.

Інформація про початок конкурсу «Створимо казку разом» була розміщена в соціальних мережах, магазинах-партнерах, а також розповсюджувалась як по загальноосвітнім навчальним закладам міста, так і серед міста під час інформаційних хвилинок.

Однією з умов участі у конкурсі було надання відповідей у казковій історії на обов’язкові три запитання: – Як я уявляю наше місто в чарівному світі?- Які мешканці в ньому проживали б?- Які ситуації могли би в ньому траплятися і як з них знаходити вихід.

Крім того., конкурсанти повинні були написати казку виключно українською мовою, в якій йдеться про добрі справи.

До кожної казки, окрім самого тексту додавалось фото автора та на окремому аркуші малюнок, який відображав головних героїв або якусь подію з описуваної історії.

Конкурсні роботи необхідно було покласти в спеціальні скриньки, які будуть розміщені в загальноосвітніх навчальних закладах міста, супермаркеті “Апетит”, піцерії “Челентано” або надіслати на електронну адресу [email protected].

Конкурсні роботи приймались з 21 грудня 2016 року – 21 січня 2017 року.

Поки тривав збір робіт, члени організації залучили у якості спонсорів проекту  ТОВ «Вагонкомплектсервіс», яке пообіцяло фінансову допомогу у друці та забезпеченні подарунками учасників.

Протягом зазначеного періоду надійшло 35 казок від найменших жителів м.Знам’янка.  

Кожен із текстів мав лише косметологічне редагування , зберігаючи свій первісний зміст. Також члени організації власноруч оформили як дизайн кожної із казок, так і обкладинки в цілому.

По завершенню оформлення збірки, вона була передана на друк у типографію, де і були надруковані близько десяти примірників авторам найбільш цікавих казок, які були визначені спонсором проекту директором ТОВ «Вагонкомплектсервіс» і керівництвом організації.

Саме в Міжнародний день дарування книг 14 лютого 2017 року, під час проведення літературно-казкового балу «На балу у Попелюшки», який вперше проходив у нашому місті, відбулася презентація дитячої збірки казок «Чарівна Знам’янка”.

Доля у цієї книги буде тим цікава, бо в ній зібрані всі мрії дітей нашого міста, які обов’язково збудуться.

Крім того, хочеться зазначити, що у кожній із казок діти висловили своє бачення нашого міста у чарівному, казковому світі,  а також розповіли про свої мрії

І слід відмітити, що саме після читання однієї із казок, де розповідалося про чарівний бал,  міська влада вирішила організувати і провести літературно-казковий балу «На балу у Попелюшки» для молоді нашого міста. Також вже сьогодні, активно впроваджується ще одна ідея, прописана у книжці, по створенню місць для дозвілля молоді.

По завершенню проекту, кожен із учасників, крім подарунків, отримав електронну версію збірки, а переможці ще й друкований екземпляр.

В подальшому члени організації надрукували ще примірники збірки, які передали у бібліотеки міста, міській владі і у загальноосвітні навчальні заклади міста.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Реалізація творчого потенціалу молоді.

Позитивні емоції і естетичне зростання як авторів так і читачів

Збільшення соціальної комунікації між підлітками

Появи ідей бачення подальшого розвитку міста за рахунок написаних текстів.

Популяризація української мови та літератури.

Крім того, люди хочуть позитивних, світлих і добрих новин про те, що є надія, що підростаюче покоління не втрачене, воно хоче і робить гідні справи. А що може бути кращим доказом цього як не подібні справи?

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Становлення особистості як активного творця своєї долі.

Пробудженні національної самосвідомості.

Творчий і інтелектуальний розвиток.

Поява натхнення та впевненості у собі.

Збільшення словникового запасу.

Можливість краще висловлювати свої думки і переживання.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Доля у цієї книги буде тим цікава, бо в ній зібрані всі мрії дітей нашого міста, які обов’язково збудуться.

І слід відмітити. Що саме після читання однієї із казок, де розповідалося про чарівний бал,  міська влада вирішила організувати і провести літературно-казковий балу «На балу у Попелюшки» для молоді нашого міста. Також вже сьогодні, активно впроваджується ще одна ідея, прописана у книжці, по створенню місць для дозвілля молоді.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю   
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Знам’янський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Голова: Зайченко Крістіна Леонідівна, тел. 066 364 48 41
Назва успішної ініціативи Проект «Створимо казку разом» – Дитяча збірка казок «Чарівна Знам’янка»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням