Друга Школа громадських ініціатив – це сукупність корисних інструментів, успішних кейсів та зустрічей

Сукупність корисних інструментів, вдосталь успішних кейсів та зустрічей, на основні яких сформувалося цілісне уявлення продуктивної громадської роботи — це все отримано учасниками “Школи громадських ініціатив України”, що проводилась “Громадськими ініціативами України” за фінансової підтримки NED. 

Навчання тривало п’ять інтенсивних днів з 13 по 17 вересня 2017 року у м. Вінниця. Кожен день передбачав проведення нової тренінгової сесії від п’яти тренерів. Отже, на Школі було розглянуто наступні теми:

Взаємодія з органами влади, участь громадян у прийнятті рішень від тренерки Руслани Стасюк (ГО“Волинський ресурсний центр”) та со-тренера Павла Пущенка (Громадський прес-центр “Ініціатива”). Тренери розтлумачили учасникам структуру і повноваження органів місцевої влади. Надали інструменти та механізми співпраці громадських організацій та місцевої влади. Отримана інформація було практично закріплена в процесі групової роботи учасників.

Вирішення конфліктів та ведення переговорів від Олега Овчаренка (ГО“Європейський клуб”). На даній сесії було розглянуто та засвоєно стратегії комунікації та управління конфліктами. Цікаві вправи допомагали спроектувати учасникам поведінку під час назрівання конфліктної поведінки. Олег надав учасникам корисний інструментарій як застосовувати ненасильницьке спілкування. Дана сесія допомогла учасникам розібратися у ситуаціях, що виникали у них в громадах як на громадському, так і на особистісному рівні.

Написання проектів від Андрія Крупяка (ГО“Товариство Лева”). Тренер розповів учасникам про фандрейзинг, види ресурсів, джерела їх залучення, види фондів та познайомив учасників із сімома міфами про гранти та спонсорів. Андрій розглянув разом з учасникам етапи створення успішної проектної заявки. Зокрема, відбувся покроковий аналіз мети заявки, її проблеми, завдань, бюджету та оцінки. Далі робота на тренінгу перейшла від теоретичної до практичної діяльності. Об’єднавшись у групи, учасники розробляли свої проектні заявки на основі спільних ідеї, які б вони хотіли реалізувати у себе в громадах. Кожен учасник отримав роздатковий матеріал щодо складання проектної заявки, що стане їм у нагоді.

Використання програмного забезпечення (пакет Microsoft Office, Google docs робота в internet, використання social media, інтернет-безпека) від Романа Штогрина (ГО“Принцип”) та со-тренера Олени Косовець. Діяльність громадського активіста передбачає активну роботу з Інтернет ресурсами, створенням документів та листуванням. А от як робити це все як найшвидше, і в той же час якнайкраще учасникам розповіла Олена. Тож учасники отримали багато корисних порад, практичних навичок підготовки документів, презентацій, брошур з допомогою програмним Microsoft Office та Google docs. В свою чергу Роман обговорив з учасниками аспекти написання успішного посту у соціальних мережах, а також порадив ознайомитися з літературою по створенню цікавих інформаційних матеріалів.

Адвокасі від Тетяни Дурнєвої (ГО “Громадський холдинг “Група впливу”). Дана сесія була пронизана власним досвідом, поразками та успіхами власної адвокаційної діяльності Тетяни. Чи не найкраще засвоюється матеріал, коли він базується на практичному втіленні. Тетяна пояснила учасникам алгоритм та принципи адвокаційної кампанії, познайомила з секретами успішного здійснення адвокасі. На завершення навчального курсу, кожен учасник отримав від Тетяни брошуру “Донецькі таємниці. Маленькі секрети адвокаційних кампаній”.

Також по завершенню кожного навчально дня, на учасників чекала цікава зустріч з представником влади або ж громадського сектору Вінничини.

Отже, “Школа громадських ініціатив України” відкрила перед своїми учасниками нові можливості успішної громадської діяльності. Кожен учасник отримав сертифікат, що затверджує пройдений курс навчання і готовність до продуктивного втілення здобутих знань.

За повідомленням: lacenter.org.ua  

Автор Анастасія Шевченко