З огляду на негативну тенденцію погіршення розвитку та здоров’я дітей та молоді, зменшення рухової активності дорослого населення, та у зв’язку з тим, що багато часу населення проводить за комп’ютерами та гаджетами, надаючи перевагу віртуальному спілкуванню, ІТ-розвагам, виникла ідея пропагувати здоровий спосіб життя на власному прикладі, поширювати велосипедну культуру та сприяти розвитку велосипедного руху, спорту та туризму.
«Велоклуб Велошок» утворено ініціативними корчанами, любителями велосипедного спорту, діє з 2010 року і за цей час став осередком велосипедного руху у місті та районі. За роки існування через клуб пройшли більше 1000 учасників.
З 2017 року «Велоклуб «Велошок» започаткував проведення велосипедних кубкових перегонів серед дітей та дорослих, що передбачають багато різних спортивних етапів, тому вони стали користуватися великим успіхом. А у 2019 році велоклуб зареєструвався як громадська організація і налічує до 200 членів.
ГО «Велоклуб Велошок» сприяє розвитку велосипедного руху та відповідної інфраструктури для нього, поширює велосипедну культуру. Учасники вело клубу мають багаторічний досвід занять велосипедним спортом та роботи з молоддю, підтримують велосипедистів в іх індивідуальних та колективних інтересах. Важливою ділянкою роботи є залучення людей різного віку до активного відпочинку та їзди на велосипеді, що дозволяє підтримувати здоров’я на належному рівні та забезпечує бадьорість та хороший настрій, а ще під час вело походів учасники досліджують та вивчають рідний край.
У рамках реалізації ініціативи, громадською організацією «Велоклуб Велошок» протягом всього періоду його діяльності проводились різноманітні заходи з метою пропагування вело спорту, популяризації здорового способу життя, об’єднання громадян для здійснення та захисту своїх законних соціальних, політичних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних інтересів.
Поштовхом до утворення вело клубу стала ідея популяризації вело туризму та велоспорту, що є важливо і актуально, так як серед мешканців міста Корець та прилеглих сіл низький показник залучення до фізичної культури, а вищезазначені види спорту нажаль розвинені найменше.
Вело клуб починав свою діяльність саме із вело туризму. Проїхавши понад 300 кілометрів та влаштувавши кубкові перегони, учасники не тільки отримали стимул розвиватись і рухатись далі, а й подали приклад іншим. Спостерігаючи за цим рухом та діяльністю велосипедистів, до них поступово приєднувались охочі. За роки існування через клуб пройшли більше 1000 учасників, а на даний момент організація налічує близько 200 членів.
Учасники вело клубу постійно влаштовують змагання – етапи кубкових перегонів. З кожним роком кількість проведених етапів збільшується: у 2015 році їх відбулося 10 , у 2018 – 11, а у 2019 – 15.
Один етап – це одне змагання, що триває близько 2 – 3 години, у ньому бере участь від 30 чоловік, а наймасовіше змагання налічувало 70 осіб, та і дистанції різні – найкоротша 200 метрів, а на найдовша – 9-10 кілометрів.
Після завершення кожного етапу підбиваються підсумки велоперегонів, сумується кількість балів і в кінці переможці отримують приємні призи – серед дітей шкільного віку велосипед, а серед дорослих – звання «Найкращий велосипедист Кореччини», а також – «Найкраща спортивна сім’я Кореччини».
Окрім головного подарунка на кожному етапі передбачено вручення ще семи призів: виділяють одного переможця в абсолюті, три найкращі школярі, наймолодшого учасника та найкращого велосипедиста прекрасної статі (якщо такі приймають участь). Та і це не межа, адже існує ще безліч маленьких заохочувальних презентів.
За всі роки існування клубу, переможцям та учасникам зі спонсорських коштів було вручено 50 000 гривень, у тому числі – 2 велосипеди.
Ще однією невід’ємною частиною діяльності клубу є проведення вело подорожей місцями рідного краю, під час яких велосипедисти мають змогу детальніше, ближче, а що головне, наочно, познайомитись з архітектурою, культурними надбаннями, діалектами. Як наслідок таких прогулянок, велосипедисти доповнюють, поглиблюють та систематизують свої знання про культуру рідного краю, у них формується свідоме ставлення до проблеми охорони і збереження пам’яток для прийдешніх поколінь, виховується любов до рідної культури.
До участі у заходах, що проводяться вело клубом постійно залучається активна молодь: інформація про діяльність організації розміщена у соціальній мережі Facebook, члени клубу відвідують школи, розповідаючи дітям про переваги та користь активного способу життя та цікавого, а головне змістовного проведення дозвілля, презентують відео кліпи про проведення кубкових перегонів, вручення нагород та пізнавальні вело подорожі, які розвивають не тільки фізично, а й духовно. Такі зустрічі неймовірно мотивують, зацікавлюють та надихають.
Що стосується спонсорів, то ними може стати будь хто. Багато людей, спостерігаючи за діяльністю клубу та його учасників і результатами проведеної роботи виявляють бажання приєднатись і зробити свій внесок у розвиток цієї доброї справи.
Вело клуб постійно співпрацює з Районною державною адміністрацією, районною та міською радами, є активним учасником проведення Всеукраїнського Велодня, що традиційно відбувається в останній тиждень травня, організовує велопробіг до святкування Дня міста Корець, окрім цього, є організацією-партнером проекту облаштування велосипедного памп-треку у місті Корець, який створюється з метою організації дозвілля, популяризації здорового способу життя та створення соціально-культурного осередку для громади міста Корець.
Члени клубу встановлюють та зміцнюють зв’язки з українськими та міжнародними організаціями подібного спрямування, обмінюючись цікавими ідеями та досвідом.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | Внаслідок активної діяльності ГО «Велоклуб Велошок» було проведено безліч спортивних змагань та велопробігів як у рідному місті Корець, так і у обласному центрі – місті Рівне. Учасники вело клубу – ініціатори туристичних велосипедних прогулянок у межах району, області і в цілому України. Ще одним результатом стало залучення молоді не тільки до активного способу життя, а й до участі у громадському житті в рамках реалізації різних проектів (наприклад облаштування велосипедного памп-треку в м. Корець) . |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Ця ініціатива дала неоціненний досвід у організації роботи з людьми різного віку, різних інтересів та поглядів. Навчила згуртовувати навколо спільних проблем та шукати шляхи їх вирішення. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Завдяки реалізації проекту не лише юнацтво та молодь, а й доросле населення краю змінили звичний ритм життя та долучились до велоспорту і вело туризму, а поряд з цим – і до активної участі у житті громади, що гуртує, об’єднує та виробляє навички соціальної адаптації. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Насамперед, потрібно ставити перед собою сміливі цілі і впевнено йти до них, без страху, незважаючи на будь які перешкоди, а їх буде багато. Проте завдяки рішучості, наполегливості, матимемо чудовий результат, головне – бажання! |
Довідкова інформація про ініціативу:
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | ГО «ВЕЛОКЛУБ ВЕЛОШОК» |
Контактні дані організації | Завадський Геннадій Васильович, тел. 0961577790, [email protected], сторінка в мережі Facebook – https://www.facebook.com/groups/292139931231849/?fref=nf |
Назва ініціативи | Проведення кубкових перегонів та вело подорожей рідним краєм |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням