Молодіжний центр «Кузня української інтелігенції»

«Кузня української інтелігенції» – це молодіжний центр, який створений на базі кімнати відпочинку у гуртожитку. Особливість його полягає в тому, що його створила молодь для молоді, власними силами та натхненням. На базі центру функціонує якісна україномовна та англомовна бібліотека, кінотеатр, навчальна зона та лаунж зона

Перший етап проекту – проведення зустрічей з Радою студентів гуртожитку спільно з комендантом та директором студентського містечка №2 для отримання згоди на реалізацію даного проекту.

Другий етап проекту – проведення соціологічного опитування серед студентів, які проживають у гуртожитку №2  про необхідність даної кімнати, де вони можуть безоплатно збиратися для проведення дозвілля  і врахування їх пропозицій стосовно можливого її використання.

Завдяки даному опитуванню організатори зможуть краще зрозуміти потреби студентів та їхнє бачення для вирішення цього питання.

Третій етап проекту – створення  проекту і макету освітньої платформи, оформлення технічного завдання, складання кошторису.

Четвертий етап проекту – зустрічі та консультування з керівниками коворкінгів, хабів, антикафе міста Дніпро.

П’ятий етап проекту – закупівля необхідного обладнання, встановлення його, меблювання кімнати для створення “Кузні”.

Шостий етап проекту – відкриття платформи для самоосвіти “Кузня української інтелігенції” і започаткування серії заходів, присвячених різній тематиці, серед яких: лекції, тренінги, дискусії, обговорення і ін.

У результаті відкриття даної платформи для студентів  гуртожитку збільшиться кількість людей, які почнуть займатися  самоосвітою,  зросте кількість студентів, які читають. Створення “Кузні української інтелігенції” сприятиме окультуренню студентської молоді. Відтак у ході проекту  формуватиметься покоління не тільки розумну, а й дієву.

Інноваційність полягає в тому, що цей центр створює молодь для молоді. У Дніпрі це перший подібний простір. Усе робиться студентами, які завдяки безпосередній участі залучаються до проекту і починають ним жити.

За час проведення і будівництва нашої Кузні нас згуртувалась команда. Ми починали  з двох чоловік, зараз нас вже 7 чоловік, які просто горять цим і роблять це на ініціативі. Вони повністю віддаються роботі, розбиваються вщент задля реалізації цього проекту.

Також нам вдається залучити  молодь на якісь окремі відрізки роботи й завжди є охочі нам допомогти, як тільки ми  даємо клич. Це є вже певним досягненням для нас.

Проект є модифікованим з європейських та українських практик і є регіональним. Інноваційним елементом цього проекту є те, що це була ініціатива від молоді та вона це робить для молоді.

У майбутньому ми плануємо поширити нашу практику на більшість студентських гуртожитків нашого міста та залучати якомога більше молоді до саморозвитку та створення молодіжних просторів та організації змістовного дозвілля.

Партнери: релігійні громади: громада церкви Покрови  Пресвятої Богородиці міста Дніпро та настоятель храму отець Дмитро Поворотний, також «Українське подвір’я» Української православної церкви Київського патріархату.

Місцева влада: налагоджена співпраця з департаментом освіти ОДА, управлінням  молоді ОДА про фінансування заходів, налагоджена співпраця з управлінням  молоді Дніпровської міської ради про надання канцелярських речей для повноцінного функціонування простору, налагоджена співпраця з Дніпропетровським обласним молодіжним центром про спільну реалізацію проектів, а також з деякими комунальними  підприємствами та головою обласної ради. Соціальні служби міста.

Ідея зародилася у студентів-істориків, які і почали втілювати цей проект, а згодом об’єднали навколо себе команду волонтерів, яка радо долучається до цієї ініціативи.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Ми показали, що молодь спільно може зробити, що завгодно. Також ми стимулювали активність студентів у гуртожитку і показали молоді міста, що молодь може втілювати подібні речі у себе в містах. Завдяки створенню цього центру збільшилася кількість читаючої молоді, а також збільшився відсоток молоді, яка долучається до діяльності громадських організацій та волонтерський рухів. Відвідувачі Кузні мають кращі результати у навчанні за підсумками сесії.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Впевненість у тому, що свої мрії можна втілювати у життя.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так, зараз цей простір розвивається і є унікальним, тому ми шукаємо можливість його масштабування.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах «Великого бажайте» Патріарх Йосиф Сліпий © Наша головна порада мрійте і втілюйте свої мрії в життя, а якщо не знаєте чогось, то ми вам підкажемо.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Молодіжний центр «Кузня української інтелігенції»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Стрижко Гліб, тел.: 066-855-11-39, 096-753-18-75, e-mail: [email protected]
Назва успішної ініціативи Молодіжний центр «Кузня української інтелігенції»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням