Фестиваль громадських організацій та ініціатив «Воля Громади»

Під час проведення Фестивалю було залучено понад 40 громадських організацій та ініціатив з усією України, які проводили презентації діяльності за напрямами: екологія, патріотика, благодійництво, культура, інформаційні технології, питання матері та дитини.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Необхідність об’єднання дієвих неполітичних, некомерційних громадських ініціатив з метою знайомства та реалізації спільних проектів.

За який час було реалізовано ініціативу
Початок роботи над фестивалем березень — 2015 року, а сам Фестиваль відбувся 22-23 серпня.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)

22-23 серпня в Києві на території етнопарку «Городець Княжий» за підтримки Київського молодіжного центру пройшов етнічно-патріотичний фестиваль громадських організацій та ініціатив «Воля громади».
Мета заходу – надати активним і небайдужим людям можливість познайомитись між собою, презентувати свої проекти, поділитися набутим досвідом, поспілкуватися з однодумцями. І все це – на природі, у невимушеній атмосфері, без повсякденної метушні і, що важливо, разом із своїми родинами.Етнічно патріотичний Фестиваль «Воля громади» проводився вперше. У заході взяли участь понад 40 громадських організацій та ініціатив. Учасники та гості події мали змогу послухати і задати питання як відомим громадським діячам та експертам, так і представникам ініціатив, які роблять свої перші кроки на шляху громадської діяльності. Команда Фестивалю «Воля громади» вважає, що немає більш чи менш важливих громадських проектів, ініціатив. Адже усі вони однаково важливі – для людей, для України, для світу.

«Воля Громади» – невелика команда.Однак протягом багатьох років ми дарували один одному відчуття, що ми є силою. Що б не відбувалось у суспільстві, хто б не був при владі сьогодні – людина, яка витрачає свій вільний час на громадську діяльність, захищена від відбезпорадності ісамотності, адже поряд вона відчуває підтримку таких саме, як вона, активних, свідомих і небайдужих українців», – зазначив під час відкриття Фестивалю Дмитро Рутковський, президент ГС«Воля Громади».


Громадські організації та ініціативи – учасники Фестивалю презентували свої проекти на етнічно-патріотичному, екологічному, благодійному,інформаційно-економічному, творчому та дитячо-молодіжному майданчиках. Почесна гостя Благодійного майданчика Анжеліка Рудницька, співачка, журналіст і громадський діяч, зазначила у своїй промові: «Україна – це країна недолюблених людей». Справді, з одного боку, українці – сильні, віддані, рішучі, а з іншого – жаліють себе, не проявляють ініціативу. Недолюблені самі собою. Любити себе – це також означає брати відповідальність за себе, за свої вчинки. Тож саме громадська діяльність може стати тією альтернативою, яка сприятиме пробудженню в людях відповідальності, волі і гідності.

На Фестивалі«Воля громади» громадські організації – учасники заходу підписали меморандум про співробітництво, тим самим зробивши перший крок у напрямку проекту «Аргументована Рада» – альтернативної платформи для координації та об’єднання громадських організацій та ініціатив. Підписання документа підтверджує прагнення небайдужих українців узгодити стратегію і надалі рухатись шляхом змін разом.«Лицарське містечко» для дітей із турнірами і смугою перешкод, а також можливість навчитися і позмагатися в майстерності у стрільбі з лука на Фестивалі організував усім бажаючим досвідчений колектив Театру живої історії «Городець Княжий».На дитячому майданчику жінки з ГО «Берегиня» провели майстер-клас з плетіння маскувальної сітки.Справжній козацький куліш від українських козаків ГО «Труханівська Січ» з величезного казана смакував і малечі, і дорослим. Дегустація екологічно чистого меду від ГО «Місія захисту бджіл імені Петра Хмари» стала солодким подарунком для справжніх гурманів. Творчий майданчик подарував глядачам виступи поетеси Надії Вільної, співаків і музикантів Ігоря Романа (гурт Fata Morgana), Богдана Доща, уривок з опери О. Бородіна «Князь Ігор» а капела у виконанні «Театру історичної реконструкції», бандуриста і козака «Труханівської Січі» Бориса Бондаренка, поезії творчих учасників «Театру слова» тощо. КІНОродзинкою заходу став показ документального фільму «Road Movie Ukraine», присвяченого нам, українцям у, можливо, найскладніший період нашої історії. Стрічка була знята кінематографістами Ольгою Петровою і Лутцом Янке під час їхньої мандрівки Україною у травні 2014-го.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Організовано понад 40 громадських ініціатив, які почали співпрацю між собою.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Задоволення від створення платформи для обміну думок, досвідом та об’єднання громадських ініціатив з метою втілення спільної мрії – вільної та розвиненої України, шляхом формування свідомого суспільства небайдужих людей.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Цього року Фестиваль так само буде проводитись, але його родзинкою стане «Червона доріжка Гідності» — премія-відзначення роботи найкращих волонтерів України.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не бійтеся брати відповідальність за вирішення соціальних проблем, які вам під силу.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, ми завжди відкриті для допомоги та консультації.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива: краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Громадська спілка «Воля Громади»

Контактні дані організації:
Сучок Сергій, 063-482-50-60, [email protected],
vgfest.org

Назва успішної ініціативи:
Фестиваль громадських організацій та ініціатив «Воля Громади»