Свято гуцульської гостинності: у Ворохті відбувся фестиваль «В єдності сила!»

Смаколики, веселе родинне дозвілля у приємній компанії, національний колорит і яскраві емоції! У такій неймовірній синергії, надихаючись дзвінким повітрям і краєвидами рідних українських карпатських полонин 7 серпня відбувся фестиваль справжньої гуцульської кухні. На меті організатори фестивалю мали створити атмосферу єднання, згуртованості, знайомства з місцевою культурою, зміцнення дружби і згуртованості сильних духом українок і українців.

Це було дійсно красиве свято єдності і дружби! Організатори підготували гостям багато цікавих активностей: розважальні майданчики для дітей, кінні прогулянки, за підтримки молодіжної ради Ворохтянськоі громади відбувся турнір з міні-футболу. Музично надихали і створювали справжній гуцульський настрій талановиті музиканти Fiinka, Діана Бігун, Сергій Лазановський. 

Гуцульська кухня одна з найсмачніших і займає почесне місце у національному етносі. Венцем свята став справжній обід горян! Гостей частували традиційними гуцульськими стравами, – баношем, бограчем та іншими смаколиками. До приготування особисто долучився голова Ворохтянської громади Дзем‘юк Олег Михайлович, пригостивши гостей смачною картоплею з м‘ясом по-гуцульськи за родинним рецептом.

Єднання заради перемоги, взаємодопомога, створення сприятливих і комфортних умов життя, для людей, яким довелося все розпочати спочатку, знайомство з місцевою культурою і занурення у гостинний карпатський колорит. Тож, можна стовідсотково стверджувати: все вдалося, і такий фестиваль став чудовим гостинним майданчиком для зростання і зміцнення дружби, співпраці місцевих жителів і гостей громади, які вимушено, через війну, покинули свої домівки.

Учасниці заходу поділилися враженнями.

Ліхновська Христина, місцева жителька зазначила: «Ми раді бачити людей у нас, ми раді допомагати, з перших днів зустрічаємо і розуміємо, що це є наша спільна біда, спільне горе, з яким ми маємо боротись тільки разом, пліч-о-пліч. Ми організовуємо різні заходи, щоб підтримати психологічний стан людей, бо з кожним днем людям все важче, всі хочуть повернутись до своїх домівок, тому ми намагаємось якось їх підтримати».

Катерина, переселенка з Харкова, розповіла про свої відчуття від перебування у Ворохті: «Мені тут дуже подобається, комфортно, проводяться цікаві заходи для місцевих жителів і переселенців. Ми, як люди, які переселені, таким чином інтегруємося у життя громади, нам це дійсно приємно і комфортно, і ми всім вдячні за це».

Захід відбувся в рамках проєкту «Соціальна адаптація під час кризи», за підтримки Ворохтянської селищної ради (територіальної громади Ворохти та Татарова). Слідкуйте ща анонсами. Попереду всіх чекає ще багато сюрпризів, – майстер-класи, тренінги, толока та ще багато активностей!