Креативний етнофестиваль «ЛастівкаFEST»

 Смизька селищна ОТГ утворилася у 2016 році, проте жителі 15 населених пунктів, які увійшли до її складу, не ідентифікували себе із новоствореною громадою. Для вирішення цієї проблеми ми вирішили провести фестиваль з нагоди першої річниці Смизької селищної ради, для знайомства та соціальної взаємодії жителів громади, розвитку конкурентноспроможності творчих колективів ОТГ, виявлення  та підтримки талановитої молоді.  

Для того, щоб втілити наш задум в життя ми:

 • створили ініціативну групу людей, організаторів фестивалю;
 • провели адвокаційну кампанію серед депутатів та місцевого населення;
 • написали Програму креативного етнофестивалю «Ластівка» з нагоди річниці створення Смизької об’єднаної територіальної громади у 2017 році;
 • переконали бюджетну комісію селищної ради передбачити кошти на проведення фестивалю;
 • знайшли спонсорів, які допомогли організувати для учасників підвезення, харчування та відрядні кошти;
 • запросили рок-гурти та співачку Надію Гураль;
 • запросили взяти участь представників кожного населеного пункту громади;
 • прийняли заявки на участь та склали програму;
 • спільно з бібліотекарями облаштували Бібліотечний простір та альтернативну літературну сцену для виступів маленьких та дорослих читачів;
 • організувати Благодійну ярмарку для збору коштів на допомогу в зону АТО;
 • подбали про чергування поліції, пожежної команди та медичного персоналу на святі.

У фестивалі взяли участь понад 150 дітей та 200 дорослих, а також гості свята Надія Гураль та рок-гурти Еней» зі Смиги, «King Size» з м. Луцьк, «Жнива»  з м. Здолбунів, «Екзюпері» з м. Дубно та «Bon Amour» з м. Кременець.

Фестиваль поєднав у собі велич корабельних сосен, доброту Благодійної ярмарки, мікс Бібліотечного та Креативного простору, Літературну толоку, український фольклор у сучасній обробці, родинне єднання людей з різних населених пунктів Смизької селищної ради та просто гарний настрій.  

Мозаїчне панно “Ластівки” – барвисте і креативне. Фестиваль проходив під девізом «Свій до свого по своє!». Чудово, що Центральна бібліотека Смизької ОТГ додала святу інтелектуальності і нагадала про важливість читання, успішно продемонструвала гостям та і всій громаді можливості бібліотеки і різнобічні вміння бібліотекарів. Робота  літературного простору  – приклад самоорганізації професіоналів і взірець для наслідування. Ентузіазм громади, людей, яких пробудили нарешті майдани і АТО, вселяє оптимізм. Люди не чекають вже допомоги ні від кого, а самі роблять Україну культурною, цивілізованою. Тобто європейською. Всупереч опору старої гвардії, яка ще наверху гальмує безкорисливі ініціативи. Та цей опір, здається, поступово долається народом, що самоорганізовується, тисне і на владу. Громадянське суспільство, на відміну від раші, в Україні важко, але народжується.

 

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Нам вдалося! Ми згуртували владу, соціально активний бізнес, молодь, представників місцевої культури та освіти над реалізацією нашого мистецького проекту. Але завдяки лише спільним зусиллям та мрії, організованій командній роботі та підтримці спонсорів свята. Головним спонсором свята виступила Смизька селищна рада, велику фінансову та організаційну підтримку висловили також ПрАТ «Єврошпон-Смига», ТОВ «Емпірика», ГО ФК «Єврошпон-Смига», ТОВ «Еко-Док», а також десятки окремих підприємців та жителів Смизької об’єднаної територіальної громади. У Смизькій ОТГ панує тепер мода на культуру, адже у пітьмі буденності та війни так важливо запалювати світлячків, що виведуть народ на дорогу розвитку та перетворять людей на думаючу прогресивну громаду, яка іде вперед до успіху.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Нашу ініціативну групу проведення фестивалю перевірило на міцність, спритність та мобільність. Після проведення заходу ми проаналізували кожен свій крок, виявили помилки та недопрацювання та помітили для себе, що потрібно покращити в наступному році. Але саме головне, що у січні 2018 року наша ініціативна група перетворилася на громадську організацію «Асоціація ТЕЗА» (Територія Ефективних Змін та Активностей), яка має амбітні плани та працює у напрямку культурно-освітньої діяльності та неформальної освіти для молоді.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Після проведення фестивалю в Смизі ми вирішили подорожувати селами громади та проводити Дні села під девізом «Свій до свого по своє!», щоб об’єднувати людей, вивчати історію, шукати нові таланти та допомагати людям полюбити культуру. Так, нам вдалося провести ще у 2017 році два Дні сіл Студянка і Мартинівка. Вже у 2018 році продовжуємо традиції та склали план наступних міні-фестивалів та традиційного Дня громади. Також плануємо провести літературну подію року на Рівненщині «Літературні пікніки» з відомими письменниками та за участі українсько-литовсько-французького письменника Ярослава Мельника.

Із летаргічного сну Смига пробудилася і живе,  і дихає на повну сосновим лісом та пахучими травами.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «Асоціація ТЕЗА»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Костюк Вікторія Миколаївна,

проектний менеджер ГО «Асоціація ТЕЗА», 0993848452, [email protected]

https://www.facebook.com/LastivkaFEST

https://www.facebook.com/vita.kostiuk.7

Назва успішної ініціативи Креативний етнофестиваль «ЛастівкаFEST»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням