Соціально-культурний проект «Казки рідного краю», м.Херсон

Для реалізації проекту нашою командою було проведено ряд опитувань та семінарів в окремих виховних, навчальних та культурних закладах міста й області. В результаті цих досліджень ми побачили, що тематика патріотичного виховання, культури та історії краю, наразі, є дуже актуальною та користується великим попитом.

До того ж, зазначені заклади мають велику потребу в сучасних просвітницьких матеріалах, нових ігрових форм та інтерактивних підходів. Отримавши багато захопливих відгуків дітей та позитивні коментарі від педагогічних колективів, ми почали комплексну реалізацію проекту.

Соціально-культурний проект «Казки рідного краю» є унікальним за своєю тематикою та не має аналогів за своєю багатогранністю! Ціль проекту досягається за допомогою створення серії просвітницьких матеріалів в інноваційній формі, за допомогою інтерактивних форм донесення інформації та нестандартних освітніх підходів.

Проект «Казки рідного краю» включив у себе видання літературних збірок казок, перша з яких вийшла накладом 1000 екз., а друга – 35000 екз., які розповсюджено по закладам культури та освіти Херсонщини та України; видання розмальовки; розробку інтелектуальних та творчих завдань; створення мультиплікаційного відео за допомогою пісочної анімації; розробку алгоритму уроків патріотичного виховання та впровадження їх в окремих освітніх закладах; проведено низку навчально-виховних заходів; семінари для вихователів, вчителів, бібліотекарів; творчі майстер-класи для різних соціальних груп; виїздні презентації проекту по селах Херсонської області; екскурсії для дітей по області;  впровадили казкову терапію для майбутніх матерів; тощо.

Збірки фантастичних, пригодницьких  казок, мають глибоку патріотичну ідею донести до дітей в ігровій формі справжню любов до рідного краю. Всі казки  поєднуються головними героями, а саме братом та сестрою, – сучасними херсонськими дітьми Тавриком та Дніпрянкою, що кожного разу різними фантасмагоричними способами подорожують у минулі часи, пов’язані з історією рідного краю.

Проект передбачає залучення й інших обласних центрів України! Так, проект вже успішно реалізовано за алгоритмом херсонського у м.Павлоград, Дніпропетровської області, та триває аналогічна робота з партнерами у м.Червоноград, Львівської області та м.Вишгород, Київської області.  Маємо на меті впровадити ідею проекту у всіх регіонах України. Для нас важливим є надати зацікавленим активним людям можливість культурного самовираження, налагодити зворотній зв’язок, щоб просування ідей, шляхом формування спільноти однодумців, відбувалося ефективно і якісно. Тож, запрошуємо всіх патріотів свого рідного краю до співпраці та впровадження проекту у вашому місті!

Наразі проведено літературний конкурс «Як європейці Херсонщину будували» та триває підготовка видання третьої збірки казок з новими авторами. Іде підготовка по створенню театральних вистав на основі написаних казок проекту у театрах Херсонщини, причому, як для дитячої, так і для дорослої аудиторії. Плануємо проведення Першого дитячого театрального фестивалю.

Проект на різних етапах реалізації отримав підтримку, як закордонних донорів, так і органів влади та місцевого самоврядування, особисто голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, місцевого бізнесу, багатьох громадських організацій, ЗМІ.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Ініціатива стала одним із сенсів життя авторів. Кожного дня ідея, що виникла декілька років тому, відкриває нові можливості, залучає більше однодумців, розширюється географічно та за смисловим наповненням, суміжними ідейними розгалуженнями.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Окрім вищезазначеного, гордістю проекту є створений на дитячому майданчику у Придніпровському парку м.Херсона вуличний мистецький простір. Авторські ілюстрації  «Казок Херсонщини» було нанесено на плити з керамограніту спеціальними фарбами, що світяться у темний час доби та прикрашено паркан, яким огороджено дитячий майданчик.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
  • Розказувати про свою ідею всім! Знайти однодумців!
  • Дізнатися думку своєї цільової аудиторії. Чи їй це потрібно!?
  • Діяти!
  • Налагодити взаємодію зі всіма потенційними учасниками проекту (партнерами, меценатами, органами влади, волонтерами, ЗМІ, цільовою аудиторією)
  • Не боятися власних мрій!

 

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? Так. До того ж, наша організація шукає партнерів та однодумців в інших містах України та за її межами для розширення проекту. Паралельно шукаємо підтримки у донорів та українського бізнесу, аби максимально залучити усі ланки суспільства до розвитку особистості в інтелектуальній, культурній та соціально-патріотичній сферах.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива
  • краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Благодійна організація «Благодійний Фонд «Майбутнє Херсонщини», Ситник Юлія Анатоліївна – голова Фонду, автор проекту
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Юридична адреса: 73003, Україна, м.Херсон, вул.Перекопська 20, офіс 403

Адреса для листування: 73000, м.Херсон, вул.Тиха,54

[email protected]

majbutne.simdif.com

FB: https://m.facebook.com/Majbutne.Kherson/?ref=bookmarks

https://m.facebook.com/groups/1809828775949009?ref=bookmarks

Ситник Юлія Анатоліївна – автор та координатор проекту «Казки рідного краю» – +380505842088

Назва успішної ініціативи Соціально-культурний проект «Казки рідного краю», м.Херсон

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням