Громадські лідери з Донецької та Луганської областей знову зібралися щоб обмінятися досвідом активностей під час «життя на межі миру»

Вже другий за рахунком  бар кемп 2017 «Життя на межі миру», організований ГО «Точка Доступу» та Громадські Ініціативи України, відбувся  7- 8 вересня у Святогірську.

Представники громадських організацій, ХАБів та незалежні журналісти зібралися разом, щоб поговорити про роль розвитку громадських організацій та молодіжних платформ. А також про можливості для розвитку громад.

Великий інтерес був привернутий до виступу Романа Красовського, представника проектів ГУРТ: Портал суспільно активних громадян та TechSoup. Він не просто розповів про грантові та навчальні можливості, які у великій кількості представлені на ГУРТі. Роман зосередив увагу слухачів на інформаційній безпеці в інтернеті – як убезпечити свої сайти, електронну пошту, іншу особисту інформацію. Більшість експертів просто рекомендують встановити надійний пароль з 8-9 символів та великими, малими літерами, символами, тощо.

Роман Красовський був більш обґрунтованим – він представив реальні механізми, як, насамперед, громадські організації можуть отримати ліцензовані програми безкоштовно або за пільгову плату. До того ж, він представив конкретні ресурси, які допоможуть безкоштовно отримати навички з програмного забезпечення чи навіть провести подібні заходи для молоді.

Голова ГО Нова Дружківка Сергій Пронкін  та керівник ГО ВІЛЬна ХАта Коля Дорохов  розповіли про свій досвід організації міських фестивалів. URBAN FEST Druzhkivka 2017 та «Гаївки» – це одні з найбільш масових та вдалих прикладів того, як звичайні люди, котрі не відносяться до влади чи бізнесу, можуть створити грандіозні фестивалі з тисячами вдоволених відвідувачів.

Мабуть, найбільший відгук аудиторії отримав міні-тренінг президенту відкритої асоціації психологів-практиків Юлия Ромашко . Вона попрацювала з аудиторією з точки зору емоційного вигорання. І проговорення цієї проблеми, а також шляхи до пошуку енергії були прийняті із захватом.

А з Іваном Омеляном з Реанімаційного  Пакету Реформ – РПР  учасники говорили про коаліції та мережування.

Під час баркемпу “Життя на межі миру” також  відбувся флешмоб “Зміни починаються з тебе”. У флешмобі взяли участь представники громадських організацій з Донецької та Луганської областей. Відповідний захід проводився з метою привернення уваги до ефективності та розмаїття позитивних змін, що відбувають в цих регіонах.

Отже бар кемп, який ми проводимо вже другий рік поспіль та який становиться доброю традицією, зібрав декілька десятків лідерів з Донецької та Луганської областей. Ці громадські діячі кожного дня змінюють оточуючий простір на краще. І коли вони збираються разом – вони діляться досвідом та розвивають нові ідеї.