«Кузня української інтелігенції» – це молодіжний центр, який створений на базі кімнати відпочинку у гуртожитку. Особливість його полягає в тому, що його створила молодь для молоді, власними силами та натхненням. На базі центру функціонує якісна україномовна та англомовна бібліотека, кінотеатр, навчальна зона та лаунж зона
Перший етап проекту – проведення зустрічей з Радою студентів гуртожитку спільно з комендантом та директором студентського містечка №2 для отримання згоди на реалізацію даного проекту.
Другий етап проекту – проведення соціологічного опитування серед студентів, які проживають у гуртожитку №2 про необхідність даної кімнати, де вони можуть безоплатно збиратися для проведення дозвілля і врахування їх пропозицій стосовно можливого її використання.
Завдяки даному опитуванню організатори зможуть краще зрозуміти потреби студентів та їхнє бачення для вирішення цього питання.
Третій етап проекту – створення проекту і макету освітньої платформи, оформлення технічного завдання, складання кошторису.
Четвертий етап проекту – зустрічі та консультування з керівниками коворкінгів, хабів, антикафе міста Дніпро.
П’ятий етап проекту – закупівля необхідного обладнання, встановлення його, меблювання кімнати для створення “Кузні”.
Шостий етап проекту – відкриття платформи для самоосвіти “Кузня української інтелігенції” і започаткування серії заходів, присвячених різній тематиці, серед яких: лекції, тренінги, дискусії, обговорення і ін.
У результаті відкриття даної платформи для студентів гуртожитку збільшиться кількість людей, які почнуть займатися самоосвітою, зросте кількість студентів, які читають. Створення “Кузні української інтелігенції” сприятиме окультуренню студентської молоді. Відтак у ході проекту формуватиметься покоління не тільки розумну, а й дієву.
Інноваційність полягає в тому, що цей центр створює молодь для молоді. У Дніпрі це перший подібний простір. Усе робиться студентами, які завдяки безпосередній участі залучаються до проекту і починають ним жити.
За час проведення і будівництва нашої Кузні нас згуртувалась команда. Ми починали з двох чоловік, зараз нас вже 7 чоловік, які просто горять цим і роблять це на ініціативі. Вони повністю віддаються роботі, розбиваються вщент задля реалізації цього проекту.
Також нам вдається залучити молодь на якісь окремі відрізки роботи й завжди є охочі нам допомогти, як тільки ми даємо клич. Це є вже певним досягненням для нас.
Проект є модифікованим з європейських та українських практик і є регіональним. Інноваційним елементом цього проекту є те, що це була ініціатива від молоді та вона це робить для молоді.
У майбутньому ми плануємо поширити нашу практику на більшість студентських гуртожитків нашого міста та залучати якомога більше молоді до саморозвитку та створення молодіжних просторів та організації змістовного дозвілля.
Партнери: релігійні громади: громада церкви Покрови Пресвятої Богородиці міста Дніпро та настоятель храму отець Дмитро Поворотний, також «Українське подвір’я» Української православної церкви Київського патріархату.
Місцева влада: налагоджена співпраця з департаментом освіти ОДА, управлінням молоді ОДА про фінансування заходів, налагоджена співпраця з управлінням молоді Дніпровської міської ради про надання канцелярських речей для повноцінного функціонування простору, налагоджена співпраця з Дніпропетровським обласним молодіжним центром про спільну реалізацію проектів, а також з деякими комунальними підприємствами та головою обласної ради. Соціальні служби міста.
Ідея зародилася у студентів-істориків, які і почали втілювати цей проект, а згодом об’єднали навколо себе команду волонтерів, яка радо долучається до цієї ініціативи.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | Ми показали, що молодь спільно може зробити, що завгодно. Також ми стимулювали активність студентів у гуртожитку і показали молоді міста, що молодь може втілювати подібні речі у себе в містах. Завдяки створенню цього центру збільшилася кількість читаючої молоді, а також збільшився відсоток молоді, яка долучається до діяльності громадських організацій та волонтерський рухів. Відвідувачі Кузні мають кращі результати у навчанні за підсумками сесії. |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Впевненість у тому, що свої мрії можна втілювати у життя. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Так, зараз цей простір розвивається і є унікальним, тому ми шукаємо можливість його масштабування. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | «Великого бажайте» Патріарх Йосиф Сліпий © Наша головна порада мрійте і втілюйте свої мрії в життя, а якщо не знаєте чогось, то ми вам підкажемо. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Номінація, в якій бере участь ініціатива | краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю |
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Молодіжний центр «Кузня української інтелігенції» |
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) | Стрижко Гліб, тел.: 066-855-11-39, 096-753-18-75, e-mail: [email protected] |
Назва успішної ініціативи | Молодіжний центр «Кузня української інтелігенції» |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням