Новий різновид екотуризму в Україні – кукурудзяний лабіринт Лабірудза

Лабірудза – новий вид еко/агротуризму в Україні, який направлений на зниження емоційної напруги в громаді Києва, розвиток екосвідомості громадян та єднання з природою відвідувачів лабіринту. Загалом – такий собі агропарк для корисного сімейного відпочинку.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ми – 3 переселенця, які докорінно змінили життя після переїзду до Києва. Захотілося по-справжньому жити та залишити після себе щось дійсно важливе. Ми були без роботи та вирішили зробити щось унікальне, справді потрібне українцям. Насамперед, ми хотіли зменшити емоційну напругу в суспільстві. Є багато досліджень, які показують, що є велика емоційна напруга між ВПО, сім’ями воїнів АТО та приймаючою громадою. Так ми і створили наш проект Лабірудза.

За який час було реалізовано ініціативу
Важко сказати точну цифру, тому що обробка землі, пошук зерна та коштів – це вже частина реалізації проекту. Цього року нам вистачило 6 місяців для підготовки до нового сезону.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
«Лабірудза» — це найперший та наймасштабніший кукурудзяний лабіринт просто неба, який дозволяє усім бажаючим блукати серед зелених хащів заввишки більше двох метрів. Цей фан вже багато років впроваджується у США, Канаді та деяких європейських країнах. Україна, маючи всі відповідні умови для розвитку цього виду туризму, не бачила подібної ініциативи. Але минулого року наша команда довела, що нові різновиди відпочинку можливо проводити з місцевим колоритом.

«Лабірудза» дає можливість познайомитись з природою. Багато дітей та підлітків і гадки не мають, як саме росте кукурудза. А корову бачили лише в рекламі. Спілкування з тваринами та чисте повітря на території нашого лабіринту стали неоціненим внеском у розвиток дитини. Адже така розвага значно цікавіша за планшет.

Для дорослих — це теж цікава забава. Торік ми орієнтувалися виключно на дитячу аудиторію, але, як виявилося, дорослим теж припало до вподоби блукати лабіринтом. Проектом зацікавилися різні види ЗМІ, розповівши про нас людям.
Стосовно заходів – ми залучали друзів до створення лабіринту. Це чудова нагода робити щось разом, особливо порати землю.

Все робилося своїми руками за свої власні кошти. На гранти не було часу подаватися, та і довго це діло робиться. Спонсори відмовляли, бо така ініциатива їм була не цікава. Але ми впоралися. Відкрили свої кукурудзяні ворота для відвідувачів у серпні 2015.
Наш проект соціальний – ми запрошували до себе безкоштовно переселенців, сім’ї войнів АТО.
Американську модель стандартного cornmaze ми доповнили своїми ідеями:

  • Контакний зоопарк
  • Поні
  • Зона відпочинку
  • Фотозони
  • Ігри та дитячі майданчики в лабіринті

Як ми кажемо – у когось є бабуся у селі, для всіх інших ми створили Лабірудза.

Цей вид відпочинку є екологічним, цікавим, корисним. Він навчає дітей любити природу, відриває їх від гаджетів, знижує рівень стресу у дорослих та наповнює емоціями усіх тих, хто завітав до нас. Чисте повітря, активний відпочинок на природі, що ще потрібно жителям бетонних джунглів?
Не знаю, чи переможе наша Лабірудза, але ми вважаємо, що це краща ініціатива у сфері місцевого розвитку. Тому що кориснішої активності немає.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Наша ініціатива знизила рівень емоційної напруги в громаді. Стала платформою для спілкування.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Бажання рухатися далі і не зупинятися в своїх мріях зробити Україну краще.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Наш проект досі має продовження. Ми працюємо над втіленням проекту цього року. Буде ще більше цікавих розваг. Плануємо освітні програми для дітей. Аби вистачило грошей. Цього роки ми подавалися на Спільнокошт —biggggidea.com/project/labirudza/

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Робіть! Якщо у вас є час і бажання – робіть. Ми допоможемо. Заходьте під наш бренд. Будемо разом робити життя кращім!

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? Звісно! За минулий рік ми набили лоба добряче. Нам є чим поділитися.
Взагалі, ми плануємо зробити цей проект всеукраїнським. Тому приєднуйтесь!

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Labirudza, Анатолій Осадчий, Білоус Олена, Анна Жулавська

Контактні дані організації:
www.labirudza.com.ua/
www.facebook.com/labirudza/
[email protected]
095-146-21-01 Анатолий
095-146-11-01 Елена

Назва успішної ініціативи:
Новий різновид екотуризму в Україні – кукурудзяний лабіринт Лабірудза