Проведення кубкових перегонів та вело подорожей рідним краєм

З огляду на негативну тенденцію погіршення розвитку та здоров’я дітей та  молоді, зменшення рухової активності дорослого населення, та у  зв’язку з тим, що багато часу населення проводить за комп’ютерами та гаджетами, надаючи перевагу віртуальному спілкуванню, ІТ-розвагам, виникла ідея   пропагувати  здоровий спосіб життя на власному прикладі,  поширювати велосипедну культуру та сприяти  розвитку велосипедного руху, спорту та туризму.

«Велоклуб Велошок» утворено ініціативними корчанами, любителями велосипедного спорту,  діє з 2010 року і за цей час став осередком велосипедного руху у місті та районі. За роки існування через клуб пройшли більше 1000 учасників.

З 2017 року  «Велоклуб «Велошок» започаткував проведення велосипедних кубкових перегонів серед дітей та дорослих, що передбачають багато різних спортивних етапів, тому вони стали користуватися великим успіхом. А у 2019 році велоклуб зареєструвався як громадська організація і налічує до 200 членів.

ГО «Велоклуб Велошок» сприяє  розвитку велосипедного руху та відповідної інфраструктури для нього, поширює велосипедну культуру. Учасники вело клубу мають багаторічний досвід занять велосипедним спортом та роботи з молоддю, підтримують велосипедистів в іх індивідуальних та колективних інтересах. Важливою ділянкою роботи є залучення  людей різного віку до активного відпочинку та їзди на велосипеді, що дозволяє підтримувати здоров’я на належному рівні та забезпечує  бадьорість та хороший настрій, а ще під час вело походів учасники досліджують та вивчають  рідний край.

У рамках реалізації ініціативи, громадською організацією  «Велоклуб Велошок» протягом всього періоду його діяльності проводились різноманітні заходи з метою пропагування вело спорту, популяризації здорового способу життя, об’єднання громадян для здійснення та захисту своїх законних соціальних, політичних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних інтересів.

Поштовхом до утворення вело клубу стала ідея популяризації вело туризму та велоспорту, що є важливо і актуально, так як серед мешканців міста Корець  та прилеглих сіл низький показник залучення до фізичної культури, а вищезазначені види спорту нажаль розвинені найменше.

 Вело клуб починав свою діяльність саме із вело туризму. Проїхавши понад 300 кілометрів та влаштувавши кубкові перегони, учасники не тільки отримали стимул розвиватись і рухатись далі, а й подали приклад іншим. Спостерігаючи за цим рухом та діяльністю  велосипедистів, до них поступово приєднувались охочі. За роки існування через клуб пройшли більше 1000 учасників, а на даний момент організація налічує близько 200 членів.

Учасники вело клубу постійно влаштовують змагання – етапи кубкових перегонів. З кожним роком кількість проведених етапів збільшується: у 2015 році  їх відбулося 10 , у 2018 – 11, а у 2019 – 15.

Один етап – це одне змагання, що триває близько 2 – 3 години, у ньому бере участь від 30 чоловік, а наймасовіше змагання налічувало 70 осіб, та і дистанції різні – найкоротша 200 метрів, а на найдовша – 9-10 кілометрів.

Після завершення кожного етапу підбиваються підсумки велоперегонів, сумується кількість балів і в кінці переможці отримують приємні призи – серед дітей шкільного віку велосипед, а серед дорослих – звання «Найкращий велосипедист Кореччини», а також – «Найкраща спортивна сім’я Кореччини».

Окрім головного подарунка на кожному етапі передбачено вручення ще семи призів: виділяють одного переможця в абсолюті, три найкращі школярі, наймолодшого учасника та найкращого велосипедиста прекрасної статі (якщо такі приймають участь). Та і це не межа, адже існує ще безліч маленьких заохочувальних презентів.

За всі роки існування клубу, переможцям та учасникам зі спонсорських коштів  було вручено 50 000 гривень, у тому числі – 2 велосипеди.

Ще однією невід’ємною  частиною діяльності клубу є проведення вело подорожей місцями рідного краю, під час яких велосипедисти мають змогу  детальніше, ближче, а що головне, наочно,  познайомитись з архітектурою, культурними надбаннями, діалектами. Як наслідок таких прогулянок,  велосипедисти доповнюють, поглиблюють та систематизують свої знання про культуру рідного краю, у них формується свідоме ставлення до проблеми охорони і збереження пам’яток для прийдешніх поколінь, виховується  любов до рідної культури.

До участі у заходах, що проводяться вело клубом постійно залучається  активна молодь: інформація про діяльність організації розміщена у соціальній  мережі Facebook, члени клубу відвідують школи, розповідаючи дітям про переваги та користь активного способу життя та цікавого, а головне змістовного проведення дозвілля, презентують відео кліпи про проведення кубкових перегонів, вручення нагород та пізнавальні вело подорожі, які розвивають не тільки фізично, а й духовно. Такі зустрічі неймовірно мотивують, зацікавлюють  та надихають.

Що стосується спонсорів, то ними може стати будь хто.  Багато людей, спостерігаючи за діяльністю клубу та його учасників  і результатами проведеної роботи виявляють бажання приєднатись і зробити  свій внесок у розвиток цієї доброї справи.

    Вело клуб постійно співпрацює з Районною державною адміністрацією, районною  та міською радами, є активним учасником проведення Всеукраїнського Велодня, що традиційно відбувається в останній тиждень травня, організовує велопробіг до святкування Дня міста Корець, окрім цього, є організацією-партнером проекту облаштування велосипедного памп-треку у місті Корець, який створюється з метою організації дозвілля, популяризації здорового способу життя та створення соціально-культурного осередку для громади міста Корець.

Члени клубу встановлюють  та зміцнюють  зв’язки з українськими та міжнародними організаціями подібного спрямування, обмінюючись  цікавими ідеями та досвідом.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Внаслідок активної діяльності ГО «Велоклуб Велошок» було проведено безліч спортивних змагань та  велопробігів як у рідному місті Корець, так і у обласному центрі – місті Рівне. Учасники вело клубу – ініціатори туристичних велосипедних прогулянок у межах району, області і в цілому України.
Ще одним  результатом стало залучення молоді не тільки до  активного способу життя, а й до участі у громадському житті в рамках реалізації різних проектів (наприклад облаштування велосипедного памп-треку в м. Корець) .
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Ця ініціатива дала неоціненний досвід у організації роботи з людьми різного віку, різних інтересів та  поглядів.  Навчила  згуртовувати навколо спільних проблем та шукати шляхи їх вирішення.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Завдяки реалізації проекту не лише юнацтво та молодь, а й доросле населення краю  змінили звичний ритм життя та долучились до велоспорту і вело туризму, а поряд з цим – і до активної участі у житті громади, що гуртує, об’єднує та виробляє навички соціальної адаптації.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Насамперед, потрібно ставити перед собою сміливі  цілі і впевнено йти до них, без страху, незважаючи на будь які перешкоди, а їх буде багато.  Проте завдяки рішучості, наполегливості, матимемо чудовий результат, головне – бажання!

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «ВЕЛОКЛУБ ВЕЛОШОК»
Контактні дані організації Завадський Геннадій Васильович, тел. 0961577790, [email protected],
сторінка в мережі Facebook – https://www.facebook.com/groups/292139931231849/?fref=nf
Назва ініціативи Проведення кубкових перегонів та вело подорожей рідним краєм

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням