Одеський комітет виборців презентував результати «Атестації» депутатів Ізмаїльської міської ради

13 березня в Ізмаїлі Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» презентувала результати «Атестації» депутатів Ізмаїльської міської ради – комплексного персонального оцінювання результатів діяльності місцевих депутатів протягом другого року повноважень.

Персональне оцінювання кожного депутата Ізмаїльської міської ради відбувалося за заздалегідь визначеним набором критеріїв, згідно з законодавчими нормами, що дозволяють об’єктивно і максимально широко оцінити роботу місцевих депутатів.

“З минулого року ситуація практично не змінилася, а за деякими критеріями оцінювання навіть погіршилася. Результат 33 депутата з 36 отримали за свою роботу 2 бали, і троє: Юрій ПономаренкоОлексій Антоненко та Андрій Поляковотримали найнижчий бал – 1. А це означає, що всі депутати міськради роботи над помилками не проводили і за свій другий рік діяльності ні на крок не підвищили планку в відкритості перед своїми виборцями”, – повідомила представник організації в м. Ізмаїл Світлана Гудь.

Реальність проведення прийому виборців не рідше одного разу на місяць підтвердили лише 15 депутатів з 36. Не подтвердився прийом громадян у 21 депутата: Сергій ПродановАндрій ПоляковЮрій ПономаренкоОльга ФроловаСергій УсовАндрій ЛитвинВіктор ПавленкоОлександр МирошниченкоСергій ЛітинськийВіталій БєловОлександр ІвановСергій ЛапшинВіталій КозакСергій Кожем’якінГеоргій КінєвНазим АгаєвОлексій АнтоненкоОлег АфанасьєвськийОлексій ВласовІван ГайдайЮрій Галушка, що говорить про те, що навіть мінімально відведений згідно із  законодавством час депутати не приділяють своїм виборцям.

“Позитивним винятком у моніторингу є досить висока відвідуваність депутатами профільних комісій та пленарних засідань Ізмаїльської міської ради”, – повідомила Світлана Гудь.

Від 90% до 100% засідань відвідали всього 24 депутати. А ось найбільшу кількість прогулів нарахували у Юрія Пономаренка («Опозиційний блок») – з 12 пленарних засідань він був присутній всього на п’яти (42%).

Від 90% до 100% засідань постійних депутатських комісій за рік відвідали 16 депутатів: Іван СтояновСергій ЛапшинВ’ячеслав МакаровОлег АфанасьєвськийЮрій ГалушкаОлексій МирошниченкоНазим АгаєвРоман БілецькийІгор СкоробрехаСергій ЛузановАндрій ЛитвинВіталій КозакІгор КовальГеоргій КіневІгор ДехтярьовІван Гайдай. Однак і тут не обійшлося без «прогульників»: нецікаво на профільних комісіях депутатам Олександру Іванову, який відвідав всього 30% засідань, і Андрію Єрохіну – у нього всього 20% відвідувань від загальної кількості засідань.

За другий рік роботи не підвищилася активність депутатів і в спілкуванні зі своїми виборцями та вирішенні їхніх питань. Так, жоден депутат не використовував такого інструменту, як депутатський запит, а депутатські звернення направляли до міськради усього 4 депутати від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»: Сергій ЛапшинОлег АфанасьєвськийІгор Коваль та Віталій Бєлов. Для порівняння в минулому році таких активних депутатів було 8: Віктор ПавленкоВіталій КозакАндрій ЛитвинГеоргій КіневНазим АгаєвСергій УсовІван СтояновСніжана Кравцуненко.

Не змінилася зовсім ситуація і з депутатськими звітами. Так, відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцевий депутат повинен звітувати перед своїми виборцями не рідше одного разу на рік, більш того, це повинен бути публічний звіт, заздалегідь анонсований. Однак, як і в перший так і другий рік роботи, Ізмаїльські депутати цю норму ігнорують. Ось уже другий рік поспіль Ізмаїльська міськрада протокольно приймає рішення про те, що свої звіти депутати проведуть в першому кварталі 2017 і 2018 року, однак за результатами першого року свої звіти до міськради надали тільки депутати від партії “Опозиційний блок” – Сніжана Кравцуненко і Олексій Власов. А ось представники Блоку Петра Порошенка надали загальний звіт фракції в міськраді. Про публічні звіти і зовсім не йдеться.

“Час для подачі звітів за другий рік роботи у депутатів Ізмаілької міськради є до кінця березня цього року і, можливо, в цьому році норма законодавча буде виконана так, як того вимагає закон”, – резюмувала Світлана Гудь.

ЗВІТ

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У місті Ізмаїл за реалізацію ініціативи відповідає Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України».