Школа громадських ініціатив: як «прокачати» себе за 5 днів?

13-17 вересня у Вінниці пройшла «Школа громадських ініціатив», організована спілкою «Громадські ініціативи України». У Школі взяли участь 25 активістів з різних куточків України, від Луганщини до Закарпаття.

Захід тривав 5 насичених днів, кожен з яких був присвячений певній тематиці. Перший тренінг на тему «Взаємодія з органами влади» провела  Руслана Стасюк. Навчилися співпрацювати із владою так, щоб нас почули, зрозуміли і це було взаємокорисно. Протягом другого дня Школи ми вчилися вирішувати конфлікти та проводити комунікації, із Олегом Овчаренко. Дізналися, що є спілкування на рівні позицій, інтересів та потреб, що необхідно вміти визначати саме потреби інших та виражати власні, для уникнення негативних ситуацій.

Найважчим був екватор. Весь день ми вчилися писати проекти. Допоміг у цьому Андрій Круп’як. Купа інформації, нових знань та навичок. Тепер скласти грантову  заявки – не проблема.

Четвертого дня ми розширили свої знання у сфері ІТ з Оленою Косовець, А Роман Штогрин розповів про соціальні медіа. Останній, п’ятий день був присвячений адвокасі. Тренінг проводила Тетяна Дурнєва. Запам’яталось кілька влучних фраз, як наприклад  «Хочеш змінити систему – дій системно!».

Кожного дня були вечірні бесіди. Коли вже стає темно надворі, за чашкою чаю люди, які досягли успіху,  розповідали свої історії. Ми говорили з Наталією Болховською, Андрієм Гижко, Раїсою Панасюк та Аліною Дяченко. Переймали їхній досвід, отримали стимул до дій.

Організатори школи продумали абсолютно все: від спікерів на тренінгах до проживання і харчування. Завдяки цьому ми опинилися в іншому вимірі, вимірі громадської активності та знань, відсторонені від проблем повсякденного життя.

Важливою складовою став нетворкінг. Кожен спікер, кожен учасник, кожен з організаторів мав чим поділитися. Обмін інформацією – це потужний поштовх до нових відкриттів!

Від себе додам: медики – не такі, як всі інші люди. Маючи насичений графік і купу інформації, яку необхідно знати, ми не знаходимо часу на спілкування, подорожі та діяльність, яка не пов’язана з нашим фахом. Кожен знає, чим Ig М відрізняється від Ig G, проте слово «бенефіціар» змусить звернутися до Google. Та варто пам’ятати, що лікар має бути як ніхто всесторонньо розвиненим, і громадська діяльність, реалізація проектів та спілкування з вчителями, політиками, юристами (будь-ким, не пов’язаним з медициною) приносить не лише задоволення, а і велику користь.

Автор: Лагно Єлизавета