Створені реєстри приватних інтересів депутатів 12 обласних центрів

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» створила реєстри приватних інтересів депутатів міських рад Одеси, Івано-Франківська, Чернівців, Полтави, Харкова, Дніпра, Херсона, Львова, Рівного, Черкас, Сум та Краматорську.

Усі реєстри приватних інтересів депутатів міських рад 12 обласних центрів оприлюднені на сайті Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» у розділі «ПРИВАТНІ ІНТЕРЕСИ МІСЦЕВИХ ДЕПУТАТІВ».

Реєстри приватних інтересів містять інформацію про зв’язок депутатів із фізичними та юридичними особами із поясненнямв чому саме мають зв’язок депутат і та чи інша особа. Складання реєстру приватних інтересів місцевих депутатів здійснювалося шляхом узагальнення інформації з декларацій, запитів до відповідних реєстрів, а також завдяки відомостям ресурсу YouControl.

Метою створених реєстрів є надання інформації про приватні інтереси депутатів міських рад 12 обласних центрів і підвищення прозорості депутатів в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Громадські організації, які відповідають за «Атестацію місцевих депутатів» в своїх областях, на основі створених реєстрів приватних інтересів здійснюють моніторинг виконання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів депутатами. В подальшому результати моніторингу будуть оприлюднені для широкого загалу, а також будуть організовані семінари для депутатів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Розробники реєстрів приватних інтересів депутатів раді запропонувати активістам, журналістам та громадським організаціям, які займаються антикорупційною діяльністю, використовувати зазначену в реєстрах інформацію у своїй діяльності. Використання інформації щодо приватних інтересів депутатів міських рад 12 обласних центрів обов’язкове із посиланням на ініціативу «Атестація депутатів місцевих рад».

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.