На Хрещатику відкрилась виставка «Люди Свободи»

Сьогодні на Хрещатику, біля Центрального Поштамту, відбулося відкриття виставки «Люди Свободи», яка вчора вже встигла розпочати свою роботу, – повідомляє Український інститут національної пам’яті.

У проекті – 25 чоловіків і жінок. Але є 26-ий персонаж виставки – герой Небесної Сотні Назар Войтович. Постать Назара Войтовича уособлює зв’язок між тим шляхом, який довелося пройти Україні до незалежності, змінами, які відбувалися під час Революції гідності, та майбутнім, яке ще чекає на Україну”, – пояснюють автори проекту.

Експозиція приурочена до 25-річчя відновлення незалежності України, і через неї  Інститут національної пам’яті розповідає про 25 Людей Свободи, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті, зробили її можливою.

Серед авторів виставки, у заході взяв участь Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Начальник управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Інституту Ярослав Файзулин, а також директор Галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут.

«Виставка побудована здебільшого на ілюстративному матеріалі, ви не побачите тут дуже багато тексту. Завдання тексту – зацікавити людей цими безпосередніми особистостями для того, щоб вони почали шукати додаткову інформацію про них. Найважливіше в цій виставці – це фотографії, і найбільш промовистим елементом цієї виставки є очі цих людей. Очі тих людей, яких ми називаємо Людьми Свободи. Тих, які не зламалися, які боролися. Завдяки яким наша незалежність стала можливою», – підкреслив Володимир В’ятрович.

Фото - Український інститут національної пам'яті

Фото – Український інститут національної пам’яті

Виставка у Києві на Хрещатику триватиме до 12 вересня, а по її завершенню двадцять п’ять комплектів плакатів будуть розповсюджені по всім областям України.

Організатори проекту: Український інститут національної пам’яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр досліджень визвольного руху, UA: Перший.

Над проектом працювали: Володимир В’ятрович, Володимир Тиліщак, Ярослав Файзулін, Наталя Слобожаніна, Вікторія Яременко, Вікторія Скуба, Віталій Огієнко, Наталя Бик, Ярина Ясиневич, Василь Ліпінський, Володимир Бірчак, Олеся Ісаюк. Дизайн: Ольга Сало. Виготовлення виставки: GalNext. Виготовлення відео: UA: Перший.

Нагадаємо, що з 22 серпня UA: Перший транслює тематичний цикл міжпрограмних відеороликів «Люди Свободи». Повністю серія роликів опублікована на YouTube-каналі Українського інституту національної пам’яті та її можна завантажити у високій якості за посиланням.

Сторінка проекту за лінком (інформація постійно оновлюється), а також – посиланняна інформаційні матеріали до 25-ї річниці незалежності України.