Як громадські активісти в Кременчуці ярмаркували

9 та 10 вересня у Кременчуці було медом намазано для людей творчих та активних. Бо під час етнофестивалю «деМед?» люди мали нагоду не лише спробувати різноманітних медових продуктів та дізнатися про бджіл і пасічників, а й познайомитися з тим, що таке громадські організації та хто такі громадські активісти й активістки. Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» за підтримки Спілки “Громадські ініціативи України” проводив Ярмарок громадських організацій та ініціатив, щоб познайомити між собою активних та небайдужих людей.

img_0739 img_0815

На заклик відгукнулося не так багато організацій – усього лише 10. Зате коло громадських інтересів було представлене широко й різноманітно. Самоорганізація дозвілля, люди з інвалідністю та особливі діти, дитячо-юнацька скаутська організація, активізація громади, літературні проекти, можливості для молоді, вивчення мов, питання безпеки та розвиток інфраструктури, мистецтво та спорт – ці теми були основними, але не єдиними у презентаціях та розмовах з відвідувачами.

img_0776 img_0873

Хто ярмаркував?

 • ГО КІПЦ «Європейський клуб» представляла багато-багато всього. Співпрацю в Спілці «Громадські ініціативи України» і сам ярмарок – раз. Реалізовані організацією проекти від 2012 року до сьогодні (історія Кременчука та людей, пов’язаних з містом; історії переселенців Полтавщини; історії втілення громадських ініціатив; аналіз декларацій посадовців та ін.) – два. Креативний офіс «Простір ідей» та заходи, що в ньому відбуваються (клуби любителів кіно, настільних ігор, іноземних мов), – три. Міжнародні можливості для молоді від програми Erasmus+ – чотири. А ще намагалися питати в людей, що їм цікаво і чого хочеться; грали в настільні ігри та малювали.

img_0850 img_0865

 • Ініціатива активістів та журналістів «Відкритий доступ» знайомили з можливістю впливати на те, щоб публічна інформація оприлюднювалася вчасно та якісно, а посадовці співпрацювали з громадою.

img_0810 img_0704

 • “Досуг-Кременчуг” (Дозвілля-Кременчук) – ініціатива, яка знає все про відпочинок у Кременчуці: місця, люди, установи, ціни та умови. Одним словом, набирайте в пошуковику назву і завдяки ініціативній Ксенії отримаєте масу інформації.

img_0780

 • НСОУ Пласт – діяльність пластового осередку м. Кременчука. Хто такі пластуни, чому вони вчать дітей і вчаться самі, як їх знайти і в чому їх особливості, крім помітних одностроїв? Відповіді можна було знайти у презентації, на плакатах та в розмовах з хлопцями та дівчатами у пластовому вбранні.

img_0789 img_0791 img_0876

 • Кременчуцька центральна міська бібліотека для дорослих ім. М. Горького, відділ технічної літератури. Єдина загальнодоступна технічна бібліотека в місті представила проект соціальної дії від програми Британської Ради “Активні громадяни” “Європейський куточок створюємо разом” – упорядкування території навколо бібліотеки за допомоги школярів та студентів.

img_0731

 • Відділ абонементу міської бібліотеки й Арт-група “Творчий Кременчук” презентували проекти “LitSpace” (трансформація бібліотечного простору)та “LibSpace” (літературна школа в бібліотеці). Завдяки їм творча молодь об’єдналася, а бібліотечне життя стало більш насиченим яскравими постатями й подіями.

img_0751 img_0732

 • Рух захисту української мови і ГО «Безкоштовні курси української мови. Кременчук» розповідали про вивчення української мови та патріотичне виховання молоді через популяризацію мови, агітували власним прикладом та яскравими наліпками J.

img_0769

 • Студія мистецтв “Кольорово”, що навчає дітей та дорослих образотворчому мистецтву показала відкрите вуличне заняття для дітей з особливими потребами. Малі художники з ентузіазмом та натхненням малювали життя вулика, зовсім не переймаючись увагою глядачів, що спостерігали за процесом. А спостерігачі могли на власні очі переконатися, що мистецтво об’єднує, надихає і дає можливість повірити в себе кожній людині незалежно від віку, стану здоров’я і розвитку вмінь.

img_0733 img_0756

 • Представники ГО «Кременчуцький Антикорупційний Центр» запрошували зацікавлених долучатися до викриття корупції та знайомили з тим, що вже встигла зробити нещодавно створена організація.
 • ГО “Простір Свідомості”, яка займається наданням психологічної допомоги ВПО, учасникам АТО та малозахищеному населенню, профілактикою злочинності серед учнівської молоді міста Кременчука і сприяє розвитку соціальної інфраструктури у селах Кременчуцького району. Увазі ярмаркувальників було запропоновано соціальний проект “Хет-Трік” – привернення уваги до проблем дозвілля дітей у селах проведення футбольних змагань. Говорили також про правову освіту та правову свідомість учнівської молоді.

img_0724

 • ГО «НА КРИЛАХ НАДІЇ УКРАЇНИ» представляли свою роботу з допомоги тим, хто її потребує, а також дослідження інфраструктури Кременчука на предмет доступності міських вулиць для людей з особливими потребами й відповідності містобудівним нормам.

img_0837

І всі ці такі різні й такі активні люди знайомилися (ну або пригадували один одного), спілкувалися між собою та з людьми, що фестивалили й ярмаркували у парку, представляли свої ідеї та цікавилися ідеями сусідів. Діти малювали та грали в ігри, дорослі спостерігали та допитувалися, чим же таким займаються громадські діячі. Молодь цікавилася, як поїхати за кордон, де і з ким можна вчити іноземні мови, як приєднатися до активностей. У другий день ярмарку його відвідувачі ще й поспілкувалися з національними та культурними громадами, що приєдналися до фестивалю. Збагатилися знаннями, обмінялися враженнями і надихнулися ідеями.

img_0833 img_0872

Загалом, було пізнавально та яскраво. Отож чекаємо притоку активних людей у громадські організації та якісного розвитку ініціатив від ідеї до втілення.

***

Ярмарок громадських організацій та ініціатив у Кременчуці за підтримки Спілки “Громадські ініціативи України” провела ГО “Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб”