Безкарність вбиває: заява Спілки “Громадські ініціативи України” щодо нападів на активістів

Спілка “Громадські ініціативи України”, як мережа, що працює та об’єднує громадських активістів передусім із регіонів, глибоко занепокоєна ситуацією, що склалася з безпекою громадських активістів на місцях.

Смерть Катерини Гандзюк та десятки нападів на активістів у різних куточках країни вкотре доводять, що безкарність вбиває. І якщо немає результатів розслідувань вбивств на Майдані, вбивств журналістів та активістів, то очевидно, що це продовжуватиметься й надалі.  Ніхто зараз не може почуватись у безпеці. Насильство породжує насильство. Треба це зупинити, поки це ще можливо.

Як відомо, Катерина Гандзюк була активісткою з Херсону.  Не секрет, що найбільш цинічні правопорушення творяться в регіонах, на місцях. Де корупція, зв’язки між владою, правоохоронцями, прокуратурою, судами досягають максимального рівня. Де боротися проти системи – бути білою вороною, ізгоєм.

Сьогодні тисячі активістів із менших та більших населених пунктів країни стежать за розвитком ситуації.  

Ситуація із Катериною, крім іншого, чіткий сигнал таким активістам на місцях. Реакція влади на вбивство, пошук не лише виконавців, але й замовників злочину, відновлення справедливості – ті індикатори, які визначатимуть поведінку громадських активістів надалі. Чи вони будуть залякані та пригнічені, розуміючи що будь-якої миті можуть стати наступною жертвою, чи знатимуть, що в них є захищене державою право на громадянську активність.

Закликаємо вище керівництво країни, правоохоронні органи якнайшвидше знайти замовників вбивства Катерини Гандзюк та провести ретельне та незалежне розслідування щодо нападів на інших активістів. Ініціювати зміни у законодавстві щодо посилення відповідальності та покарання за злочини проти громадських активістів.