Українські громади шукають нових форм партнерства з громадськими організаціями

Конкурс проєктів для громадських організацій, як  форма співпраці органів місцевого самоврядування та громадських організацій в громадах була визначена основною учасниками навчального семінару в рамках   проєкту «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що реалізується  Громадською спілкою “Громадські ініціативи України”.

Захід відбувся 18 – 19 вересня в Чернігові та зібрав на навчання представників громад з Чигирина (Черкаська  область), Пирятина  (Полтавська область),    Тростянця (Сумська область)  та Прилук  (Чернігівська область).

Головною тезою навчальної зустрічі стала думка про те, що в умовах децентралізації, коли перед новими громадами постає все більше викликів з впорядкування життя у своїх громадах, настав час по новому подивитися на роль громадських організацій в житті громад. Сьогодні громадські організації та ініціативи мають ставати повноцінними партнерами з органами самоврядування по вирішенню проблем та наданню послуг в громадах.

Тож учасники зустрічі спочатку проаналізували та представили існуючі на даний момент в їх  громадах інструменти співпраці влади та громадськості. Такий обмін досвідом засвідчив, що в громадах, які справді вбачають цінність у співпраці влади та громадськості,  вже напрацьовано багато інструментів – починаючи з «кави з мером»  і закінчуючи популярним сьогодні бюджетом участі. В той же   аналіз показав, що співпраця з громадськими організаціями в кожній громаді не має уніфікованих  практик та потребує вдосконалення.

Наступним кроком під час заходу стало визначення   напрямків співпраці влади   та громадських активістів для спільної роботи в напрямку задоволення проблем (потреб ) громад. А «домашнім завданням» для учасників навчання стало напрацювання бачення конкретних кроків щодо запровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій.

Це був другий  публічний, який  захід відбувся в рамках   проєкту «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що реалізується  Громадською спілкою “Громадські ініціативи України”, за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

В рамках проєкту Спілка “Громадські ініціативи України”  у співпраці з місцевими громадами розробитить та впровадить у вибраних  громадах місцеві програми підтримки громадянського суспільства, які включатимуть в себе дієві механізми співпраці  органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями та ініціативними групами. Це допоможе зміцнити співпрацю і підвищити ефективність використання ресурсів місцевих громад.

Проєкт складається з навчального компоненту, спільної роботи над локальними програмами розвитку громадянського суспільства в ОТГ та менторського супроводу впровадження змін в громадах. Також буде проведена серія інтеграційних заходів для поглиблення співпраці і обміну досвідом.