Районний фестиваль родинної творчості «Весела родина»

Раніше в районі подібних фестивалів не було. Хотілося виявити талановиті родини, з метою об’єднати творчість і дорослих, і малих в спільній справі, згуртувати сім’ї. В районі багато талановитих родин, але їм ніде було проявити себе, розкрити свій талант, почути об’єктивну оцінку від журі та мати можливість спілкування з такими ж талановитими сім’ями.

Тому, творча сім’я Рязанцевих ініціювала районний фестиваль сімейної творчості «Весела родина». Ініціатива була підтримана Добропільською районною радою, відділом культури райдержадміністрації і громадською організацією «Добре поле».

За 3 роки проведення фестивалю в ньому взяли участь близько 50 родин. В 2017 році до фестивалю приєдналися родини з Дніпропетровської області. Сім’ї отримали мотивацію надалі займатися творчістю. Цей фестиваль дає змогу згуртовувати сім’ї, покращувати атмосферу взаєморозуміння та підтримки один одного в сім’ях.

В рамках підписаного Добропільською районною радою Донецької області та  Ковельською районною радою Волинської області меморандуму про співпрацю, представники з міста Ковель у 2017 році долучилися до участі у фестивалі та набули досвід організації такого заходу. В майбутньому планують організувати фестиваль «Весела родина» на теренах Ковельщини.

Інформація про фестивалі висвітлюється на сайті Добропільської районної ради (http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_86.html#more).

Фестиваль «Весела родина» – це цілий рік підготовки до нього. Працівники клубних закладів району відбирають сім’ї, проводять з ними репетиції, готують на кожну родину-учасницю відеовізитівку, підбирають репертуар, допомагають підвищити вокальну, хореографічну, театральну майстерність учасників. Крім того, проходить виставка декоративно-прикладного мистецтва талановитих сімей району, яку вони демонструють у день проведення фестивалю. Меценати допомагають в придбанні пам’ятних подарунків. Ініціативна група займається оформленням декорацій та забезпеченням музичною і світловою апаратурою. За допомогою працівників культури району було запрошено в перший рік 10 родин для участі у фестивалі, зроблена відеовізитівка на кожну родину-учасницю, відібрано репертуар у номінації вокальне, хореографічне, театральне мистецтво та підібрано вироби декоративно-прикладного мистецтва. Свою майстерність творчі родини демонстрували у фестивальний день. Нагородження почесними грамотами та вручення пам’ятних подарунків відбувалося за рахунок коштів меценатів та спонсорів фестивалю. Декорації, обладнання виготовлювалися за власні кошти ініціативної групи.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Завдяки фестивалю родинної творчості було виявлено талановиті родини, які продовжили розвивати свої творчі здібності в інших заходах на території району, спілкуватись у родинному колі та на території своєї громади.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Для ініціативної групи фестиваль – відчуття радості за нові відкриті таланти, за розвиток саме народної творчості в районі, можливість проявити свої організаторські здібності.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? На запрошення до участі у фестивалі протягом 3 років відгукнулося близько 50 родин. В останньому фестивалі взяли участь представники Дніпропетровської області, тобто, фестиваль розповсюджує свою діяльність. Вік учасників фестивалю складає від 4 до 80 років. Планується проводити фестиваль родинної творчості і надалі, залучати до участі в ньому представників з інших міст та районів області, а в майбутньому – підвищити статус фестивалю до обласного.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не чекати, а діяти! Ентузіазм та ініціатива завжди йдуть попереду, а за ними йдуть маси.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Ініціативна група «Родина», автори ініціативи: депутат Добропільської районної ради Ірина Рязанцева та депутат Святогорівської селищної ради Юрій Рязанцев
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Рязанцева Ірина:  0954247492, [email protected]
Назва успішної ініціативи Районний фестиваль родинної творчості «Весела родина»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням