Спільними зусиллями до пошуку ефективних рішень: активісти Черкащини шукали шляхи як разом впроваджувати зміни в своїх громадах

31 жовтня – 1 листопада у Черкасах відбувся Відкритий простір “Зміни на місцях: що ми можемо робити спільно?”. Організатор заходу – Спілка “Громадські ініціативи України” та її регіональні партнери – громадська організація “Академія стратегічних досліджень” (місто Черкаси) та установа “Черкаська агенція регіонального розвитку”.

Спілка “Громадські ініціативи України” разом зі своїми черкаськими партнерами вже багато років працюють із місцевими ініціативами та активістами області. Тож організатори заходу були раді бачити як старих знайомих, так і організації та ініціативи, які нещодавно з’явилися.

Цей відкритий простір був надзвичайно різноманітним. Як і по населених пунктах Черкащини, представниками яких були учасники заходу (зокрема Звенигородка, Сміла, Шпола, Білозір’я, Чигирин, Корсунь- Шевченківський, Канів, Умань тощо). Так і по віку учасників/ць, який розпочинався із 46 року народження, а завершувався маленькою дівчинкою Поліною – донькою однієї із учасниць заходу. Яка, до слова, чудово та комфортно себе почувала на території відкритого простору. Загалом захід зібрав 52 учасника/ці із усієї Черкащини та власне Черкас.

Такі заходи переконують, що спільними зусиллями змінювати життя місцевих громад не лише можливо, але й важливо. І така “спільність зусиль” формується саме під час подібних зустрічей. Це чудова нагода знайти собі партнерів, однодумців та отримати купу цінної інформації з досвіду інших для подальшої співпраці. Це територія ідентифікації собі подібних та закладання довірливих, партнерських відносин між представниками громадського сектору різних населених пунктів Черкащини”, зауважила Любов Ропало, очільниця “Черкаської агенції регіонального розвитку”, співорганізаторка заходу.

Технологія відкритого простору дозволила учасникам заходу активно долучитися до спільного відвертого обговорення нагальних проблем, а також пошуку перспективних ідей співпраці та взаємопосилення громадських ініціатив Черкащини. А вступні виступи представників Спілки “Громадські ініціативи України” Любові Ропало, Юрія Степанця, Олександри Целіщевої допомогли учасникам/цям сфокусуватися на темі ролі громадських ініціатив у впровадженні місцевих змін та впливові на порядок денний країни.

Протягом двох днів роботи відкритого простору учасники встигли обговорити 15 важливих тем. Серед яких – пошук шляхів згуртування активістів, питання подолання корупції на місцях, створення громадських рад при органах місцевого самоврядування, підтримки культурних проектів тощо.

Крім того, у полі обговорень учасників відкритого простору були теми розвитку туристичного потенціалу населених пунктів, громадської безпеки, зокрема безпеки дорожнього руху, проблеми захисту тварин та утилізації шкідливих відходів у громадах.

“Дуже цікавий підхід – відкритий простір – це коли ти почуваєш себе вільно, висловлюєш свої думки і знаходиш людей, з якими не лише цікаво спілкуватись, а й можна щось зробити спільно задля розвитку своєї місцевості”, – відмітила учасниця відкритого простору Наталія Карплевська зі Шполи.

Протягом другого дня проведення заходу учасники/ці вже напрацьовували ідеї та домовлялися про конкретні спільні дії для їх втілення. Учасникам відкритого простору вдалося спланувати 9 ідей спільних проектів. Зокрема це підготовка та проведення майстер-класу “Як ваші гроші творять добро”, проведення тренінгу по підготовці тренерів, фасилітаторів, які розвивали би громадську активність у своїх громадах, проведення тренінгу “Батьківство в радість” як способу об’єднання молодих сімей спільною цінністю.

Також громадські активісти Черкащини домовилися розробити місцеву туристичну стратегію, уже в листопаді провести мандрівний табір “Холодний Яр” та запустити проект “Світло життя”, спрямований на виготовлення світловідбивних стрічок для позначення пішоходів на проїзній частині у темний період доби.

Варто зауважити, що, крім запропонованих наступних кроків, на учасників/ць відкритого простору, а також на інших активістів й активісток Черкащини, які готові спільно діяти, у найближчий час чекають додаткові навчальні заходи та інші можливості для подальших зустрічей за підтримки Спілки Громадські ініціативи України.

Захід відбувся у рамках проекту “Ефективна регіональна модель взаємодії громадських організацій”, який втілює Спілка “Громадські ініціативи України” за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Фото з  заходу можна переглянути на сторінці Спілки “Громадські ініціативи України” у фейсбуці та у події Відкритий простір “Зміни на місцях: що ми можемо робити спільно?

Детальна інформація про заходи, які організовує Спілка “Громадські ініціативи України” – на офіційному сайті http://ngonetwork.org.ua/