Веселий гість – дому радість! 12 серпня відбувся фестиваль “Золотоніські гостини”

Сила українських громад у гостинності! Через війну в нашій країні мільйонам людей довелося залишити домівки і переміститися у більш безпечні міста, села і селища. На щастя, є добрі, небайдужі і активні люди, які гостинно зустріли, підставили міцне дружнє плече, зігріли теплом і надалі вже допомагають інтегруватись у життя нової для переселенців громади. Соціальна адаптація – важливий етап такої інтеграції. Задля цього в рамках проєкту «Соціальна адаптація під час кризи», що реалізується громадською спілкою «Громадські ініціативи України», організовуються різні цікаві заходи, створюються комфортні інтеграційні простори. Так зростає і міцніє дружба між приймаючою громадою та її гостями, зароджуються спільні плани розвитку, ініціативи та проєкти. 

Веселий гість – дому радість! 12 серпня у Золотоноші, у літньому дворику місцевого будинку культури, відбувся чудовий захід «Золотоніські гостини» для мешканців і мешканок громади, а також для її гостей, що через війну перемістились і вже влаштовують нове життя. До речі, саме в цей день Україна і весь світ святкували День Молоді, але серед гостей були люди різного віку. Організатори подбали про те, щоб на святі для всіх гостей були цікавинки та активності. Так, молодь весело проводила час, граючи в настільні ігри, для малечі підготували локації з руханками та майстер-клас по розпису смачних пряників. На сімейному та молодіжному фестивалі гостей частували різними смаколиками. Дорослі змогли долучитись до приготування та пригоститися манниками від місцевих майстринь. Особливим натхненням свята став вернісаж художника Сергія Лободи. Талановитий майстер з радістю поділився с гостями художніми секретами, – на майстер-класі з художнього мистецтва розповів про портретні та пейзажні техніки. З розуміння про те, як все ж таки важко переселенцям у моральному сенсі влаштовувати нове життя не вдома, організатори облаштували зону психологічної підтримки з Юлією Костюк. Особливий настрій затишного і гостинного заходу у Золотоноші на літньому майданчику створювала жива українська музика у виконанні Олексія Неділька. Завершували вечір переглядом українського кіно – чудової кінострічки «Мої думки тихі».

Так гучні свята не на часі. Але для мотивації і натхнення, кращого знайомства, зміцнення дружби і створення різних ініціатив задля розвитку громад, такі заходи є вкрай цінними. За відгуками від гостей свята, місцевих мешканців та гостей громади, справжній родинний фест торкнувся їхніх сердець. Учасники заходу подякували організаторам за можливість у чудовій теплій атмосфері гостинного літнього майданчику трошки відволіктись, поспілкуватись, доєднатися до цікавих родинних активностей, а також виявили бажання, щоб таких свят було якомога більше. 

Біда сьогодні одна на всіх, і українці у своєму вмінні дружити, єднатися, створювати теплу гостинну атмосферу для тих, кому сьогодні важче, підтримати, простягнути руку допомоги, дійсно неймовірні. Висловити побажання, подяку за гостинність, окреслити у словах головну мрію всіх українців відвідувачі Золотоніських гостин могли на Дошці Бажань. На паперових «серцях» і дорослі, і діти мали змогу висловити свої бажання, але, вочевидь, сьогодні воно для всіх єдине: «Мрію, щоб закінчилась війна!». 

Обов‘язково слідкуйте за оновленням, для містян та гостей організатори проєкту підготували багато цікавих і корисних заходів задля комфортної інтеграції у життя громади.