Створення дитячої спортивно-оздоровчої бази фізичного і патріотичного виховання

В селі Залізний Міст Семенівського району Чернігівської області на базі приміщень закритої школи було створено спортивно-ооздоровчу базу, яка включає в себе житлове приміщення для проживання груп дітей в кількості до 30-40 чоловік, спортивний майданчик з смугою перешкод та силовими тренажерами. База надає послуги з оздоровлення, патріотичного виховання та навчання дітей, сприяти їх розумовому та фізичному розвиту. Організацію роботи бази та заняття проводять кваліфіковані тренери зі східних єдиноборств та хортингу Семенівської ДЮСШ

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Події на сході країни примусили замислитись над патріотичним та фізичним вихованням молоді Семенівського району, який розташований на кордоні з Російською Федерацією.

За який час було реалізовано ініціативу
2015 рік

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
На території Семенівського району Чернігівської області діє дітячо-юнацька спортивна школа, де викладають Хортинг — український вид спортивних єдиноборств. Хортинг (http://www.horting.org.ua/) позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Одним із основних аспектів виховання в молоді особистих якостей у системі хортингу вважається патріотизм людини. Тільки справжній патріот України буде готовий її гідно захистити. Відповідно до таких поглядів хортинг вводить патріотизм на рівень головної національної цінності, високої і необхідної.

Патріотизм являє собою одне з найбільш глобальних людських почуттів, закріплених віками і тисячоліттями, поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, гордість за свій народ, відповідальність за його минуле і сьогодення, готовність до його захисту. У процесі навчання і тренування педагоги хортингу доводять учням, що патріотизм є вищою формою проявлення духовності. В Семенівській спортшколі хортинг викладають тренери Буданов Денис Сергійович та Кривенко Володимир Петрович, які до речі є учасниками-добровольцями АТО. В 2015 році 2 вихованці відділення хортингу стали срібними призерами Чемпіонату Світу з Хортингу в Польщі, є призерами і переможцями багатьох змагань в Україні.

Ідея створити дитячу спортивну базу з фізичного і патріотичного виховання молоді на основі спортивного клубу з хортингу «Клейнод» прийшла тренеру ДЮСШ Буданову Денису Сергійовичу в 2015 році. Цю ідею підтримав директор приватного сільськогосподарського підприємства «Степанич» Сенько Юрій Михайлович. Він запропонував передати в користування клубу для створення бази приміщення колишньої сільської пекарні в с. З. Міст Семенівського району. Після цього розпочалася робота по залученню коштів для проведення ремонту бази, Основні фінансові ресурси в ремонт вклало ПСП «Степанич», також кошти вклали: ТОВ «Поліська картопляна компанія», приватні підприємці Сенменівського району.

Для проведення ремонту організовувались суботники, участь в яких брали, мешканці села З.Міст, активісти району, батьки дітей, члени громадського формування «Семенівська народна самооборона», співробітки Семенівської райдержадміністрації та керівники району тощо. Було відремонтовано спальні, приміщення для вихователів, з нуля побудована смуга перешкод та силові тренажери.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Більше ніж 1600 учнів шкіл Семенівщини мають можливість відпочити на базі, отримати практичні навички фізичного вдосконалення, ознайомитися з особливостями тренування бойових мистецтв, закріпити знання з курсу Захисту Вітчизни, фізичного виховання та вивчення прийомів самозахисту і прикладного хортингу, медицини, географії, біології, основ здоров’я та здобуття практичних навичок для використання в повсякденному житті та в екстремальних умовах.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Досвід пошуку однодумців, коштів та інших ресурсів на здійснення проекту, досвід організації роботи закладу, моральне задоволення від проведеної роботи

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
В 2016 році на базі приміщення закритої Залізномостівської школи для потреб бази планується відремонтувати та обладнати спортивну залу.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Зробити найважчий крок від ідеї до першого практичного заходу

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? Так.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Сфера роботи з дітьми та молоддю

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Семенівська районна громадська організація «Спортивний клуб хортингу «Клейнод»

Контактні дані організації:
Буданов Денис Сергійович,0683749668,
[email protected],[email protected],
horting-semenivka.nethouse.ua/

Назва успішної ініціативи:
Створення дитячої спортивно-оздоровчої бази фізичного і патріотичного виховання