Активна жінка – успішна громада

Життя показало, що  в  умовах воєнної  агресії, кризової економіки  жінки не зневірились, і готові брати відповідальність за зміни у своїй країні. Соціально активні жінки, жінки-лідери в Олександрійському районі є.  Вони вирізняються  активною життєвою позицією, прагненням прогресивних змін,  бажанням проявити себе в громадській роботі. Але щоб стати рушієм змін в своїх громадах їм  бракувало лідерських якостей, компетентності та досвіду щодо організації роботи з населенням та комунікацій з владою. Потрібно було мотивувати та об’єднати жінок, надати  їм певні знання та навички у сфері міжособистісного спілкування та адвокаційної діяльності.

Відбір учасниць проекту був здійснений членами та волонтерами Олександрійського гендерного інформаційного центру, їх кількість налічувала близько 65 осіб.

Метою та завданням проекту було допомогти  щонайменше 60-ти активним жінкам Олександрійського району стати рушієм змін в місцевих громадах, шляхом створення Центрів громадської ініціативи в селах Червона Кам’янка, Олександрівка, Добронадіївка, селищі Нова Прага для розвитку у жінок-активісток лідерських якостей, оволодіння навичками міжособистісного спілкування, адвокаційної діяльності.

В ході проекту для активних жінок було проведено ряд тренінгів з ефективного лідерства, електронного урядування, адвокаційної діяльності, інформаційно-консультативні години по створенню та діяльності громадської організації та ініціативних груп. Підготовлено для цільової групи проекту буклети та пам’ятки. По завершенню проекту відбувся ярмарок ідей «Від ідеї – до результату», під час якого учасники проекту представили чотири ініціативи для вирішення проблем місцевого значення. «Центри громадської ініціативи» стали осередками розвитку своїх громад і продовжують функціонувати і після закінчення проекту.

На початку реалізації проекту було сформувано групи учасниць з числа жительок сіл Червона Кам’янка, Олександрівка, Добронадіївка, Нова Прага. Висвітлено  в ЗМІ, соціальних мережах інформацію про початок проекту. Придбано обладнання для «Центрів громадської ініціативи» (стендові вітрини, фліпчарт, банери)  та відкрито  «Центри громадської ініціативи» на базі Червонокам’янської, Добронадіївської, Олександрівської, Новопразької бібліотек-філій. В рамках даного проекту проведено 4 тренінги «Шлях до ефективного лідерства»; 4 тренінги «Електронне урядування та електронна демократія в територіальних громадах»; 4 тренінги «Ефективні методи адвокаційної діяльності»; 4 Flash-акції «Не будь байдужим!»;

4 інформаційно-консультативних години «Створення громадської організації та ініціативних груп».

Також було надруковано  буклети «Створюємо громадську організацію та ініціативну групу», пам’ятки «Поради активісту». Активні жінки району презентували свої громадські ініціативи на заключному заході –ярмарці ідей «Від ідеї – до результату : від Добронадіївської ініціативної групи було презентовано ідею «Подаруємо дітям радість! Збудуємо дитячий майданчик», від Новопразької ініціативної групи було представлено ідею «Відродження місця відпочинку для ново пражців», Червонокам’янська  ініціативна група презентувала  ідею облаштування дитячо-спортивного майданчику,  ідея «Цей парк завжди чекає на людей!» була презентована  присутнім від Олександрівської ініціативної групи.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Була створена нова громадська організація в селищі Нова Прага, яка активно себе позиціонує в громаді, також в даному селищі місцеві жителі вийшли з ініціативою відновлення занедбаного парку: були висаджені квіти та нові дерева, встановлені лави.  В селі Червона Кам’янка було встановлено дитячо-спортивний майданчик для жителів села,  в селі Олександрівка відбулося прибирання та облаштування  місцевого парку, в селі Добронадіївка облаштовано дитячий майданчик в центрі села.

«Центри громадської ініціативи» на базі сільських бібліотек-філій стали осередками розвитку своїх громад і продовжують функціонувати і після закінчення проекту.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Учасники проекту отримали нові знання, змогли згуртувати свої громади для вирішення тих проблем які були визначені на той час, побачили реальні результати своїх дій, збагатились ідеями для майбутньої діяльності.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Продовженням даного проекту для активних жінок Олександрійського району став жіночий кластер «Місце мого успіху», мета якого забезпечити ефективність громадської, суспільно-політичної діяльності сільських жінок. Цей проект  підтриманий Благодійною організацією “Благодійний фонд “Рівність і взаємоповага» і буде реалізований в травні-вересні  2018 року.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Приголомшливі ідеї є у кожного, але рідко хто робить хоч щось, щоб втілити їх на практиці, причому прямо зараз. Не завтра. Не через тиждень. Найважливіше – зробити хоч щось для досягнення успіху, і зробити це прямо зараз. Це і є найголовніший секрет – незважаючи на всю свою простоту.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива  

Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

 

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) м.Олександрія, Кіровоградська область, вул..Шевченко, 66

ПІБ керівника організації – Чуянова Надія Миколаївна, тел. 050-631-7178

ПІБ керівника проекту – Кривченкова Людмила Іванівна, тел. 066-967-1875

[email protected], http://olexgender.blogspot.com/

Назва успішної ініціативи Активна жінка – успішна громада

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням