«MUSIC CAMP у Лисичанську»

Луганщина – край, де половину територій  в  зоні ООС (АТО), поблизу неконтрольованої урядом України частини Луганської області. Виснажлива економічна ситуація, перманентні бойові дії, розбрат між спільнотами міста  сприяють розгубленості та зневірі різних верст населення, в тому числі і дітей, особливо це відчувається  у  малих містах таких як Лисичанськ , який має невеликий масштаб і певну ізольованість: люди дуже самотні, вони не відчувають якогось зв’язку з іншою частиною країни,  у них майже відсутні навички в комунікації. Тому як тільки керівниця організації Ірина Сельницька на одному з тренінгів дізналась  інформацію про проект, загорілася ідеєю втілення його у Лисичанську.

У 2018р  вперше у Луганській області, громадська організація «Міст 3.10» в партнерстві  з Міжнародної благодійної організації «MUSIC CAMP INTERNATIONAL» (MCI)  провела

з 25 по 30 березня 2018р унікальний  соціальний проект «Музичний табір»- музично-освітня програма для дітей віком від 11 до 16 років. Міський денний табір зібрав 130 діток, більшисть  яких у своєму житті не були   причетні до музики. Діти протягом тижня весняних канікул  відвідували  музичні заняття під керівництвом американської диригентки, розробниці унікальної методики, засновниці  та директорки проекту «Music Camp International»  Констанціі Фортунато. За п’ять днів денного музичного табору  кожна дитина навчилася хоровому співу (7 творів на 4 мовах) та опанувала базові навички гри на 1-2 інструментах.

Результатом кемпу став урочистий концерт у супроводі Луганського симфонічного академічного оркестру.

Вже протягом 17 років «Music Camp International» працює в Україні. За цей час його вчителі відкрили світ музики для тисяч дітей.  Наприкінці березня 2018р взяти участь у Music Camp (музичному таборі) змогли і діти Луганщини. Щоб реалізація проекту відбулася було зроблено багато роботи. По перше: переговорний процес з партнерами йшов майже рік, бо музичний табір працює тільки на канікулах і є черга бажаючих запросити MCI.Ми з партнерами домовилися на весняні канікули 2018р. та підписали договір про співпрацю.

 І закипіла робота: перше питання яке треба було вирішувати першочергово -це фінансування. В нас не було ні копійки! Були написані численні листи-прохання у фінансової допомозі підприємцям, депутатам всіх рівней, до міської ради, зверталися до всіх небайдужих людей і особисто і через об’яви у соц мережах Необхідну суму ми зібрали! Далі треба було домовлятись з міською владою про співпрацю, що буває дуже тяжко ,але  на диво це вдалося швидко, домовились і з відділом освіти про інформаційну допомогу у залученні школярів до участі у таборі та про надання  приміщення для проведення денного музичного табору- Лисичанський багатопрофільний ліцей. Домовленість із відділом культури про надання приміщення   для концерту –Лисичанський палац культури .Дякуємо за співпрацю директорам цих комунальних установ.

Ще один етап домовленостей – домовленість з Луганським симфонічним академічним оркестром про співпрацю, дякуємо керівникові оркестру за співпрацю За місяць до початку Музичного табору почалася реєстрація учасників в гугл формі, через  місяць було відомо що учасників набрано і табір відбудеться. Наступний етап-   забезпечення перевезення вчителів музичного табору, адміністрації, музичних інструментів та обладнання з Києва до місця проведення табору і концерту у Лисичанську, та назад, забезпечення харчуванням учнів та вчителів табору, а також забезпечення житлом команди вчителів табору.

І власне робота самого денного музичного табору, який тривав тиждень, а допомагали нам в організаційних питаннях волонтери: вчителя та учні  Ліцею .Підсумок величезної роботи-  гала концерт з симфонічним академічним оркестром на головній сцені міста, глядачами якого були батьки дітей, вчителі, запрошені гості та місцеві жителі.  Незабутня подія, яку хочеться повторювати.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?  Це була квінтесенція того, заради чого працює MCI. Діти з другої лінії фронту, у яких кількість можливостей зробити щось подібне наближається до нуля. Вони з таким запалом та жадібністю вбирали все нове, так старалися, ловили кожне слово…Діти довели всім на концерті, що, незалежно, де і як ти живеш – твої таланти, здібності та спроможність розвиватися нікуди не діваються. Концерт виявився приголомшливим свідченням потужності та могутності цих дітей!
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Перш за все досвід: досвід командної роботи, досвід роботи з партнерами, досвід фондрайзінгу. А також подяки від партнерів, від дітей, від батьків надихнули на нові активності для розвитку громади
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Music Camp International (MCI) – це програма соціальних перетворень, яка через музику сприяє формуванню відповідальних і здатних на співчуття громадян, Діти придбали досвід та навчилися ставити перед собою високі цілі, розвивати дисципліну, увагу, вміння працювати у команді .Батьки та діти відчули зв’язок з іншою частиною країни та навіть світом.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не можливе-можливо! Навіть за відсутністю фінансування, але при наявності  команди можна втілити в життя будь-яку ідею

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «Міст 3.10»
Контактні дані організації Керівниця організації Ірина Сельницька тел.0955513531 tu4ka66gmail.com
Координатор проекту Олексій Горленко тел.0955899267 [email protected]
Група у facebook
Назва ініціативи «MUSIC CAMP  у Лисичанську»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням