Анонс. Побудова діалогів між громадою та вдалою: що є важливим для українських громад у воєнний та повоєнний час

22 вересня 2023р., о 10:00 відбудеться заключна конференція у рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах».

Організатори: Спілка “Громадські Ініціативи України” за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»

Учасники: команда проєкту, фасилітатори та координатори проєкту, представники громад-учасниць проєкту, представники U-LEAD, партнерські організації, журналісти. 

Модератор: Ігор Добко

Проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах” став однією із наймасштабніших ініціатив в Україні з початку війни у питанні впровадження діалогового підходу при обговореннях та прийнятті рішень на місцевому рівні.

232 діалогові зустрічі у 108 громадах України відбулися протягом 2023 року в рамках проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах”. Зустрічі були присвячені налагодженню конструктивних діалогів в громадах у часи війни, а також майбутнього громад у післявоєнний період. В обговореннях взяли участь як представники самоврядування громад регіонів, так і місцеві жителі, внутрішньо переміщені особи (ВПО), представники вразливих груп населення.

Про що сьогодні говорять в українській глибинці? Які проблеми є спільними для громад більшості регіонів під час війни? Яких викликів побоюються в селах та містах різних областей: від сходу до заходу, від півдня до півночі? Що спільного, а що відмінного? Чи вдається місцевому самоврядуванню та місцевим жителям знайти спільну мову? На ці та інші запитання можна буде почути відповіді безпосередньо від представників громад.

Під час заходу команда проєкту та представники громад поділяться своїм досвідом застосування діалогового підходу при обговорені відкритих та прихованих конфліктів, плануванні відбудови, реконструкції, оновлення з урахуванням інтересів різних зацікавлених сторін. Також учасники конференції обговорять перспективи використання діалогового підходу в ході відновлення і відбудови України, а саме в частині, що стосується конкретних територіальних громад.

Для поширення та популяризації діалогового підходу, організатори підготували детальний та водночас доступний посібник, який допоможе впровадити діалогові практики на локальному, регіональному та національному рівні. Особливо ефективно заходи у форматі діалогів можуть застосовуватись при розробці регіональних та місцевих програм комплексного відновлення, а також програм підтримки та інтеграції ВПО. Використання принципу «нікого не залишити осторонь» під час діалогу допомагає зробити процес обговорень різних питань у громадах по-справжньому інклюзивними для кожного/кожної.

 Формат заходу: змішаний (Зала 2). Забезпечується участь регіональних журналістів у форматі online та представників громад з усіх регіонів країни.

Всіх бажаючих прийняти участь у заході прохання заповнити форму:http://surl.li/lgtcb

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: [email protected]

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює