Осередок культурного дозвілля

3
Проект покликаний створити умови для збереження та розвитку осередку культурного дозвілля в селі, створення творчих гуртків, метою яких є проведення занять з всебічного розвитку та підготовки до школи з дітьми, віком від 3 до 7 років. Протягом проекту відбулася підготовка трьох спеціалістів з місцевої громади для проведення занять за методиками раннього розвитку, підготовки дітей до школи, акумулювання ідей щодо урізноманітнення культурного життя села, залучення до навчально-виховного процесу батьків та стимулювання їх саморозвитку. Сталість проекту забезпечуватиметься за рахунок популяризації даного осередку та проведення благодійних заходів для залучення фінансування.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Основна проблема села Мартинівського полягає в тому, що його місце розташування є досить невдалим стосовно розміщення дитячих садків та загальноосвітніх шкіл, окрім цього центрів дошкільного розвитку там взагалі не існує, що утворює велику проблему для батьків і негативно позначається на освітньому розвитку дошкільнят. Основна мета проекту полягала у проведенні занять для дошкільнят на основі вивчення методик раннього розвитку дитини з залученням батьків (Методика «Kindermusik», Методика «Кольорові долоньки»).

За який час було реалізовано ініціативу
21.03.2015 – 25.07.2015 (4 місяці)

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Проект створив умови для збереження та розвитку осередку культурного дозвілля в селі, створення творчих гуртків, метою яких є проведення занять з всебічного розвитку та підготовки до школи дітей, віком від 3 до 7 років. Протягом проекту пройшла підготовка спеціалістів з місцевої громади для проведення занять за методиками раннього розвитку, підготовки дітей до школи, акумулювання ідей щодо урізноманітнення культурного життя села, залучення до навчально-виховного процесу батьків та стимулювання їх саморозвитку. На першому етапі реалізації проекту відбулося навчання для 3х осіб (жителів села) з залученням представників, які володіють знаннями з методик раннього розвитку дитини, а саме:

  • Методика «Kindermusik» («Kindermusik» — це методика раннього розвитку дитини за допомогою музики, рухів та ігри. Заняття Kindermusik розвивають дитину фізично, інтелектуально, прищеплюють почуття ритму і дарують безліч позитивних емоцій. На заняттях Kindermusik проводяться ритмічні вправи, дітки слухають музику, навчаються грі на музичних інструментах і співу. Недавні дослідження проведені в Університеті George Mason у Вірджинії показали, що систематичні заняття Kindermusik покращують здібності дитини планувати і керувати своєю поведінкою);
  • Методика «Кольорові долоньки» (Містить систему занять з ліплення, аплікації й малювання для всіх вікових груп дошкільних освітніх закладів)

.

Сталість проекту планується забезпечувати за рахунок популяризації даного осередку та проведення благодійних заходів для залучення фінансування. Під час проведення навчання для 3х осіб з залученням спеціаліста, який володіє знаннями з методик раннього розвитку дитини, планувалося, що це буде відбуватися виключно з батьками, але склалося так, що діти під час цього заходу перебували в Осередку, тому було запропоновано батькам не лише теорію, але й на практиці побачити як працює ця програма. В результаті чого було помітно, що з дітьми необхідно займатися за такою програмою, це сприяє розширенню їх кругозору та загальному розвитку, тим паче, було помітним те, що деякі діти були замкнені, але після проведення декількох вправ включалися в групову роботу. До навчальної програми були залучені не 3 особи, а більше, за власним бажанням, це показую вмотивованість батьків та їх бажання змінити ситуацію на краще. Крім того роздатковий матеріал був розданий кожному з учасників навчання, а це означає, і опитування це підтвердило, що батьки займаються з дітьми за програмою самостійно вдома, крім групових занять в Осередку. Ще одним позитивним моментом було зацікавлення до проекту та його реалізації з боку завідувача осередку Терземан Надії Василівни, яка також пройшла дводенне навчання і сприяла реалізації проекту протягом всього часу.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

Результати опитування, яке провела наша громадська організація наприкінці проекту, показали, що 70 % респондентів (жителів села) зацікавлені в розвитку своєї громади, а реалізація проекту «Осередок культурного дозвілля» надихнула на розробку подальших проектів, таких як освітлення вулиць та удосконалення дитячого майданчику. Реалізація таких проектів дає можливість громадам повірити у можливість розвитку своєї території.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Зважаючи на те, що це другий грант, який отримала наша організація, то реалізація проекту давалася нам не легко, але досвід, який ми отримали під час цього є безцінним, так як ми на практиці зрозуміли, що проект є актуальним і це дає змогу працювати в майбутньому над удосконаленням «Осередку культурного дозвілля» не тільки в с. Мартинівське, але й в сусідніх селах також.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Планується розширювати діяльність осередку через залучення дітей з сусідніх сіл. Планується встановити систему оплати за відвідування осередку в форматі абонементу. Оплата буде розрахована з урахуванням витрат на утримання осередку та проведення занять. В тому числі команда ГО «Збережи світ» планує провести ряд заходів направлених на посилення організаційної спроможності громади с. Мартинівське, особливо тих напрямків, які стосуються розробки власної фандрейзингової стратегії, ознайомлення з можливостями залучення фінансування в громаду.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Перш за все, важливим є згуртованість в громаді, особливо в майбутніх умовах децентралізації. Для тих хто, реалізовує проект, ми радимо обов’язково проводити поточний моніторинг під час проекту, в нашому випадку такий аналіз підтвердив актуальність реалізації проекту.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Звичайно. Більше того, нашим проектом вже цікавляться деякі громадські організації та ініціативні групи.
****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива: Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи: Громадська Організація «Центр розвитку туризму та збереження екології «Збережи світ»

Контактні дані організації: Громадська Організація «Центр розвитку туризму та збереження екології «Збережи світ» Юлія Болгак [email protected]
+380 50 935 62 23