IT Толока

ІТ Толока – це можливість для ІТ-спеціалістів зробити внесок у розвиток громадянського суспільства шляхом допомоги громадським організаціям та ініціативам, які часто складаються з активістів, які не мають належних інструментів для просування діяльності.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Необхідність підтримки громадських організацій та ініціатив з боку волонтерів-спеціалістів в сфері інформаційних технологій, дизайну та PR.

За який час було реалізовано ініціативу
Створено у березні 2015 року і працює по сей час на постійній основі
Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)

В рамках ініціативи було запущено сайт it.volnytsia.org на якому громадські організації та ініціативи можуть розміщувати заявки про допомогу, вказавши тип винагороди, дедлайн, короткий опис. ІТ-спеціалісти обирають найцікавішу для себе ініціативу та допомагають їх у релізації. За 1 рік існування проекту до нього підключилося понад 280 осіб: спеціалісти в інформаційних технологіях, дизайну, PR, а також громадські активісти. За цей час було розв’язано понад 12 завдань. Серед яких: допомога проекту «Місто тварин» у розробці інформаційних матеріалів та логотипу, знято відеокліп гурту “Fata Morgana”, розроблено сайт гуманітарного штабу «Ми є», створення логотипів для багатьох ініціативних групп.

Проект ІТ Толока включено до 10-ки успішних українських проектів, які були зняті в документальному фільмі «Searching 4 Opportunities», присвяченого проектам сталого розвитку, що з’являються у кризовий період.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Допомога 7 громадським ініціативам, які отримали логотипи, веб-сайт, дизайнерську підтримку.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Розуміння, що навіть незначна ІТ підтримка може зробити значний внесок у розвиток громадської активності, а також ІТ волонтери отримували якісне соціальне портфоліо, яке допоможе їй у наступному працевлаштуванні.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Ініціатива поки розвивається, але має плани по створенню платформи, де громадські ініціативи могли отримати не тільки ІТ підтримку, але і ресурсну та спонсорську підтримку своїх заходів.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не бійтеся брати відповідальність за вирішення соціальних проблем, які вам під силу.
Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, ми завжди відкриті для допомоги та консультації.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива: Краща ініціатива у сфері волонтерства

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи: Громадська спілка «Воля Громади»

Контактні дані організації: Сучок Сергій, 063-482-50-60, [email protected],
it.volnytsia.org

Назва успішної ініціативи: IT Толока