Мандрівний кінотеатр, кіноплатформа «Кіно там, де ти»

Мандрівний кінотеатр – це форма дозвілля у Бобринецькій громаді, яка дозволяє демонструвати кінофільми, мультиплікаційні фільми для мешканців різних вікових категорій (дошкільнят, школярів, молоді, людей середнього та старшого віку). Оскільки кінотеатр мобільний, ми маємо можливість здійснювати кіноперегляди як у різних закладах громади, так і просто неба. Родзинкою кіноплатформи є висвітлення різноманітних тем, порушення актуальних, гострих проблем громади через обговорення перед початком перегляду.

За період реалізації проекту здійснено ряд кінопереглядів з вихованцями дитячих садочків громади, учнями шкіл, різновіковою аудиторією під час літнього сезону. До заходів долучилися партнери з Агенції сталого розвитку «Хмарочос» Ірина та Сергій Ткаченки, Артем та Ольга Луценки, голова ГО «Бобринець – ІКС-тур» Наталія Телих. Здійснили майстер-клас зі створення відеопоезії, презентували відеоролики «Досягнення Бобринецької громади», «Бобринець туристичний», «Заклик» (про актуальну проблему вандалізму). Обговорили багато тем, до підготовки та висвітлення яких запрошувалися успішні особистості нашої громади, клуб «Чотири лапи», молодіжна ГО «ТЕМП».

Команда кіноплатформи здійснювала підготовку за чіткими темами, запрошувала на обговорення гостей, готувала сувеніри та пригощала глядачів чаєм зі смаколиками. Так, серед ряду кінозустрічей було проведено вечори за темами: «Магія добрих вчинків» за участі клубу «Чотири лапи» та збором благодійних коштів для потреб притулку для тварин; «Незалежні», «Успішні особистості нашої громади» за участі підприємців, освітян, студентів Університету срібного віку та інші змістовні теми.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

Найголовнішим результатом проекту є згуртування громади. Завдяки тим темам, які піднімалися на кіновечорах, мешканці знайшли ще один канал комунікації, дієвий і ефективний. Мандрівний кінотеатр – це майданчик для вирішення проблем і питань нашої громади.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Мандрівний кінотеатр вдало здійснює промоцію громадської організації, забезпечує певним чином вирішення різних питань, які є у нашій громаді.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так. Наш кінотеатр запрошують у різні заклади і установи як партнерів у заходах. Найкраща зміна, яка сталася завдяки цій ініціативі, – це відчуття громади як спільноти, що розуміє, розвивається, не є байдужою.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах 1.      Необхідно закріпити відповідального за апаратурою, щоб кінотеатр діяв як годинниковий механізм.
2.      Продумувати теми для кінопереглядів, які співзвучні життю громади «тут і тепер».
3.      Активно залучати до співпраці владу, активну молодь, яка надасть свої ідеї та волонтерську допомогу.
4.      Звертати увагу на дотримання правил у демонстрації саме ліцензованої продукції.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Бобринецька міська об’єднана територіальна громада, громадська організація «Центр територіального успіху»
Контактні дані організації Кривошея Людмила Петрівна, 0969893233, [email protected]
Щіченко Наталія Іванівна, 0962883867, [email protected]
Назва ініціативи Мандрівний кінотеатр, кіноплатформа «Кіно там, де ти»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням