Йога вихідного дня в Добропіллі

Під час викладання йога з’явилося розуміння, що не всі люди можуть дозволити собі приходити на платні тренування через брак фінансових коштів (незважаючи на те, що заняття йогою стоять дуже недорого в порівнянні з фітнесом/пілатесом/ шейпінгом/тренажерним залом).

Не всі люди можуть дозволити собі ходити на фітнес або в тренажерний зал через дорожнечу абонемента, обмежень за станом здоров’я, інвалідності, незручне розташування залу для тренувань. За прикладом великих міст, ініціативною групою було прийнято рішення про проведення безоплатних тренувань у вихідний день, щоб заняття спортом стали максимально доступними всім верствам населення різного віку і фізичної підготовки.

Пізніше ініціатива була підтримана місцевою громадською організацією та гуманітарними організаціями (закуплені килимки для занять, надано приміщення). Проект Йога вихідного дня реалізується з грудня 2016 року

В кінці листопада 2016 роки постала ідея про проведення безоплатних занять йогою, і вже 6 грудня була проведена перше тренування. З цього моменту тепер щонеділі о 16:00 збираються люди різного віку (від 11 до 66 років) на безоплатне заняття. Влітку тренування проводяться на відкритому повітрі в людному місці (сквер біля площі), щоб перехожі також залучалися до процесу

За 14 місяців реалізації проекту було проведено більше 50 безоплатних тренувань (докладні звіти з фотографіями публікуються в соціальних мережах і в блозі http://www.yogamam.me/), задіяно більше сотні людей (в тому числі, ВПЛ, люди з фізичними вадами , незахищені верстви і т.д.). У більшості, йогою займається молодь (до 35 років), але також є і постійні практики віком 55+, тому ми намагаємося проводити цікаві заходи: новорічна йога-ялинка, Восьмиберезнева йога, День йоги (фестиваль проводиться на міському рівні http://www.yogamam.me/2017/06/18062017.html). З літа ініціатива була підтримана місцевою громадською організацією «Добро» спільно з гуманітарною організацією (закуплені килимки, надано приміщення для занять). Великий відгук отримала Йога вихідного дня серед населення, на недільні заняття приходять з великим задоволенням, приходять сім’ями: на даний момент у нас вже 7 пар мама-дочка, які відвідують заняття. На йога-фестиваль приходило дуже багато дітей і дорослих. З огляду на успіх проведених занять, ініціатива буде продовжена і далі, безстроково

 

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? В першу чергу, на успіх – це популяризація здорового способу життя, згуртування різних верств населення, зниження рівні стресу і напруги у населення. Як бонус від занять – це поліпшення фізичного і психологічного станів, зміцнення сімейних взаємин, прищеплення культури тверезого, здорового дозвілля, тощо.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? У ініціативної групи особливих очікувань не було, ми цілком були залучені в процес без фінансової винагороди. Найцінніша нагорода від проведених тренувань – це слова подяки, поліпшення самопочуття наших «йогинь» і гарний настрій.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива має безстрокове продовження. Наша мета – залучення ще більшої кількості людей до здорового способу життя, покращення якості життя людей, згуртування різних верств населення, організація культурного дозвілля.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Крім ентузіазму для цієї чудової справи нічого не буде потрібно. Будемо раді відповісти на будь-які питання стосовно теми.

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю

краща ініціатива у сфері волонтерства

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Йога для всіх. М. Добропілля,

Автори: Бєгєєва Катерина, Стороженко Катерина (ініціативна група)

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Стороженко Катерина

+38099-66-99-755

[email protected]

https://www.facebook.com/groups/413860105627681/

http://www.yogamam.me

https://www.instagram.com/ne_kateryna/

Назва успішної ініціативи Йога вихідного дня

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням