Долаючи Рубежі

В результаті військового конфлікту на території Луганської області погіршилося соціально-економічне становище пост конфліктних територій, до яких належить і місто Рубіжне. Протягом 2014-2017 рр. до міста прибуло 6743 переселенців, в тому числі 590 дітей.

   До традиційних проблем громади таких як:

  • недостатній рівень взаємодії між громадою та органами місцевої влади;
  • низька активність населення щодо участі в громадському житті міста;
  • недостатній рівень  розвитку особистості,  інтелектуально-творчих та комунікативних здібностей молоді та прояву у неї  лідерських  якостей;
  • недостатня кількість якісного та доступного дозвілля та наростання психологічної напруги в місті;

додалися проблеми, пов’язані з підтримкою внутрішньо-переміщених осіб (ВПО), яким на нових місцях, окрім матеріальної допомоги, необхідна моральна і психологічна підтримка.

Для згуртування та активізування громади навколо вирішення спільних проблем міста, МОМ (Міжнародна організація з міграції), за підтримки донора European Union, запропонувала громаді м. Рубіжного прийняти участь в проекті «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», який сприятиме інтеграції ВПО в місцеву громаду. Для реалізації проекту було створено ініціативну групу до якої увійшли представники ВПО, бібліотечні фахівці та волонтери. В своїй роботі ініціативною групою було використано вже дієві ресурси централізованої бібліотечної системи м. Рубіжного. А саме: досвід у проведенні заходів по згуртуванню громади, зв’язки з організаціями – партнерами та волонтерами, матеріальну базу.

Завдяки проекту, який реалізує МОМ, за фінансової підтримки донора European Union ініціативною групою з листопада минулого року було реалізовано наступні заходи:

Зимовий кубок Інтерактивних командних пізнавальних ігор: брейн-ринг «Інтелектуальний лабіринт», соцопитування «Інформаційна взаємодія влади і громади м. Рубіжного», вечір романсів «В романсі співає душа»,

вечір авторської пісні «Візьми гітару», диско-вечірка«Zavodila», громадські слухання «Пенсійна реформа у питаннях та відповідях», круглий стіл «Влада – це народ», заняття з арттерапії “Малюнок по колу”, заняття з арттерапії в техніці монотипія, інтермодальна терапія «Робота з глиною», арттерапія та кольоротерапія «Інтуїтивне медитативне малювання», консультації психолога, арт-терапевтична година «Навчимось ляльку мотати, щоб себе від зла захищати», творча майстерня «Готуємо різдвяні подарунки», весела Абетка «Вчимося, граючи!», боді – арт та аквагрим «Писанкові фантазії».

Детальну інформацію про ці заходи можна отримати за посиланнями:

https://www.facebook.com/biblioteca.rubezhnoe;

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100022177757539.

Для залучення учасників використовуються сторінки в Фейсбуці та розповсюджуються анонс – оголошення.

Постійними відвідувачами заходів є учасники клубів, які діють при бібліотеці: арт – клуб «Ковчег», РГО «Літературне об’єднання «Райдуга», «Ліга прогресивної молоді», «Весело, цікаво, пізнавально», «ЮФ».

Були залучені також і спонсори. А саме громадська організація «Нова дія», яка надала допомогу на деякі заходи у вигляді солодощів.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Налагодження діалогу між громадою та владою, донесення громадських ініціатив;

організація та проведення безкоштовного та доступного дозвілля для всіх соціальних груп населення;

поява комфортних умов для психологічного розвантаження різних груп населення міста, шляхом створення «Релакс-зони» та застосування методів арт-терапії, консультацій психологів;

допомога в подоланні  почуття тривоги, замкнутості і відновлення творчо-пізнавальної активності дітей;

організація корисного дозвілля дітей, надання послуги вільного часу їх батькам шляхом застосування «Бібліоняні».

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Впровадження даної ініціативи сприяло отриманню корисного досвіду: об’єднанню та згуртуванню команди, вмінню знаходити компроміси. Цей досвід буде використовуватися в наступних проектах та ініціативах нашої громади.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? На даний час наша ініціатива продовжує активно набирати оберти в своєму розвитку. Протягом наступних місяців (березень-червень) заплановано проведення наступних заходів:

соцопитування  «Взаємодія влади і громади – основа сталого розвитку», вільний мікрофон «Ефективність роботи міської влади», інтернет-опитування «Проблеми та перспективи громади», круглий стіл «Діалог з владою», день вуличної музики «Країна мрій», музична гра «Вгадай мелодію», Юність fest «Фарби літа – 2018», інтерактивна командна пізнавальна гра «Інтелектуальний лабіринт» весняний кубок ігор», заняття з арттерапії  «Правопівкульне малювання», пісочна терапія “Полушарне малювання піском”, пісочна терапія “Пальчикові походи”, заняття з арттерапії  «Малюємо на піску», консультації психолога, Свято-конкурс  «М’якенькі лапи та пухнастий хвіст», день здоров’я «Фізкульт – ура!В гості завітала гра»,

майстер-клас «Ми вітаємо  наших мам зі святом», піратська вечірка для іменинників «Чорна перлина», ігротека «Читай, думай, грай», розмальовки «Малюємо разом», пісенне караоке «Файне місто».

Дана ініціатива посприяла новим знайомствам, спілкуванню та проведенню з цікавістю дозвілля різних категорій населення міста.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах «Зміни починаються з кожного». Тому радимо сміливо братися до втілення будь-яких мрій та ідей.  Зміни відбудуться лише тоді, коли кожен з нас почне рухатися вперед до поставленої мети. Незалежно від того, яку посаду ви обіймаєте, яку роботу ви виконуєте. Для помітних змін повинен минути тривалий час. Можливо, цей шлях буде нелегкий. Але ви повинні наполегливо рухатись до своєї мети.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Рубіжанська централізована бібліотечна система
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Сухоносова Інна Володимирівна

т.066 601 34 49

[email protected]

https://www.facebook.com/pg/lugOUNB/posts/?ref=page_internal

Назва успішної ініціативи «Долаючи Рубежі»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням