Майже 4% українських виборців можуть вже вчетверте залишитись без права голосу. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи впродовж двох років так і не мають можливості скористатися одним із базових конституційних прав громадянина.
З листопада до кінця цього року відбудуться 438 місцевих виборів, в тому числі в об’єднаних територіальних громадах. Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» вимушені переселенці вчергове не матимуть права голосу. Таким чином, законодавчі колізії знову унеможливлять їх вплив на суспільно-політичне життя та розвиток громади, в якій вони мешкають. У свою чергу, це може призвести до втрати зацікавленості ВПО в участі у виборчому процесі, що стає загрозою процесу інтеграції вимушених переселенців до громад, до яких вони переселились.
У заході візьмуть участь:
• Тетяна Дурнєва, виконавчий директор Громадського холдингу «Група Впливу»;
• Юлія Шипілова, в.о. менеджера проекту IFES Україна;
• Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;
• Людмила Янкіна, координаторка проектів Центру інформації про права людини.
Крім того, під час прес-конференції експерти розкажуть про старт проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні». Він націлений на розбудову потужної коаліції в регіонах з метою адвокації виборчих прав ВПО.
Прес-конференція відбудеться 23 листопада (середа) о 14:00 в прес-центрі Інформаційної агенції УНІАН за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 4, 2-й поверх. УВАГА! За правилами прес-центру, вхід до зали відбувається лише за умови акредитації на місці з пред’явленням редакційного посвідчення.
Нагадаємо, станом на 21 листопада 2016 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, взято на облік 1 664 726 переселенців.
Контактна особа: Катерина Жемчужникова
[email protected], +38 066 270 17 13
Довідково: Цей захід організований громадською організацією «Громадський холдинг «Група впливу» у рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди Посольства Великої Британії в Україні, уряду Великої Британії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади або уряду Канади.