За результатами досліджень, кількість активних громадян на території Херсонської області складає близько 0,1%. Ми ж переконані, що молодь має великий потенціал, а значить, ситуацію, що склалася, можна змінити у кращу сторону.
Для того, щоб «второпати» демократію щовихідних було організовано зустрічі для учасників проекту. Зустрічі складалися з трьох інформаційних блоків: демократичного, блоку саморозвитку та дебатного. Учасники отримували інформацію про механізми демократії в нашій країні, методи, якими вони можуть користуватися у досягненні своїх цілей в громаді,про права людини та їх реалізацію, про історію гендеру, про можливості для ведення власного бізнесу, про процеси глобалізації, про міжкультурну взаємодію. Також учасники вчились грати в дебати – рольову інтелектуальну гру.
Під час реалізації проекту було поєднано кілька форматів проведення зустрічей: тренінг, дебатна гра, дебатний турнір. Дебати стали свого роду практичним засвоєнням тем тренінгів.
Проект реалізувався за підтримки Фонду демократії ООН та Future World Center в рамках глобального проекту Reinventing democracy in the digital era.
Проект реалізовано членами ініціативної групи на волонтерських засадах. Всі лектори та тренери взяли участь в проекті без отримання будь-якого гонорару. Отримане фінансування було використано для оплати проїзду лекторів, кава-пауз для учасників та необхідної канцелярії (афіші, ручки, блокноти).
В реалізації проекту взяли участь волонтери. Інформаційну підтримку та допомогу у проведенні частини зустрічей ми отримали від партнерських організацій (Нова Генерація, Федерація дебатів України, Фонд громад міста Херсон «Захист», Херсонська обласні універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара).
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | Саме завдяки знанням про механізми прямої демократії та про правила написання запитів та звернень до місцевих органів влади наша учасниця не побоялась і написала кілька таких звернень у відповідні організації. Завдяки цьому вдалося досягти того , що дорогу на вулиці, на якій проживає учасниця, почали ремонтувати.
Під час реалізації проекту учасники звернулися до депутата міської ради та взяли участь в сесії міської ради, що призвело до підтримки міською радою акції з благоустрою в місті – було виділено рукавички та сміттєві пакети для проведення волонтерами прибирання в парках міста. Проект став можливістю для розвитку потенціалу молодих людей. Волонтери проекту стали учасниками ініціативної групи. Ще одна учасниця організовує збір речей, книг та іграшок для дітей з інтернату. Більшість випускників проекту взяли участь в організованому в місті прибиранні в рамках всеукраїнської акції. Також, завдяки отриманим знанням учасники стали більш впевненими та активними у справі відстоювання своїх прав. |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Досвід: залучення спонсорів, налагодження комунікації та взаємодії з цільовою аудиторією, з тренерами, волонтерами; перспективи створення нових проектів. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Ініціатива мала продовження в успішній діяльності випускників. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Не боятися і втілювати свої ідеї в життя. Творити, креативити і створювати. Головне – люди, яких об’єднує спільна ідея. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Номінація, в якій бере участь ініціатива | Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю |
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Херсонська молодіжна ініціативна група «Кип’яток» |
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) | Керівник ініціативної групи –
Климентенко Анастасія, +380950967409, [email protected] |
Назва успішної ініціативи | «Understanding democracy» / «Второпай демократію» |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням