МАМ-центр – простір для Мобільних Активних Мам

Ідея створення центру виникла у представниць організації як випускниць Академії Жіночого Лідерства (підтримується програмою ДОБРЕ та Українським жіночим фондом), які не так давно перебували в декретній відпустці. Підтвердженням актуальності та влучності створення центру стало масштабне опитування цільової аудиторії – жінок у декретній відпустці. Оскільки виявилося, що в Новоукраїнській ОТГ склалася ситуація, що жінка, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, втрачає свої професійні та комунікаційні навички, своє місце в соціумі та займає пасивну позицію в житті громади.

Було опитано 427 респондентів.  Із них 32 % вказали на відсутність місць для проведення активної комунікації та обміну досвідом, 23.5 % – низьку конкурентноспроможність на ринку праці та втрату професійних навичок після виходу з декретної відпустки, 28.5% – зменшення можливостей для реалізації своїх лідерських якостей в Новоукраїнській ОТГ. А 16 % усіх опитуваних визначили всі три проблеми. Виходом із даної ситуації і стала потреба в створенні майданчику для ефективної комунікації, обміну досвідом, навчання, реалізації ініціатив та  формування конкурентноспроможності на ринку праці активних жінок Новоукраїнської ОТГ, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною.

Основний месседж: «Вагітність – це не хвороба, а декретна відпустка –  не втрачений для саморозвитку жінки час».  Функціонування МАМ-центру дає можливість кожній бути успішною, мобільною, конкурентноспроможною та самодостатньою жінкою і мамою. За 10 місяців існування МАМ – центру було проведено майже 30 заходів. Важливо, що тематика, змістовний контент та форма проведення заходів, вибір експертів чи спікерів відбувається відповідно до запитів та потреб представниць цільової аудиторії.

Проєкт «МАМ-центр – простір для Активних Мобільних Мам» реалізовано за ініціативи представниць громадської організації «В єднанні – сила» в 2018 році.  Мета: підвищення громадської, комунікаційної, соціальної активності та конкурентноспроможності на ринку праці жінок, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, шляхом створення  та функціонування МАМ-центру на території Новоукраїнської ОТГ.

Етапи реалізації проєкту:

  1. Закупівля будматеріалів та проведення ремонтних робіт
  2. Закупівля та встановлення необхідних меблів та обладнання
  3. Проведення інформаційної кампанії про відкриття та функціонування МАМ-центру
  4. Відкриття МАМ-центру – 30.11.2018 року
  5. Функціонування центру – проведення циклу семінарів, тренінгів, зустрічей, майстер-класів.

За 10 місяців існування МАМ – центру було проведено майже 30 заходів:

-перше практичне заняття під час відкриття центру провела Юлія Гончар експертка з гендерних питань програми DOBRE та NDI, яка окреслила ризиковані впливи існуючих гендерних стереотипів на роль жінок, на виховання хлопчиків та дівчаток.

-місцева активістка Ірина Рубля провела серію занять із фітнесу, продемонструвавши дівчатам секрети швидкого повернення до бажаної форми тіла після новорічних свят.

-у центрі організовуються різноманітні тематичні тренінги. Наприклад, практичний психолог із Кропивницького Андрій Фоменко розповідав про відносини дітей і батьків, про насильство в сім’ї, його види та небезпечні наслідки.

-величезним попитом користувався meet-up «Жінки в бізнесі», який проводила бізнес-леді, мама чотирьох дітей, головиня «Асоціації жінок України ДІЯ. Кропивницький» Юлія Шкурупій. Юлія надала дорожню карту створення власного успішного бізнесу, ризики та опіки його функціонування.

-представниця ГО «В єднанні – сила» Зоріна Федорчук провела для мам із дітками серію спільних занять з англійської мови, що стали справжнім відкриттям для молодих мам

-за підтримки програми «ДОБРЕ» було організовано цикл зустрічей з Любов Матвєєвою, яка провела цікавущу гру з фінансової грамотності «Cash flow». Так як гра розвиває навички управління власними коштами, розуміння різниці у психології мислення багатих і бідних, то серед мам вона набула шаленої популярності.

-багато обговорюваною була зустріч з Любов Матвєєвою «Бути активною жінкою в громаді: як встигати жити», оскільки учасниці познайомилися з сучасними методиками визначення пріоритетів, генерували ідеї щодо розвитку своєї громади через призму жіночого погляду і відчуття, обмінювалися досвідом. Окрема тема розмови була – про емоційне вигорання та баланс у житті. Непросто бути активною жінкою в активній громаді, якою є Новоукраїнська ОТГ, – потрібно весь час навчатися, взаємодіяти, опановувати мистецтво управління часом та ресурсами.

Координаторки МАМ-центру знайшли партнерів, які допомагають у організації тренінгів – громадську організацію “Територія успіху” (керівниця – Інга Дуднік), яка є ніби «старшою сестрою» як для ГО «В єднанні – сила», так і для центру.

У відповідь на багато чисельні пропозиції нещодавно було проведено семінар для татусів «Теорія батьківства: чоловічий погляд» з практикуючим психологом Андрієм Фоменко, який був вражений кількістю зацікавлених у вихованні власних дітей чоловіків. Майже три години чоловіки обговорювали роль батька та матері у вихованні дітей, методи виховання самодостатніх дівчаток та хлопчиків, проблеми та ризики, шляхи налагодження ефективної комунікації. Це була надзвичайно важлива та унікальна  подія в громаді.

-Під час зйомки програми «Громада на мільйон. Спеціалісти», в якій приймала участь Новоукраїнська ОТГ, було проведено родинні фотосесії з залученням професійного фотографа для створення «Календарю краси громади».

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Завдяки реалізації проєкту в громаді успішно функціонує унікальний комунікаційний майданчик, який постійно відвідують вже тепер не тільки мами в декреті, а й жінки-лідерки та татусі. Жінки в декреті мають простір для спілкування і розвитку, для навчання і реалізації власного лідерського потенціалу, оскільки всі заходи в центрі проводяться виключно по їх запитах і побажаннях. За підсумками неодноразового опитування, жінки наголошують про значущі позитивні зміни особисті, зміни відносин у родинах, підвищення впевненості у власних силах, підвищення своєї соціальної значущості в громаді. В громаді утворився ще один осередок громадської активності та громадської свідомості.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Представниці ГО «В єднанні – сила», які ініціювали та реалізували проект, насправді, не сподівалися на такий мегапозитивний фідбек роботи центру. І саме, це надало наснаги, впевненості і відчуття необхідності створювати і реалізовувати актуальні ідеї для мешканців громади.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Жінки–відвідувачки МАМ-центру об*єдналися в ініціативні групи і самостійно впроваджують власні ініціативи. Так, ІГ «МолодьДвіж» протягом літа провела більше десятка найрізноманітніших заходів для малюків, жінок, молоді, цілих родин – «Перегони  Мацьоп», «Презентацію молодіжних стартапів», «Родинний етнокемпінг»… Дві інші ІГ почали розробку локальних проектів для подання на місцевий щорічний конкурс міні-грантів «Влада і громада разом».
В перспективі ми плануємо зняти і поширити мотиваційне відео про успішні жіночі ініціативи,  провести актуальні воркошопи та стартами для жінок в громаді.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Процес створення ідеї непростий, тим паче її втілення. Для того, щоб ваша ідея ввійшла в світ і закріпилася там, вона має бути актуальною для мешканців громади. Не менш важливою є і думка громади, яка значно впливає на успішність вашої ініціативи, оскільки саме люди будуть лакмусовим папірцем перспективності життя ідеї. Ну, і звісно, треба бути готовим до того, що все може обернутися зовсім не так, як ви собі уявляли спочатку. Тому, звільніться від ідеалізації і вперед – творити нові проекти і втілювати їх в життя громади. Це ваш час!

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «В єднанні – сила»
Контактні дані організації Головиня ГО – Ніна Мазур, 096-4525033, [email protected]
Назва ініціативи МАМ-центр – простір для Мобільних Активних Мам

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».