У Бобринецькій громаді впроваджено ряд заходів різного спрямування, що мають свою цільову аудиторію. Люди поважного віку досі не мали можливості на такому змістовному рівні розвиватися і навчатися протягом життя. Університет срібного віку став твердою платформою спільних інтересів цієї вікової категорії мешканців ОТГ, цікавого навчання і дозвілля, а також оздоровлення.
1 жовтня 2018 року на базі Територіального центру міської ради відбулося урочисте відкриття Університету срібного віку з врученням студентського квитка. В Університеті працюють 14 волонтерів/ок, які на високому професійному рівні проводять заняття, зустрічі з цікавими людьми. Слухачі активно відвідують факультети: психологічний, прикладного мистецтва, здорового способу життя, літературно-художній, іноземних мов (німецька, англійська, французька мови), комп’ютерних технологій, краєзнавства, танцю вокально-хорового співу; факультативи: скандинавська хода, фітнес, ароматерапія. Форми навчання в Університеті різноманітні: лекції, бесіди, тренінги, теоретичні і практичні заняття, майстер-класи.
Університет дає можливість літнім громадянам та людям з обмеженими можливостями отримувати певний рівень знань, умінь і навичок, адлаптовуватися до умов життя, спілкуватися, обмінюватися досвідом.
На ініціативу дуже активно відгукнулися близько сотні жінок і чоловіків, які мешкають у громаді, до проекту долучився волонтер Корпусу Миру, який із задоволенням викладає англійську мову, у закладі панує дружня атмосфера.
Бобринецька міська рада у співпраці з громадською організацією «Центр територіального успіху» впроваджувала дану практику, залучаючи громадськість: в якості викладачів-волонтерів, у здійсненні набору груп Університету, людей, які організовують свята для студентів, екскурсії та поїздки (як, наприклад, до м.Кропивницького на свято 8 березня, до с.Цебулеве Знам’янського району на фестиваль «Чута-фест»). Оскільки Університет діє на базі територіального центру Бобринецької міської ради, у закладу є приміщення для проведення занять, а також зал для проведення культурно-масових заходів.
Від впровадження даної практики на території громади виграють всі, хто так чи інакше дотичний до Університету срібного віку: студенти отримують знання, яких не довелося опанувати раніше, оздоровлення, змістовне дозвілля, такі необхідні спілкування та увагу, організатори і викладачі реалізовують свій викладацький і творчий потенціал, який би не забезпечили в інших закладах чи установах, родини студентів і студенток теж задоволені, адже у них з’являються нові теми для розмов із своїми матусями, татусями, бабусями і дідусями, сприймають їхнє навчання як зайнятість і потрібність громаді.
В Університеті відбуваються й заходи: «Новорічний карнавал», День святого Валентина, «Портрет жінки» до Міжнародного жіночого Дня, студенти активно долучаються до іншого проекту громади – «Мандрівного кінотеатру», беруть участь у екскурсіях, фестивалях, конкурсах області.
Навчання продовжується, є нові ідеї щодо факультетів, задуми щодо дозвілля.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | До активного способу життя залучено 98 мешканців Бобринецької громади поважного віку. Створено оздоровчі групи для учасників Університету срібного віку, які піднімають рівень здоров’я нашого населення. Люди поважного віку активно залучаються до громадської активності, як в межах діяльності Університету, так і в інших ініціативах. Завдяки роботі Університету, задовольняються потреби людей поважного віку в активному відпочинку та розвитку особистості у вільний час. |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Для представників влади та громадської організації «Центр територіального успіху», які втілюють проект, важливим є залучення мешканців і мешканок громади срібного віку до активного громадського життя, надана їм можливість рухатися в ногу з часом, бути потрібними, на рівні з іншими жителями ОТГ. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Ініціатива продовжує діяти, наразі розпочнеться новий навчальний рік. Впроваджуються нові факультети в Університеті, розширюються можливості проведення спільного дозвілля. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах |
|
Довідкова інформація про ініціативу:
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Громадська організація «Центр територіального успіху» |
Контактні дані організації | Кривошея Людмила Петрівна, 0969893233, [email protected] Щіченко Наталія Іванівна, 0962883867, [email protected] |
Назва ініціативи | Університет срібного віку |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням