ПРООН надає підтримку моніторингу запасів медичних препаратів у лікувальних закладах

 IMG_0087Наразі вже близько 20 областей України надають ресурсу eliky.in.ua інформацію щодо ліків доступних для пацієнтів у лікарнях. Платформа “Є Ліки” є прикладом інноваційного підходу до захисту прав громадян на отримання якісної медичної допомоги. Тепер пацієнти мають змогу отримати інформацію про те, які ліки закуповуються за бюджетний кошт, потрапляють в лікарні та є доступними.

Щоб зрозуміти, як життєво-необхідні ліки, закуплені за державні кошти, досягають відповідних пацієнтів, ПРООН планує провести моніторинг доставки, наявності та використання лікарських засобів на місцевому рівні та залучити до виконання цього завдання неурядові громадські організації в регіонах. ПРООН надасть грант тільки одній громадській організації на регіон.

Мета : Відслідкувати ефективність та логістику надходження ліків, закуплених ПРООН за бюджет МОЗ, до відповідних медичних закладів у регіонах та зібрати інформацію про доступність ліків для пацієнтів. Посилити потенціал неурядових організацій, які працюють для захисту прав хворих.

Для цього виконати наступні завдання:

  1. Провести моніторинг доставки лікарських засобів, закуплених ПРООН за кошти державного бюджету 2015 та 2016 років (поставки, відповідно, у 2016 та 2017 роках) за програмами  дитячий гепатит та доросла онкологія: які медичні заклади регіону отримали препарати та в якій кількості, відповідність кількості отриманих ліків до замовленої під час планування, терміни поставки препаратів із центрального складу МОЗ в регіон та в лікарню, які проблеми виникали під час розподілу та доставки.
  2. Провести моніторинг наявності та використання лікарських засобів, закуплених ПРООН за кошти державного бюджету 2015 та 2016 років (поставки, відповідно, у 2016 та 2017 роках) за програмами дитячий гепатит та доросла онкологія в окремих медичних закладах: кількість хворих, що потребували лікування відповідними препаратами; кількість хворих, що отримали безкоштовні ліки, з яких причин хворі не змогли отримати безкоштовні ліки, своєчасність отримання ліків.

ПРООН надасть методологію для моніторингу виконавцям після підписання угоди.

Заявки на конкурс приймаються до 13 вересня 2017 року.

Термін виконання проекту: 3 місяці від дня підписання угоди.

Максимальна сума заявки: до 125 000 грн. на один грант. ПРООН підтримає чотири заявки з різних регіонів України.

Запрошуємо організації подавати проектні пропозиції! Інформацію та форми для подачі заявки можна знайти на сторінці ПРООН.

Джерело:  prostir.ua