Подаруй сміттю шанс на друге життя!

Наше село  Шепетин розташоване в мальовничій лісовій місцевості. Та час від часу в різних куточках села з’являлися стихійні сміттєзвалища, що не лише псувало краєвиди, а й погіршувало і так не ідеальну екологічну ситуацію краю.

У більшості сільського населення відсутня культура поводження з сміттям. Інша прогресивна частина жителів села зрозуміла, що так тривати далі не може. У квітні минулого  року громадська організація «Злагода» провела акцію «Давай жити в чистоті».  Було організоване прибирання двох стихійних сміттєзвалищ . У даній акції взяли участь більше 70 жителів села Шепетин, більшість з яких –це люди середнього віку та молодь. Після проведення цієї акції утворилася ініціативна група, яка взялася за подолання негативної ситуації з сміттям в с. Шепетин. Практична реалізація проекту стала можливою в результаті фінансової підтримки діяльності з боку Громадського товариства інвалідів з дитинства «Доброчин» та Фундації князів-благодійників Острозьких у результаті конкурсу мікро-грантів, який проводився у рамках проекту «Школа активного громадянина» за підтримки Українського Католицького Університету та Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

В рамках проекту було розміщено в соцмережах та на дошках оголошень повідомлення про  проведення Загальних зборів села по роз’яснювальній роботі для пасивних громадян щодо необхідності сортування сміття та придбання сміттєвих баків, участь у зборах взяло більше ста жителів села. Також було виготовлено та розповсюджено завдяки волонтерській допомозі працівниці поштового відділення  180 еко-бюлетенів відповідно кількості дворів села з фото-фактами стихійних сміттєзвалищ населеного пункту та їх наслідками, а також інструкціями щодо правильності сортування сміття. Ще було організувано акцію  для молоді ( згідно довідки про вікову структуру населення молодь села Шепетин складає 186 осіб) «Навчись сортувати !» на відпочинковій зоні сільського ставу, в якій взяли участь понад 50 молодих людей Шепетина. В рамках проекту було організувано толоку  по упорядкуванню вулиць села та практичне відпрацювання навичок сортування сміття, силами небайдужих, активних жителів було також облаштовано біля Шепетинської ЗОШ  територію  для сміттєвих баків( місце погодили на зборах села), придбано та встановлено  баки для скла й пластику та проведено для 106 учнів школи та 25 вихованців дитячого садочка відкриті заняття на тему: «Як правильно сортувати сміття?».

Приватний підприємець та благодійник Петрук Андрій зобов’язався на зборах села вивозити сміття в пункти прийому. Виручені кошти за  згодою жителів  повертаються в громадську організацію «Злагода» (відповідальний  – Федоров О. М.(староста с. Шепетин)) і  спрямовані на реалізацію інших проектів ГО «Злагода» за участі громади села Шепетин.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

  • 587 жителів села Шепетин  залучилися до сортування сміття, переконалися, що це реалістично,  не складно і навіть вигідно, отримали  сміттєві баки для сортування сміття, отримали практичні навички з сортування сміття;
  • 106 учнів школи  та 186 осіб молоді навчилися правильно сортувати сміття, змогли застосувати свої знання та навички на практиці та поширити свій досвід серед родичів та знайомих;
  • Щотижня на здачі сміття виручається  приблизно 200-300 гривень, що за   місяць складає до 800-1000 гривень, які ГО «Злагода» використовує на реалізацію свох проектів;
  • Активізувалася свідомість громадян, більше не утворюються стихійні сміттєзвалища, а ті, що є ліквідовуються об’єднаними проектом людьми.
  • Жителі слідкують за чистотою в селі, людям, які не вміють поводитися з сміттям роблять зауваження.
  • покращилася екологічна ситуація села Шепетин

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?

Наша ініціатива допомогла кожному учаснику проекту зрозуміти, що навіть при мінімальних фінансових затратах, без будь-якої допомоги від влади, ми згуртувавшись можемо творити великі речі, можемо змінити наше життя, можемо сміло реалізовувати свої ініціативи, ідеї та плани. Більшість жителів села почали дивитися на реалії по-іншому і сприймати зміни в державі, суспільстві як позитивні процеси.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?

Так, зокрема з виручених від продажу сміття коштів – 4050 грн. було використано на придбання подарунків для дітей, які взяли участь у «Різдвяній зустрічі», яку організувала і провела громадська організація «Злагода» 14 січня 2018 року, і плюс у нашої організації є хоч і невеликі додаткові кошти на реалізацію своїх проектів.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Шепетинська сільська громадська організація «Злагода»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Руднік Галина

Телефон:+380509128418

Електронна пошта: [email protected]

https://www.facebook.com/groups/1980058185560884/

Назва успішної ініціативи Подаруй сміттю шанс на друге життя!

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням